Jump to content
Българският форум за музиканти

Очаква се да излезе Amplitube Metal


the_gorer

Recommended Posts

в момента си инсталирах гтр2 ,амплитюб2 и тракшън

абсолютен новак съм в тея работи и направо се изкефих максимално

 

не знам кво не харесват някой хора на тея софтове но

преди 10ина години за такова нещо и г...зъ си щях да дам

 

съгласен съм картата трябва да е скъпичка

другото е свирене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто хора от форума ме светнаха за импулсите, заебах всякакви Гитар-Митар-Амли-Изотоп шитове.

Тоя Амплитюб за метъл го чакам най-вече с цел да ми направи живота още по-айляшки и като реша да свиря, да мога сменям с едно прецъкване милиони видове метъл пресети. :)

 

Междудругото, от всички софтуерни симулатори, които не ползват импулси за обработване на звука, съм много голям фен на плъгина WarpVST - той е на пазара от поне 5 години и е странно, че дори софтове, излезли през 2007, не могат да му стъпят на малкия пръст откъм звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a какво те кара да си мислиш че кабинетите в ГР и ГТР не са правени на базата на импулси

 

 

наистина ли мислиш че някой ще тругне да налучква нстройки и филтри докато случайно нацели нещо смислено

 

хората си имат лаборатории, анализират подробно звуците и прочее

 

уарпВСТ - сериозно ли? :greenangel: Явно за пореден път целия свят е в заблуда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е сигурно - при сравняване на звук от GuitarRig и Revalver MK II (който със сигурност ползва импулси за самото генериране на звук в реално време и има възможност за добавяне и на собствени такива или купени от някъде), няма начин да не отебеш Гитар Рига.

Доколкото знам, принципът за генериране на звук при Рига е чрез EQ и модулатори на фазата.

Затова и ГР е пълна шитня откъм ваденето на реално звучащ саунд и дори последната версия продължава да си звучи като некфа кофти симулация, излязла от "йоника".

 

Отделен е въпросът, че Рига е доста удобен за ползване и предлага множество добри комбинации между ампове и ефекти за ползване от начинаещи китаристи или от скрънзливи хора, на които им свиди за истински риг.

 

Как да е, темата не е за това кой с какъв VST предпочита да свири (което всъщност е и последното нещо, за което ми дреме).

Свирете както ви допада и четете заглавията на темите преди да пишете.

В тази тема никой не е целял да се вихрят тийнейджърски емо-спорове относно "Моята любима пластмаса, която еди-кой си от форума за музиканти оплю несправедливо и нехуманно".

 

Живот и здраве скоро ще видим новият метълски Амплитюб какво ще предложи

За това всъщност е и цялата тема. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a кво ти пречи да използваш истински импулси след гитар риг?

 

аз лично скоро си играх с ревалвера... да, има приятен звук, но много outdated, неактуален, става идеално за кавъри на пърпъл и неща от преди 30-40 години, но когато работите опрат до модерен звук никакъв го няма

 

и ако става въпрос амплитюб звучи много по синтетично от ГР2, със сигурност метал версията няма да прави изключение, тей като е базирана на същата технология

 

и като цяло от постовете ти личи някаква лична предубеденост към ГР2, който хич не е лош, стига да имаш кадърна китара и добра звукова карта/преамп

и ако гр2 е наистина толкова зле колкото се опитваш да го изкараш защо съотношението на пазарен дял е толкова трагично в полза на ревалвер.. ако наистина е по добрият продукт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че е възможно да се ползват фрий........са си направо супер! А Метълския Амплитюб е добре да го коментираме като го чуем. :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги , обнародваха ли вече Amplitube Metal , че поне да го пробваме все пак . Гледам че на официалния сайт даже и демо няма , само рекламата виси .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Е айде , докога ще чакаме обнародването на туй чудо ......Пак прерових нета , поне едно демо да пуснат да го ева...

:) :) :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.