Jump to content
Българският форум за музиканти

Шум при различни пресети...


sa6tiat

Recommended Posts

Проблемът е не само в настройките на процесора (ефекта), ами и при смяна на активния адаптер - ниски, високи и средни; значи, получава се и при различни пресети; а най-смахнатото е, че ми се е случвало дори във Фактор: и обяснението е, че контактите не били добре изолирани?!... И това в музикален магазин?... Някакви идеи за причините и начините за отстраняване?... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Проблемът е не само в настройките на процесора (ефекта), ами и при смяна на активния адаптер - ниски, високи и средни; значи, получава се и при различни пресети; а най-смахнатото е, че ми се е случвало дори във Фактор: и обяснението е, че контактите не били добре изолирани?!... И това в музикален магазин?... Някакви  идеи за причините и начините за отстраняване?...  :think:

това че е в музикален магазин нищо не значи :ph34r: има ли китара - има ли усилвател - бръмчи. няма начин братле. нойз гейт-а спасява положението. но щом има магнитни полета бръмченето е неизбежно :D пробвай да се обърнеш така че китарата да не лови толкова смущения :hello:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нойз-гейта проблемът е, че скапва състейна, поне на моят SGX-2000; НО ПАК КАЗВАМ, ЧЕ НЕ Е САМО В НАСТРОЙКИТЕ: дори при смяна на активния адаптер пак се появява брум; а може би контактите; връзването нещо?... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нойз-гейта проблемът е, че скапва състейна, поне на моят SGX-2000; НО ПАК КАЗВАМ, ЧЕ НЕ Е САМО В НАСТРОЙКИТЕ: дори при смяна на активния адаптер пак се появява брум; а може би контактите; връзването нещо?... :ph34r:

еми кажи какъв ти е гиъра. опиши :D какъв е усилвателя. с кубе ли си?

на чистите бленди пак ли бръмчи?

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не на всички; на тези с драйв повече, а когато не са пуснати паралелно и двата адаптера, има паразитен шум. Чейнът е китара, SGX-2000, компа с Creative SB 5.1, паралелно е включен и вехт Регент; абе май има нещо в заземявките, или контактите са вехти?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, ама не на всички пресети и на различни адаптери, д*еа! На някои жми, на други - олеле... :curse:

Това от тока и напрежението ли става така? :violin:

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Не на всички; на тези с драйв повече, а когато не са пуснати паралелно и двата адаптера, има паразитен шум. Чейнът е китара, SGX-2000, компа с Creative SB 5.1, паралелно е включен и вехт Регент; абе май има нещо в заземявките, или контактите са вехти?...

ееми няма начин. шум ще има. особено при повече гейн - неизбежно е. от къде идва шума? от регента или от ПЦ-то?

с какви адаптори е китарата? сингъл койл или хъм?

 

ама за какво ги правиш тия паралелни истории. озвучавай кубето с микрофон най-добре.....

:hello:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ако си с единични адаптери забрави за премахването на шума - няма начин освен ако не ги смениш, друга възможна причина също е кабела ако не е хубав, микрофонен кабел има мнogo шум при повече геин, аз на два пъти си купувах уж специален кабел за китара ама :curse::curse: и накрая си купих няколко метра микрофонен сложих му жакове и работата заспа :)

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е от значение, кабели (дори начина по който инструментите кабелите се преплитат или вървят успоредно с токови кабели), контакти, ефекти и т.н. Просто трябва да видиш в твоя случай какво е.

Питай Инви Малмстийн какво е да се свири с шум, той затова е толкова пъргав с волум потренциометъра :) Но пък тона е уникален...

Затова САМСОН и ФУРМАН правят захранващи блокове/стабилизатори и каквото там е всъщност, които оправят проблемите с контактите, ако има такива.

Шума ще те преследва навсякъде, даже и като спиш (от тинитуса от силното свирене ) :) Просто свикни да живееш с него :)

 

:curse::curse::)

:curse::bravo::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от тока и напрежението ли става така? Е аз това питам...

с какви адаптори е китарата? сингъл койл или хъм? Сингъл; на Орфи са самоделни, ама на Де Армънд-а са си щатски...

купувах уж специален кабел за китара ама и накрая си купих няколко метра микрофонен сложих му жакове и работата заспа Дай, душа, по-точно техническо обяснение като за лаик, пък ша видим...

Затова САМСОН и ФУРМАН правят захранващи блокове/стабилизатори и каквото там е всъщност, които оправят проблемите с контактите, ако има такива. Кач пара и въобще върщи ли работа?... При мен целия чейн+ПС са на един контакт, +лампи-мампи, касетофони, само дет ютия и хладилник не са включени... :curse:

Давай съвети, народе, давай... Ми то при запис аз по-добре да излеза на трамвайните релси и там акустично да цепя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами отиваш в магазинчето за музикални инструменти и си купуваш няколко метра микрофонен кабел и жакове, и си ги връзваш съответно

тва за контактите също оказва влияние. ако си близо до монитора има много шум - пробваи да го изключиш и ще видиш как ще намалее :curse: но при всички случаи няма да изчезне както каза visiondann "Просто свикни да живееш с негп" :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от тока и напрежението ли става така? Е аз това питам...

с какви адаптори е китарата? сингъл койл или хъм? Сингъл; на Орфи са самоделни, ама на Де Армънд-а са си щатски...

купувах уж специален кабел за китара ама и накрая си купих няколко метра микрофонен сложих му жакове и работата заспа Дай, душа, по-точно техническо обяснение като за лаик, пък ша видим...

Затова САМСОН и ФУРМАН правят захранващи блокове/стабилизатори и каквото там е всъщност, които оправят проблемите с контактите, ако има такива. Кач пара и въобще върщи ли работа?... При мен целия чейн+ПС са на един контакт, +лампи-мампи, касетофони, само дет ютия и хладилник не са включени... :curse:

Давай съвети, народе, давай... Ми то при запис аз по-добре да излеза на трамвайните релси и там акустично да цепя...

Всичко е от значение, нали ти казвам!

Например ако stage-lights са на един и същи кръг с твоите контакти, ебават мамата направо - шум да видиш. Луминисцентните лампи на един кръг с твоите ефекти вероятно ще имат още по-удивителен ефект.

А ако си близо до монитор или някоя по-мощна Hi-Fi тонколона, даже и микрофония през адаптерите си можеш да чуеш (както аз я чух през моя Ибанез Джем и Еволюшън адаптери!!), и не повярвах на ушите си тогава! :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами отиваш в магазинчето за музикални инструменти и си купуваш няколко метра микрофонен кабел и жакове, и си ги връзваш съответно

тва за контактите също оказва влияние. ако си близо до монитора има много шум - пробваи да го изключиш и ще видиш как ще намалее :cheers: но при всички случаи няма да изчезне както каза visiondann "Просто свикни да живееш с негп" :(

Кое точно къде се връзва!? Подробности, Уотсън. Танкс! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.