Jump to content
Българският форум за музиканти

Заучаване на гами - пръстовка


dinox

Recommended Posts

:thumbs_up: Да си кажа и аз докато учех облигатно пиано в музикалното гамите ги бях научил на изуст покрай уроците по солфеж та когато почнаха да ми изискват гами да свиря просто си гледах ръцете без да ги гледам от школата или да смятам коя с колко знака е.

 

Другото което правех беше на мястото кадето има смяна на пръстите свирех съотвтния тон със акцент няколко пъти в бавно и после когато кача темпото свиря без акцент и си казвм че ще го одбелязвам само мислено акцента.То в общи линии най трудните неща в пръстовката са когато сменяш пръсти( или прехвърляш незнам както точно се казва).

 

Та това единстеното което съм правил зада си подпомогна гамите хъм.. и несъм имал проблеми ;) към седми клас зарязах пианото и само отвреме на време се вясвах, но тва е друга история.

 

При такъв амбициозен баща дано детето да стане добър пианист. Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При такъв амбициозен баща дано детето да стане добър пианист. Успех! :)

Тук във форума - музикантите рядко сме на едно мнение :)

Което е интересното ;)

Но за горе-цитираното няма 2 мнения! И аз съм за! +1 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи !каде мога да ти пратя материал ! емаил да ми дадеш!

 

Благодаря на mitkoM за наръчника! Това е което ми трябва. Подвързано е вече и се ползва активно.

 

Става дума за "Manual of scales and arpeggios an brocken chords for pianoforte" за тези които биха срещнали същия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не прочетох сичко до тук, но ще кажа как са ме учили да се свирях гами. Учиш ги първо отделно ръцете, събираш, после почваш на арпежи, после акорди и накрая свириш арпежа и акорда след него и много повравяне :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.