Jump to content
Българският форум за музиканти

ДЖОШ ФРИЙЗ...


Recommended Posts

Мале,

тоя пич ме съсипа вчера.Няма да споменавам къде и с кого е свирил преди,защото съм сигурен че всеки знае.Но вчера аз го гледах със Стинг.Беше шоу от турнето на Стинг "Броукън Мюзик Туър"-това турне е с по-малка(камерна :) )група и групата бе Стинг на бас,Фрийз на тупане,Доминик Милър-китара #1 и Шейн Фонтейн-китара#2.Концерта беше невероятен(аз бях гледал стинг преди в БГ),гррупата забиваше супер стегнато и яко,и наи-готиното бе че свириха 75% парчета на Полис.Та значи да си дойдем на думата,Джош Фрийз ме разби,той звучеше като кръстоска от Стюърт Коупланд и Вини Колаюта.На парчетата на Полис ,той беше изкопирал Коупланд едно в едно-всички хватки,позите му,че дори и характерното забързване на темпото-направо беше невероятно.На парчеата на Стинг,Фрийз беше много стегнат(в добър смисъл) и прибран ала Вини.Но за мен гвоздея н вечерта бяха парчетата на Полис,просто ме изкефи тоя пич Фрийз,беше такова удоволствие да го гледам и слушам.А пък Стинг за пореден път доказа че около него няма случйни хора,особено барабанисти :D

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фрийз е така да се каже един от най-мразените барабанисти сред колегите в хамериканско, защото легенди се носят за това как неведнъж или два пъти е бил викан по спешност по знайни и незнайни студиа да изсвирва партии на иначе известни барабанисти от известни групи, защото се оказва, че в студио са гола вода. Така че най-вероятно може да наподоби когото си поиска. :D

 

Има страшно интересни статии за него в Модърн дръмър, в една по-стара тема бях разказвал за това как е изкарал цяло турне с десен изкълчен крак в гипс.

 

На мен лично много ме кефи ето това парче:

http://mm.gen.wazzzup.net/files/M/Modern%2...20Lagerborg.mp3

 

Ужким е просто, но динамиката на барабаните е адски яка според мен, всеки удар си е точно, ама точно на мястото.

 

Да е жив и здрав. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори ама линка не работеше-бях любопитен да чуя туй нещо:happy:

 

ГРЕШКА

Заявеният обект не може да бъде доставен

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

При опит да бъде доставен обектът: http://mm.gen.wazzzup.net/files/M/Modern%2...20Lagerborg.mp3

 

Възникна следната грешка:

 

Отказан достъп.

 

Конфигурацията за контрол на достъпа не позволява да бъде

изпълнена Вашата заявка в този момент.

Моля, ако считате, че това е неправилно,

да се обърнете към Вашия Интернет доставчик

на адрес: webmaster.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Generated Sun, 01 May 2005 08:55:19 GMT by CyberZone.gk-net.com (squid/2.5.STABLE5)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Мале,

тоя пич ме съсипа вчера.Няма да споменавам къде и с кого е свирил преди,защото съм сигурен че всеки знае.Но вчера аз го гледах със Стинг.Беше шоу от турнето на Стинг "Броукън Мюзик Туър"-това турне е с по-малка(камерна  )група и групата бе Стинг на бас,Фрийз на тупане,Доминик Милър-китара #1 и Шейн Фонтейн-китара#2.Концерта беше невероятен(аз бях гледал стинг преди в БГ),гррупата забиваше супер стегнато и яко,и наи-готиното бе че свириха 75% парчета на Полис.Та значи да си дойдем на думата,Джош Фрийз ме разби,той звучеше като кръстоска от Стюърт Коупланд и Вини Колаюта.На парчетата на Полис ,той беше изкопирал Коупланд едно в едно-всички хватки,позите му,че дори и характерното забързване на темпото-направо беше невероятно.На парчеата на Стинг,Фрийз беше много стегнат(в добър смисъл) и прибран ала Вини.Но за мен гвоздея н вечерта бяха парчетата на Полис,просто ме изкефи тоя пич Фрийз,беше такова удоволствие да го гледам и слушам.А пък Стинг за пореден път доказа че около него няма случйни хора,особено барабанисти 

 

Владо завиждам ти пич!....тва ако си го гледал наживо... :cheers::cheers::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Надявам се и вие да имате възможноста да го чуете Стинг в този състав.Аз лично съм голям Стинг и Полис фен и за мен беше голямо удовослтвие,и бях разбит от свиренето на всички в групата.Сега даже съм си намерил няколк буутлега от това турне и си ги пускам като ме хване носталгията :happy:

 

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.