Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

Айде и аз да се изтаковам по темата... Та скуйърите имам чувството,че го правят от фибран ли пенополиуретан - много зле ми звучат. Не ща и да чувам за тях! Аз свиря с една щайга трагическа, като съм имал нещастието да я сравнявам с истински лес пол от 1975г. и други хубави китари. Разликата в звука е 20 - 30 % в полза на хубавите, но наистина тези проценти се заплащат в пъти. Това е положението!

Относно това кой какъв звук вади с пръстенцата - кой колкото си може. :)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хубавото на Скуайър и подобните е че са налични сега. Имам предвид ,едно време някъде през 90-те, като отидох в магазина да си купя ел. китара имаше избор само в цвета. И аз си избрах червената :icon_shithappens: Не че имах по добър критерии де. Но все пак и най евтините китари сега май са по добре от Пълдина за който говоря от тогава. Да не говорим , че кубе изобщо не подозирах какво е и че и такова нещо нямаше. Сега с 200-300 лв. децата могат да започнат да се занимават и като добавим лесния и бърз достъп на информация, могат и да напредват , при сериозно отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какво значение има, по дяволите, толкова дали е от бук, от комаджийски чам, от цер, от ива или от задна стена на гардероб метлата Ви Въпросът е да вади як саунд. И да е от махагон, ако звучи като тенекия от сирене - кел файда Пък и като я плъгнеш со все distortions, да почне да бичи и да маже, сякаш пияната и екзалтирана публика ще го забележи

Прочети заглавието на темата. Става въпрос за дървесината, от които са направени по-евтините скуаери, а не за "мнението ви за приноса на дървото". Като си купиш по-хубава китара, ще започнеш да разбираш, че китарите от чам или шперплат много,много,много по-често звучат зле, отколкото китарите от махагон звучат като тенекия от сирене.... просто това е истината. То по твоята логика няма смисъл и да си купуваме хубави ампове - бичи там със зуум 505, пък то в шумния клуб кой ще забележи..

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се занимавали с глупости бе, хора! Свирете, кефете се и хич да ви дреме от какъв материал са направени евтините тупалки... :greenangel:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, пак едно мнение, несвързано с идеята на темата - да информира за конкретните материали, от които са направени китарите.

 

Не, че горното е невярно, но пак се явява в офтопик. Освен това, авторът натемата отдавна купи и продаде въпросната китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислете, че ми е трудно да пиша само по темата (щото някои хора така си мислят явно). Изказах мнение, че добрата китара е добра китара, защото вади добър звук, а не защото е от гофрирано велпапе, мамка му! Сега, че Squier-ите ги правели от гардеробни изрезки и фазер - еми да ги правят. Щом това задоволява повечето начинаещи китаристи, евала им на китайците. (Btw, малко странно изглежда китарата да е от шпертплат и на нея да пише CRAFTED, ама нейсе...) Все пак на начинаещия шофьор не му трябва Порше :) Важното беше, че от каквото и да е дърво, явно не е толкова зле, щом можеш да се учиш на нея. А пък моята просто си ме кефи...

Пък ако Ви се бичи с раздрънкан distortion да се дига шум, кажете само, ще Ви дам по един гаражно производство (евтино :) )...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли се сещаш, че това е написано единствено да може такива като теб да се връзват и самоубеждават колко качествена им е китарата за 200лв :)

 

Като гледам как се изказваш, май отскоро се занимаваш с инструмента китара, затова по-добре понамали изхвърлянията, да не се чудиш след време как може да си бил толкова невеж :)

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :)

 

Точно така. ИМА значение от какво са направени китарите, понеже ако не са направени от каквото трябва, просто не звучат особено добре. А въпросът не е начинаещият от какво има нужда, а какво може да си позволи.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега зашкурих малко отзад при пружините моя Squier Affinity Strat MN BK. За щастие не е от шперплат, а от масивно дърво. Сега важното е дали е елша?!

Немога да съм сигурен дали е елша, понеже психиката ми и миниатюрното парченце шкурка с което разполагам не ми позволяват да изшкуря още мялко. Пък и отвора е малък и едвам си провирам и пръстите. Но иначе дървото има едвам открояваща се шарка като на елшата, нещо ТАКОВА и наподобяващо и на клена (maple). По-скоро 95% като това на снимката. Помислих си да не е липа, но съм рязал липа и знам, че е много меко дърво, а това си е твърдо.

 

Много ми се иска да го снимам и да го постна да го видите, но нямам в момента апаратче и няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали темата е подходяща,но някой може ли да ми каже колко навътре стигат точките на фретборда (моят е maple)?Искам да си го scallop-на...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали темата е подходяща,но някой може ли да ми каже колко навътре стигат точките на фретборда (моят е maple)?Искам да си го scallop-на...

 

 

2-3mm

по добре не се пробвай, може да ги заличиш половината и след това да нямаш възможност да направиш нови

после и лак......

 

но ако изгаряш от желание давай пък после ще измислим нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега зашкурих малко отзад при пружините моя Squier Affinity Strat MN BK. За щастие не е от шперплат, а от масивно дърво. Сега важното е дали е елша?!

Нали знаеш че шпертплата всъщност, се състои от дърво?

Имам предвид , ако не шкуриш в напречното сечение, където се виждат отделните слоеве на шпертплата, не може да си сигурен.

Много трудно може да си убеден в това което казваш без да зашкуриш повече и то на определени места, които със сигурност ще си покажат.

Не казвам да го направиш, само ти казвам че не се знае :girl_witch:

Все пак ако те устройва звука има ли значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-3mm

по добре не се пробвай, може да ги заличиш половината и след това да нямаш възможност да направиш нови

после и лак......

 

но ако изгаряш от желание давай пък после ще измислим нещо

Мерси :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми точно напречно съм изшкурил. Значи както е отзад на китарата отвора, където са пружините съм изшкурил едната стена, тъй като хем не се вижда съсипания от мен лак като сложа капака, хем там боята е много тънка. Слоеве няма! Вижда се, че си е дърво. Но изшкуреното е една много малка площ и неможе да се види текстурата на дървото хубаво. Обаче се вижда как самата талпа, от която е изрязано тялото се състои от две пресовани дъски. Почти еднакви са само дето едната има леко по тъмен и леко розов оттенък. Само дето от нея се вижда около 1-2 кв см. Честно казано вече почвам да се съмнявам какво дърво е, тъй като не съм виждал напречната шарка на елшата. Ако китарата беше сънбърст или бях свалил част от лака по горната част на тялото тогава щеше да ми е лесно. Иначе самата дървесина е доста твърда и тежичка, но не е шперплат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я как изглежда текстурата на Елшата. Знам че няма да ти помогне много това , но все пак :greenangel:

Аз имам две китари от елша и мисля, че е единственото дърво ,от което бих разпознал китара по звука, но не със 100% успеваемост ,разбира се де. А по текстура, не мога да го объркам. Елшата не е от най-тежките материали, но не знам какво имаш в предвид ти под тежко. 422-3020_Bank_Alder_Large.JPG

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.