Jump to content
Българският форум за музиканти

за свиренето


Recommended Posts

абе оня ден като ходих на урок даскала ми се скара че при свиренето когато заглушавам заглушавам с дланта на дясната си ръка!а трябвало с пръстите на лявата да става!вие как го правите?и ква е разликата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball:B):greenball:

За какво заглушаване става въпрос?!?!

Ако става дума за PALM Muting, то то се прави със PALM, т.е. ДЛАН

 

А ако става дума за заглушаване на някоя струна да не дрънчи, тогава със пръстите на лявата ръка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да заглушаваш с пръстите на лявата си ръка с която свириш тонове и акорди?!?! странно... :greenball:

 

Аз заглушавам с длан на дясна ръка! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми казвам ти кво ми каза даскала!примерно на АС ДС - бек ин блек,първо удряш Ми минор,заглушаваш после Ре мажор пак заглушаваш....... е там ми се скара B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на А це Д це доста се бачка с лявата, даже предимно... Но все пак има разлика между двете заглушавания. Тоя па чак да ти се кара. Ебати хората са тея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ехехехе :greenball: Чекай, сине B)

 

Първо, има 3 вида заглушаване (за които се сещам):

 

1. Заглушаване на незвучащи струни - струните, на които не свириш. Горните (тънките) се заглушават с лява(показалец), а долните (дебелите) - с дясната (ръба на дланта и палеца).

 

2. Заглушаване на звучащи струни при удар - когато ръбът на дланта заглушава (докосва) струните В МОМЕНТА на атаката.

 

3. Заглушаване на звучащи струни СЛЕД удар - тоест 'отрязване' на звука чрез рязко заглушаване - прави се като се заглушава едновременно и с пръстите на лявата, и с ръба на дланта на дясната.

 

Ти май говориш за тип 3, за който даскала ти е казал, че бъркаш с тип 2?

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехехехе :happy: Чекай, сине :happy:

 

Първо, има 3 вида заглушаване (за които се сещам):

 

1. Заглушаване на незвучащи струни - струните, на които не свириш. Горните (тънките) се заглушават с лява(показалец), а долните (дебелите) - с дясната (ръба на дланта и палеца).

 

2. Заглушаване на звучащи струни при удар - когато ръбът на дланта заглушава (докосва) струните В МОМЕНТА на атаката.

 

3. Заглушаване на звучащи струни СЛЕД удар - тоест 'отрязване' на звука чрез рязко заглушаване - прави се като се заглушава едновременно и с пръстите на лявата, и с ръба на дланта на дясната.

 

Ти май говориш за тип 3, за който даскала ти е казал, че бъркаш с тип 2?

Аз предполагам, че даскала има впредвид използването на Вариант № 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.