Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със звученето


Goth Thug

Recommended Posts

Извинявам се за глупавия въпрос, но от известно време имам проблем със звученето на китарата ми. Не е някаква оригинална, маркова, най-обикновена класическа китара е.

Уча в момента да свиря Marilyn Manson - Great big white world и в една част трябва да изсвиря Фа на трета струна 10 прагче. Но не излиза чист звук, ами има и нещо като леко пръщене. Някак си дрезгаво или, и аз не знам как да го опиша.

 

Не ходя на уроци, не знам дали е от струните, или така трябва да звучи. Свиря на тази китара от няколко месеца, може би е време да се сменят струните, но идея си нямам как става.

 

Някой ако може да даде акъл малко, ще съм много благодарен, от къде идва този шум при изсвирването на тази нота.

 

А, щях да забравя. Другия глупав въпрос е как мога да подобря звукоизвличането. Като свиря нотите са прекалено краткотрайни, има ли как да направя звука малко по продължителен?

 

Благодаря предварително и се извинявам за глупавите въпроси :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно ти дрънчи прагчето - дай на някой които разбира да види, за смяната на струните мисля че по-тъп въпрос от това НЯМА :) виж как са сложени тези махни ги и сложи новите :metalist:

за по-дългия тон - купи си електрическа китара - акустичните не са за мерилин менсън и нямат продължителен тон :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно ти дрънчи прагчето - дай на някой които разбира да види, за смяната на струните мисля че по-тъп въпрос от това НЯМА :metalist: виж как са сложени тези махни ги и сложи новите :greenball:

за по-дългия тон - купи си електрическа китара - акустичните не са за мерилин менсън и нямат продължителен тон :thumbs_up:

 

 

Май проблемите ще се решат с електрическа китара :hysterical:

Мерси за отговора! :)

 

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.