Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте

Качил съм на gmail една стара идейка, която открих случайно

И понеже целият ритъм неудържимо се клати (записвано е от омръзлък :green: ) го кръсрих "jelatin" - клати се като желЕ, ама не е :D Глупости на търкалета ;)

 

Кажете как ви се струва самата идейка, свиренето е следполунощно полузаспало...

 

P.S.: Ако някой е забравил:

 

user: muzikant.org@gmail.com

pass: mymusic

 

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нинко,

яко е :) ,но имам няколко съвета.Значи пърwо хармонията както я о4ертава първата китара свиреща арпежите е Dm7/Dm7b5(или Bb7/D или E/D)/G/D.Някакси не върви да свириш само ре минорна пентатоника на тази хармония с менящ се център,освен ако не си Б.Б. Кинг или пък Мъди Уотърс-нищо против против господата,просто те са едни от малкото хора,които биха могли да се отърват с подобно нещо :) Та аз бих те посъветвал солото да го пробваш със следните неща-върху Dm7 ре минорната пентатоника или пък ре дорийски е екстра.Върху Dm7b5(или Bb7/D или E/D) можеш да пробваш няколко неща и всички зву4ат интересно-ако третираш акорда като Dm7b5 можеш да свириш ре локрийски/си бемол миксолидийски лад;ако третира6 като Bb7/D можеш да пробваш си бемол алтерована скала или иначе казано си мелодичен минор почнат от си бемол;ако го третираш като E/D пробвай ре лидийски доминантов(лидийски лад с понижена 7 степен).Върху последните два такта от хармонията G/D просто пробвай сол мажор(или ре миксолидийскикоето е едно и също).Ако това е трудно като за начало почни като очертаваш и вмъкваш тоновете от различните акорди-особено ла бемол и си бемол във втория такт на хармонията, и си ,и фа диез върху третия и четвъртия респективно.Идейката е яка,но може и много по-здраво да я направи6 :) Ще ми интересно да чуя ако ги пробваш тез неща!Успех!

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави съвети, от които непременно ще се възползвам. Мерси :)

Но аз и в началото на темичката споменах, че явно съм го записвал по нощите :) Но - без оправдания! Когато истината говори, псевдокитаристите мълчим :)

 

Мерси пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави съвети, от които непременно ще се възползвам. Мерси :)

Но аз и в началото на темичката споменах, че явно съм го записвал по нощите :) Но - без оправдания! Когато истината говори, псевдокитаристите мълчим ;)

 

Мерси пак!

Ми както казах,само приятелски съвети,които мисля че могат да ти бъдат полезни.Няма да се подценяваш :lol: псевдо,не-псевдо това са глупости :lol: .Всички се учат дори и най-добрите.Ако искаш ми пиши на ЛС и ще се радвам да помогна с каквото мога :)

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.