Jump to content
Българският форум за музиканти

Разлика между Floyd Rose и Fat10 тремола


Radoslav Ivanov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Би ли могъл някой от спецовете да каже каква е разликата между Floyd Rose и FAT10 тремолата? И дали може ли да заменя на Ibanez GRG 170 DX с Floyd Rose?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си измери важните мерки на тремолото с едно шублерче, начертай един чертеж, и го пусни тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си измери важните мерки на тремолото с едно шублерче, начертай един чертеж, и го пусни тук.

 

 

:( Тук и аз съм съгласен. Практически е възможно, понеже типа на захващане е сходен в захващането на пружините. ТУК има едно чертежче на флойд с размерите му, което може да те ориетира по някакъв начин. Вероятно ще се наложи да поиграе малко фрезата по китарата ти, защото 2-те системи имат различен ход. Но нищо не е невъзможно, когато има желание :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питаш дали може на мястото на FAT10 тремоло сравнително безполезнено да се сложи Floyd Rose, или питаш изобщо за устройството и принципа им на действие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е обикновенно тремоло

floating%20roller%20tremoloG1.gif

А това е флойд роуз

floyd-rose.jpg

Флойда има финни настроики и заключване на струните за разлика от тремолото.

Също ще ти трябва и заключващ нът на главата.

Ако си решил да сменяш няма да се разминеш без дълбаене със фреза,както казаха по горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флойда има финни настроики и заключване на струните за разлика от тремолото.

Забележка: флойд роуз-а също е тремоло система, точно както и калер, уилкинсън и тям подобни са все тремоло системи...

 

А междудругото на куйо викате ФАТ10 тремоло? ;)

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тремолото на ето ТАЗИ китара. Не съм го виждал на живо и не съм го пробвал, но поне изглежда добре ;)

 

Ето ТУК и доста детайлна снимка на цялата китара заедно с тремолото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е, че това е тремоло, а при флойда имаш заключване и фина донастройка.

 

Без да измериш със шублерчето, обаче, никой не може да ти каже дали можеш да ги смениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и да може да се получи размяната според мен не си струва цената и усилията...по-добре...а и току виж се оказало накрая по-евтино е да продадеш китарата и да си вземеш такава с "флойд"...друг вариант е да си сложиш един графитен нът...да смениш ключовете с заключващи и да опъваш ръчката на воля без да ти разстройва неимоверно...ама няма да е същото като с "флойд" все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да ми обясни защо всички евтини тремола късат постояно струни ,

особено първа

а като гледам Вай или Сатриани ,си ръчкат като обезумели флойдовете,

и не съм виждал да скъсат струна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, не всички евтини тремола постоянно късат струни. :) Това че ти късаш струни може да е от твоето тремоло, по-точно самата бройка - т.е. може останалите от този тип/вид/марка да не късат струни. Второ - когато не е от тремолото, причината за честото късане на струни, според мен, е в ръцете на самия свирещ. Свирил съм на..да кажем повечко..китари с всякакви тремола и не съм късал струна никога.

 

Второ - Вай и Сатриани не ги гледай - те хем имат качествени китари, хем имат качествени ръце. :) А и дори и когато късат струни сигурно не е точно на концерт или официален клип :(

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ето три полезни линк-а с филмеча за разликата м/у Floyd-a и Kahler тремолото :

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jy1eiMZ5nUk

 

http://www.youtube.com/watch?v=0K350onEl1o

 

http://www.youtube.com/watch?v=FX9P8GPyfJI

 

Малко странна точкова система имат за оценяване - защото едното го изкарват супер , а другото още по-супер :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. и сатриани и вай са късали и късат струни на живо както и може би всички професионални музиканти

2. на тях не им дреме дали ще скъсат струна понеже имат за бекъп поне още две китари

3. струните с които свирят по концерти са нови новенички а не отлежавали месеци

4. тремолата им наистина са най-добрите на света

5. купи си два ибанеца от високата серия и си сменяй струните през седмица за да си ръчкаш на воля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.