Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно една песен


Recommended Posts

Предполагам въпроса ще излгежда малоумен за голяма част от форума,но се извинявам предваритително.

 

|:[Dm]Да те жадувам аз, да те жаду[F]вам,

а ти все по[Dm]вече да се отдалеча[Am]ваш

и аз все по[bb]вече да съм вино[F]вен,

то[Gm]ва е толкова недопусти[A]мо. :|

 

Защото ти[Gm] все пак ще ме поми[A]лваш,

глава[Gm]та ми ще падне на гърди[Dm]те ти.

Ще се стопя[A]т китарите,

ще се стопя[Dm]т китарите,

защото а[Gm]з не съм гото[C]в да те загу[F]бя

като ключе[Gm] от пощенска кути[bb]я,

не съм гото[E]в, не съм гото[A]в.

 

 

това са акордите на песента...но хиляда процента не се свирят целите акорди,как да редувам струните с дясната.Опитвам се сам да го намеря,но се губи и не става същото и се дразня ;) .Свиря от малко време,но имам голямо желание да се науча,но все пак сорри агейн.И ако не съм нахален солото да постнете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за акордите не мога точно да ти кажа за6тото те попринцип са за пиано пианистът на мойта банда днес щом пуснахме песента веднага ги хвана а иначе солото е това:solo

 

 

 

e:------------------------------------------------------------------------------------------------|

B:---/10~~--11-10--------------------------приплъзвате към прагчето и едновременно сваляте с флойда-|

G:--------------------------12-10-12--------------\\\\\\\7///////----\\\\\\10//////---------|

D:--------------------------------------10~~--------------------------------------------------|

A:-----------------------------------------------------------------------------------------------|

E:-----------------------------------------------------------------------------------------------|

 

e:------------------------------------------------------------------------------13-----------|

B:------------------------------------------------------11----13----13b15------15b13~|

G:---10--7--5-7-5-------------------------------/-10----10----10-----------------------|

D:----------------------7-6-5-/-3-----------------------------------------------------------|

A:-----------------------------------5---3-5-3~~~----------------------------------------|

E:--------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

 

e:------------------------------------------------------------15----17----18b20~~-18--17~--17h18h17--15--17~~|

B:-11h13h11-\-10~~------15----17----18~~----15----15----15------------------------------------------------------|

G:--------------------------15----15-------------------------------------------------------------------------------------------|

D:-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

A:-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

E:-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Значи вървят на осмини хващаш 4 ,2,1 а ногоре трета и така продължаваш само че без бас само на първо време е с бас.Пример:Ако имаш Dm акорд свириш 4ре 2ре 1фа , а нагоре 3ла. И така до края на такта само че само 1 2 надолу 3 нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не знам колко ще ти помогне, но ще ти напиша какво се разбира под тези акорди за пиано, просто трябва да ги намериш на пианото.

 

Dm - ре, фа, ла

F - фа, ла, до

Am - ла, до, ми

Bb - си бемол, ре, фа

Gm - сол, си бемол, ре

A - ла, ре бемол, ми

C - до, ми, сол

E - ми, ла бемол, си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.