Jump to content
Българският форум за музиканти

Живот на процесорни батерии


vlex

Recommended Posts

Мер хаба,

 

днеска ми избиха чевиите и понеже процесора почна да дава грешки взех, та го разглобих. Отдавна мисля, че има някви гафове с батерията и днес се уверих: батерията от 3волта показваше с мултицета 0,03 :thumbs_up: Питанката ми е средно колко време издържат батериите за паметта на процесорите и на какъв период от време е добре да се сменят? Тази конкретно е CR-2032 и е живяла повече от 15 години. (Мисля, че е оригиналната, а процесора е Zoom 9000N :D )

 

Ако някой също е имал премеждия със смяна на батерии да свирка - нека се поучим от опита си...

 

П.П. Божке, колко тъпи теми почнах да пускам само аз си знам :) Нищо де скоро ще се реванширам, с нещо много приятно

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано се лъжа за модела, но мисля, че един познат имаше проблеми с точно такъв процесор, изразяващи се във фриволно ирационално поведение от страна на машинката, и, да ти кажа, не беше от батерията.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е като при дъната на компютрите. Зависи много от условията на работа, но една такавк батерия работи оптимално минимум 5 години. Не са вечни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не иска да са вечни, ама е факт че до оня ден си свирих с нея :rockon: Инак батерията предполагам произлиза от началото на 80-десете заедно със самия процесор (мааалко по-дърти от мен са демек :P ) Обаче това е коравият зуум! Няма да го сменя за разни 505, 606... виж за 707 или gfx5 може и да си помисля :thumbs_up: Май това е първият процесор с педалиера :D

 

Поздрави,

Влад

 

Сега днес като дойдат батериите ще видим как ще се държи с 3в :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаха стана чудо: отворих процесора да сменя едната клема на единия жак, че такива жакове не можах да намеря, но пък клемата беше счупена и не даваше винаги контакт, та отворих да сменя клемата поих къртих сума ти време, накрая я смених и го пуснах. Вчера още като бях отворил му махнах батерията обаче най-странното тепърва иде: не стига че тръгна, ами и ми помни ефектите без батерията :pray: Я молим некой да хвърли малко боб как аджеба става тая работа... Да пази по някъв заряд по кондензатори по веригата и при по-дълго изключване да губи аметта ми е единственото което ми идва на акъл...

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Ще бъде голяма минавка ако може да бачка и без батерии, а аз вече съм платил поръчаните по интернет :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CMOS чиповете имат много малка консумация. Те разчитат почти само на напрежение от батерията, не ток ток, понеже тока е от сорта на наноампери, ако не и на пикоампери. Един CMOS RAM чип може в някои случаи с дни да се захранва примерно от заряда, натрупал се между 2 писти на платката. Но най-добре смени батерийката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.