Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор между 3 клавира:


michael

Recommended Posts

Днес се разхождах до xxxx и Ямахата и тествах Джуното - GW-то не беше изнесено за проба, а MM6 няма в наличност и има само поръчково. Според xxxx Джуното е 1030 лв. приблизително, GW-7- 1080, а Ямахата е почти 1300 (което ме учуди, мислех си, че е до 1100).

Някой може ли да даде мнения за клавирите и кой от тях е най- стабилен?

 

Евентуално се приемат и други предложения за свирки около 1000-1100лв. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Например, аз купих GW-7, и след 2 месеца му се развали USB-памет. Прави изводи.

Чувал съм невероятно хубави мнения за Roland (поне в този ценови диапазон), но съм виждал и много счупени техни клавири. От Yamaha нямам лоши впечатления като издържливост, а и за тези пари не мога да имам претенции за супер функционална свирка. Естествено, това ми е личния опит, не случайно разпитвам тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!

Според мен ямахата си е ямаха. :)

А за роланд, да ви кажа не съм им голям почитател, даже смея да твърдя, че не ми харесван особенно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GW-7 не е лоша. Има два контролера,къмсинтезатор бие, има хубава памет. Лошото е, че няма флопи, което си е (според мен) важно, за лайф-изпълнения. Пробвай EXR- версийте, на Roland. JUNO-D не съм го слушал. Иначе Roland определено бият състезанието в тея ценови параметри, в сравнение с Yamaha 100 %. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз пак да се разпиша :) , посъбрах горе-долу сума за клавир от този клас, но сега загледах последните постове от темата и попаднах на Роланд XP-60 и този EXR-5-S, който не съм сигурен дали действително е към 560 евро или съм се заблудил. Та, идеята беше, че има и нови идеи, а последният модел ми изглежда надежден :) Дали го има в xxxx или някъде другаде, за да го тествам, и става ли изобщо? MM6 ямахата също е приятна, но я има само на склад (не ми се поръчва, без да пробвам) и цената й е по- висока.

 

Вече съм в предкупувачна треска и очаквам облъчване за някоя от свирките ;):surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да се разпиша :) , посъбрах горе-долу сума за клавир от този клас, но сега загледах последните постове от темата и попаднах на Роланд XP-60 и този EXR-5-S, който не съм сигурен дали действително е към 560 евро или съм се заблудил. Та, идеята беше, че има и нови идеи, а последният модел ми изглежда надежден :) Дали го има в xxxx или някъде другаде, за да го тествам, и става ли изобщо? MM6 ямахата също е приятна, но я има само на склад (не ми се поръчва, без да пробвам) и цената й е по- висока.

 

Вече съм в предкупувачна треска и очаквам облъчване за някоя от свирките ;):surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено доста хлътнах по ROLAND EXR-5 S, и семпълите му ми допадат, но по немските сайтове го разписват 580 евро, почти невъзможно ми се струва тук да е толкова пари, освен ако сайтовете не са стари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EXR-5-S спада към тип arranger за разлика от другите синтове, които си изброил. Напиши повече инфо за какво точно ще го използваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За различни нужди... Записи вкъщи (обикновено правя multisession на различни тракове) и живи участия (бленди главно гранд пиано, орган, стрингс). С какво е по- назад от другите роландски избори? :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

EXR-5s ако идеш до Бозов го продава на 1300 лв. и при малко късмет може да ти направи прилична отстъпка. Доволна свирка е, upload-ваш стиловете от дискети, без да ги качваш в паметта, така че 4-те MB памет, не са чак толкова важни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не забравяйте обаче, че ямахата е с енджин на Мотиф! Аз на последък много съм се втренчил в тая ММ6 и май, май ще я поръчам догодина, живот и здраве. На този Роланд ЕХР-5 съм свирил точно 10 минути и впечатлението ми е не особено добро. Блендите нещо не ми звучат добре, муден е(в смисъл че има едно такова забавяне като смениш бленда), а и това за модулацията се връща само, което значи, че трябва да го държиш постоянно. :rocker:

 

Естествено никой не ангажирам с мнението си :surprise:

Редактирано от Sandman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.