Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за нов клавир около 1000-1100 лв


michael

Recommended Posts

След 2 месеца някъде смятам да сменям свирката с нещо една идея по- добро (поради ограничени ресурси засега). Ще се радвам на съвет за някой и друг синтезатор в този ценови клас :punk_guitar: Не държа на разни миди ритми и прочие, добре е да е до 10-тина килограма и 5-6 октави. Типично се оглеждам за Роланд и Ямаха (като включвам и Корг, които тъй или иначе са на Ямаха). :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме объркват понятията синтезатор, workstation, stage piano и т.н. - всъщност има ли някъде определения кое какво и за какво е?

 

Иначе благодаря за предложенията - ще се радвам да прочета и други алтернативи :punk_guitar: Звучат ми малко пренатруфени с готови бленди, ритми и презети, но може и да греша. Тестовете и на двете ми допаднаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме объркват понятията синтезатор, workstation, stage piano и т.н. - всъщност има ли някъде определения кое какво и за какво е?

 

Иначе благодаря за предложенията - ще се радвам да прочета и други алтернативи :punk_guitar: Звучат ми малко пренатруфени с готови бленди, ритми и презети, но може и да греша. Тестовете и на двете ми допаднаха.

 

синтезатор - това е машина която създава нови и уникални звуци - има аналогови, виртуално-аналогови синтезазори итн

 

wowkstation - първият беше KORG M1, това е машина която съдържа най-актуалните, модерни звуци, има семплер, секвенсер, хареддиск-рекординг - с една дума на нея би могло да се направи една готова песен

 

stage piano - електронно пиано с 88 клавиша, хамер-механика, обикновено с малко звуци 10-15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме объркват понятията синтезатор, workstation, stage piano и т.н. - всъщност има ли някъде определения кое какво и за какво е?

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=11793

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те съветвам да си вземеш Roland D 70 6 октави семплирани звуци октавите могат да се разделят на 4 и тн.+ това може да си го намериш за 500-600 лева само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм на такова в репетиционните, мислех че е стар модел и вече не може да се намери? А ако е за тези пари, предполагам мога да взема нещо по- добро за 1000 лв.

Има ли нови D70 в момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм фен на Yamaha i имам същото МО8 като теб, но трябва да призная, че с MM6 се поизложиха, неговото ниво (ММ=MiniMotif) изобщо няма нищо общо с това на мотиф а ми си е на нивото на PSR-моделите. За тези пари сигурно може да се купи нещо по-добро от ММ6, макар и втора ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е. Много неща четох за клавири поеследно време докато си купя именно МО8. Също така ми направи впечатление и мм6. Където съм чел за него ми привлече вниманието, съотношението между: цена-качество. Но лично аз не съм свирил на мм6, за това ми се струва че за тези пари мм6 е добър вариант - за НОВ клавир.

 

Айде успех и наздраве на сички почитатели на хмелените напитки!!! :cheers::wacko:

Редактирано от Rudess_90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм на такова в репетиционните, мислех че е стар модел и вече не може да се намери? А ако е за тези пари, предполагам мога да взема нещо по- добро за 1000 лв.

Има ли нови D70 в момента?

 

 

Да стар е но ако разпиташ и потърсиш ще си намериш все още има хора които ползват стари неща а и по-скъпо незначи по-добро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ММ6 не е лоша свирка, вярно, доста орязана откъм полифония, ама има добри звуци, а и е нова все пак.. каквото и да си говорим златен, платинен, всякакъв клавир дето и бил хубав преди 10-15 години ще бъде трудно да се намери в добро състояние сега. Аз лично имам 26 годишен Роланд. :rockon: успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто информативно, докато ровех преди малко из е-шоповете, попаднах на Yamaha DGX-305, който е почти хилядарка в технополисите. За него някакви отзиви? Ще гледам да се разходя из Ямаха и Динакорд скоро. През това време ще прегледам и за някой от предложените в темата варианти - нов или втора ръка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.