Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Jmp1 Midi Programmable Tube Guitar Preamp


911

Recommended Posts

Доколкото съм чел ревюта и мнения, кривенето в Маршъла е транзисторно, а лампите са само за стопляне на тона, докато в ADA кривочите са изцяло лампови.

 

Не е точно така. Една част от кривенето идва от диодния мост., а друга от лампата на драйв канала, която е там не просто за стопляне - тя вкарва и драйв. Това може лесно да се установи от схемата, но най-вече ако си сглобиш един такъв преамп и проведеш няколко експеримента с него.

Това за АДА също не е точно така - там има кошмарно количество чипове и е доста пресилено да се каже, че кривочът е изцяло лампов, което и в двата случая не означава, че звукът не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чел ревюта и мнения, кривенето в Маршъла е транзисторно, а лампите са само за стопляне на тона, докато в ADA кривочите са изцяло лампови.

 

Не е точно така. Една част от кривенето идва от диодния мост., а друга от лампата на драйв канала, която е там не просто за стопляне - тя вкарва и драйв. Това може лесно да се установи от схемата, но най-вече ако си сглобиш един такъв преамп и проведеш няколко експеримента с него.

Това за АДА също не е точно така - там има кошмарно количество чипове и е доста пресилено да се каже, че кривочът е изцяло лампов, което и в двата случая не означава, че звукът не става.

 

 

Вярвам ти напълно. Твоите познания са далеч в повече. Само цитирах мнения на юзъри на въпросните два преампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз взех повече от достоен заместник в лицето на Peavey Classic 30, но определено направих подарък при продажбата. Добре че е на наш човек - peshoy2k.

 

Вий, де то туй момче, бре? Верно,че у тях се въргаляше един В-туин преди две-три одинки. Бах, колко е малък света, мани. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво значение има какво има вътре ако свири яко(освен чиста доза фанатизъм може би)?!

ЦЕНАТА

има великолепни транзисторни кривочи и лично нямам абослютно нищо против тях... ама да дадеш към 600 лв за 2ра ръка преам (само преамп - питай Грег колко ще ти излезе цяла лампова глава при него, и то нова) на кусур години и той да ти криви с транзистори ... не е нормално .. или ?!?!?

 

наистина преувеличих - сори, надявам се не съм подвел някой

Е добре де.Вие все пак като си купувате нещо го купувате заради звука или за да кажете "имам all tube drive".Пак казвам-какво значение има с какво е пълно едно устройство щом свири добре?И аз с два картофа и малко подправки мога да направа ядене,ама един готвач с тея два картофа и подправки може да направи изкуство!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.