Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Траф


Recommended Posts

По културно сигурно е да го изправия на 6.3Ж с некоиа схемка.

 

Ето, че и сам си се сетил за по-доброто решение.

Аз не се занимавам с навиване на трансформатори - за тази цел си има производители, където всичко се прави съгласно съответните изисквания и стандарти. Аз само давам сметките и схемата на изходните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос за още един траф :). Разкостих миналата събота един тележизор ТРИУМФ. Та освен лампите и полезниа захранващ траф изпадна и един изходен Трансформатор. Лошото е 4е не погледнах говорителя колко Ома е. Та са освен преамп4ето дето си го сътворих ме блазни да го донаправия с едно еднотактово стъпалце 4-5Вата с едно ЕЛ84 което бесхе също в ТВто.

Та дали може да се разбере колко траиаа да е изходното Ом.

НА ТРАФА ПИШЕ НАМОТКИТЕ: 1900/1900 - Примари, 96 - Сек. , 7000 ОМА има ги и Фитата ама сам у работата а трафа е Фкащи.

http://www.bonavolta.ch/hobby/en/audio/el84_2.htm е тва изрових на 7Ко ама спикара колко треа да е се питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по спомен от броя на навивките (минавали са през мен бая такива трафове) би трябвало да е 8-10 ома, но не съм сигурен - нека по запознатите да кажат

edit:

виж тук

http://www.sugardas.lt/~igoramps/ot.htm

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тоя линк достигам до извода , 4е трябва да е 16 или 17 Ома :) Ама дали е така ???

На4и сега сам жкащи ето пълните ХАРАКТЕРИСТИКИ:

Prim: 1900/1900 - 0.12 Fi :) Cul

Sek: 94 - 0.6 Fi :) Cul

imp: 7000 Oma

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата седмица сте го събера и ще се разбере :secret:. Ако някой е сигурен за то4ните омове все пак има време да ме спре до събота :P. Да не пострадам Ах ах ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.