Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за малко информация


vilified

Recommended Posts

Значи вече няколко пъти попадам на тези 2 вида power chords в разни табове о бих искал да попитам точно как трябва да се изсвирят...

--------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------

---3---3---3---3---1---1---1---1---5---5---5---5---

---x---x---x---x---x---x---x---x---x---x---x---x---

---5---5---5---5---3---3---3---3---7---7---7---7---

--------------------------------------------------------

Как трябва да се изсвири в случая 4та струна?! Някакви начини, техники и т.н.? Имам същия въпрос когато вместо dead note в power chord-a просто струната е пропусната, как трябва да се изсвири през тази струна?

 

Мерси предварително на тези, които ще си направят труда да ми помогнат, тъй като няколко от любимите ми песни немога да ги науча защото имат такива неща в табовете и е кофти история :X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия Х-чета показват, че там трябва да е заглушено

начи тва го хващаш така: 3та струна е с първи,

а пета е с трети пръст

с третия пръста спокойно можеш да заглушиш

4та струна

 

преполагам, че и dead note е заглушен тон

ама не съм сигурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трети пръст на 5 прагче 5-та стр. първи пръст на 3 стр. 3-то прагче! При което зглушаваш с третия пръст 4-та струна, като го наклоняваш леко, така че да се допира до въпросната и удряш с перцето вс. три стуни (5, 4 и 3-та).

Има и др. начин! Става въпрос за дясна ръка!!!

С перцето удряш само 5-та стуна, а със средния пръст 3-та струна! Така въобще няма контакт с 4 та сруна, но пък е по - неефективно, ако става въпрос за по бързи изпълнение!

 

И малка забележка :

Тоеа не са "power chords", даже никакъв вид "chord". поради простата причина, че за да образуваш акорд ти е необходимо тризвучие (най-малко)! Дори т.н. "power chords" не са акорди!

Това което си дал за пример са просто две хармонично изсвирени ноти (интервал малка секста, разстоянието между които е 4 тона) !

 

Best Wishes!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи вече няколко пъти попадам на тези 2 вида power chords в разни табове о бих искал да попитам точно как трябва да се изсвирят...

--------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------

---3---3---3---3---1---1---1---1---5---5---5---5---

---x---x---x---x---x---x---x---x---x---x---x---x---

---5---5---5---5---3---3---3---3---7---7---7---7---

--------------------------------------------------------

Как трябва да се изсвири в случая 4та струна?! Някакви начини, техники и т.н.? Имам същия въпрос когато вместо dead note в power chord-a просто струната е пропусната, как трябва да се изсвири през тази струна?

 

Мерси предварително на тези, които ще си направят труда да ми помогнат, тъй като няколко от любимите ми песни немога да ги науча защото имат такива неща в табовете и е кофти история :X

Хаха Боби и аз отначало се чудех как се свирят тези ;D Та да начина е този, който ти е казал този пич. Пръста, който натиста по горната струна на съответните прагчета (в случая 5-3-7) го даваш по диагонал под по-малък ъгъл тага че да допира средната струна но без тя да се натиска в никое прагче. И свириш и на 3те струни. Другия начин може да се ползва за някви бавни неща, но аз поне не ползвам изощо, защото особено с някъф хай-гейн дисторжън няма никва разлика :]

Редактирано от Slipaway
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това е по-добрият начин - с първи пръст, които е под ъгъл от около 20-30 градуса спрямо грифа и допира с меката част на първата фаланга следващата струна, без да я пристика към фингърборда. То си идва естествено, ще го усетиш.

 

П.П. Едно прекрасно парче, което ти препоръчвам за оттрениране на техниката, а и за удоволствие - Oriental Melody от Strange Beautiful Music на Joe Satriani. Много е добро и за оттрениране на слайдове с тази "октавна" хватка.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам горепосочената техника за заглушаване..По-трудно е обаче като трябва да заглушиш 2-ра или 3-та струна - там се получават такива комбинации:

1---10---10---10---10

2---x-----x----x-----x

3---7-----7----7-----7 или:

 

2---12---12---12---12

3---x-----x----x----x

4---9-----9----9----9

 

Тук има риск да се закачат и горните струни и аз (тъй като обичам яко да махам с дясната ръка докато свиря) заглушавам и тях като сменям пръстовката и слагам 2-ри/3-ти пръст между 5-та и 6-та. Като си помисля едно време как съм се мъчил с тия в Coffee and T.V. на Блър лошо ми става..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като стана въпрос за примери ...,

Аз пък ти препоръчвам :

 

Eric Johnson - Manhattan

 

Там се изпилзват и двата споменати от мен похвата и е перфектният пример!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.