Jump to content
Българският форум за музиканти

Талпа Махагон се намери


Recommended Posts

В един склад за МДФ и фурнири, ей това открих, ама са само тия двете:

Mahogany%20001.jpg

Близък план:

Mahogany%20002.jpg

На глед са дълги към 4-5 м, ширина - 30- 40 см. Не съм мерил, щото дойдох за друго... Турих си калъфа на апарата за ориентир - 9.5 см е дълъг.

 

Като питах чичката там, колко може да струва, рече "Бе така като я гледам - 4-500 кинта" и аз спрях да питам повече.... Но пък, ако има още 4-ма навитаци да вземат по метър, за 80 - 100 лв метъра, направо да правим партия и да отвличаме едната !!!

----ПП - категорично отказа да я реже - "Даваш парите и я дигаш !"... демек и транспорта трябва да обмисля... Другото което не знам - до каква степен е суха. Т.е. щом я продават, не е прясно отсечена, но "лутиерското" понятие за Сухо е малко по- друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Талпите са горе долу на реалната си цена (~5500 май е кубикът). Евалла за находката! Дано намериш хора за партия :) Почти съм сигурен че горер е първи навитак за партия за тия талпи... Иначе ви съветвам като се съберете вземете една ножовка/трион/бичкия (най-добре бичкия ;) ) и я разкълцайте на място, защото доста ще се озорите за 5 метрова талпа да я транспортирате..

 

И пак супер завиждам на купувачите :( Със здраве да си дялкате ;)

 

Позрдави,

Влад

 

едит... нещо се обърках... кач е кубикът махагон о_О

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, пишете ме в играта, особено, ако има начин дядката да склони да даде талпата за 300 лева, вместо за 400. :(

 

Трябва да съберем още 7-8 души, за да ни излезе Тънко.

Така като гледам, талпата е дори разграфена за тела на китари - изчислено на око по снимката изглежда, че маркерите са долу-горе през 45-50 сантима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кубик махагон е около 1900лв. Смятайте.

Казал съм вече на немалко хора от тук пишещите откъде се купува.

Ако ще правите партия, може би е по-добре да вземете от там.Най-малкото е по-евтино, понеже цената, както казах е около 1900лв, а талпите са минавали през сушилня. дай-близки снимки отстрани, да ти кажат спецовете дали са подходящи за грифове талпите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кубик махагон е около 1900лв. Смятайте.

Казал съм вече на немалко хора от тук пишещите откъде се купува.

Ако ще правите партия, може би е по-добре да вземете от там.Най-малкото е по-евтино, понеже цената, както казах е около 1900лв, а талпите са минавали през сушилня. дай-близки снимки отстрани, да ти кажат спецовете дали са подходящи за грифове талпите.

 

Сега е момента да кажеш и на нас къде е това място. :thumbs_up:

 

Не оставайте с впечатление че това е при "кварталния дядка - дърводелец" - склад е, и то огромен ! Оттам взимам екзотичен фурнир, но досега екзотичен масив не съм виждал. Като се замисля , доста палета бяха покрити с цветен наилон, та не знам какви са, но народа наоколо товареха предимно чам и бук, и то за кофражи (!!!).

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оставайте с впечатление че това е при "кварталния дядка - дърводелец" - склад е, и то огромен ! Оттам взимам екзотичен фурнир, но досега екзотичен масив не съм виждал. Като се замисля , доста палета бяха покрити с цветен наилон, та не знам какви са, но народа наоколо товареха предимно чам и бук, и то за кофражи (!!!).

Еми човече, това там е златна мина.

Екзотичен фурнир казваш...от това по-яко за топове на китари здраве му кажи!

Раздуй малко повече какви масивни дървета има там.

на мен ми трябва некфа талпа, пък била тя и от бук, защото тук и такова няма. (само да не е чам или липа -всичко друго става).

Ако в този склад има букови талпи, ами екстра!

Поразпитай каква солидна дървесина имат и най-вече за елша, ясен, клен, топола и други "лютиерски дървета". :thumbs_up:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа нещо съм омотал сметките значи - шъ мъ извинявате :thumbs_up:

 

П.П. Опа, затрил съм хисторито когато Евтим е споменал къде е магазинчето (нещо орландовци ми се вие в главата :wallbash: :wallbash: )

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа.... преди малко говорих с човек от фирмата - цената която са ми казали (въпросните 400-500лв е ЗА ДВЕТЕ талпи !!!). Точната цена ще я сметнем на място, като премерят талпите (тия цифри са "на око"). Кубика е 1820 лв. Записване за участие за едната талпа - на лични !

 

[offtopic]

- Горере, батка, като е "златна мина", що шибаните ни мебелопроизводители не се ориентират, ми трява да си правя мебелите сам !!! Преди време търсих под дърво и камък мебели от масив (и то НЕ от чамов) - никъде не намерих, а където случайно някой правеше, бяха ебаси цените... Не знам дали си обръщал внимание на мебелите по магазините, но всичко е долнокачествено ПДЧ и пластмасов фурнир !!! А тия пичове имат 4-5 вида (ВИДА, не размери) МДФ и всякакви фурнири !! Та вече и дърводелец- любител станах, заради некадърни майстори !!!

;-)

[\offtopic]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да попитам: Означава ли, че за едно парче според маркировката на снимката (около 50 см) би излязло около 35-40 лв.?

 

Смятам го така: талпата 250 лв./7(парчета) = 35.7 лв. за парче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова. Максимум до 50 лв. Тия дни ще премеря няколко китари и басове, да видя вариациите в размера и другата седмица пак ще ходя до склада да гледам.

Ако ми останат оборотни излишни пари, може да я взема сам талпата, пък да я продавам на парче.. Зависи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Горере, батка, като е "златна мина", що шибаните ни мебелопроизводители не се ориентират, ми трява да си правя мебелите сам !!! Преди време търсих под дърво и камък мебели от масив (и то НЕ от чамов) - никъде не намерих, а където случайно някой правеше, бяха ебаси цените... Не знам дали си обръщал внимание на мебелите по магазините, но всичко е долнокачествено ПДЧ и пластмасов фурнир !!! А тия пичове имат 4-5 вида (ВИДА, не размери) МДФ и всякакви фурнири !! Та вече и дърводелец- любител станах, заради некадърни майстори !!!

;-)

Ами аз нали точно това ти казвам - при такова нямане на масивна дървесина, складът, който си намерил е златна мина!

Не са много търговците на масив именно защото никой дърводелец не се интересува от нещо по-различно от МДФ, ПДЧ и чам...

Добре е, че си набарал тази златна мина и ме пиши в играта за едно парче махагон.

Няма какво да пускам лично съобщение - отдавна съм надул главата на целия форум с моето търсене на талпа и се радвам, че такава се намери.

Вземам едно парче. :)

Само ще трябва да доизчисля размерите, които ми трябват, че моята китара няма да е със стандартни Страт размери, а нещо малко по-изръбено и малко по-дълго от едната страна.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Demiurg кажи ми каква е горе-долу дебелината: трябва ми за SG: иначе съм навит и аз за едно парче !

Редактирано от OtsirH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно, не съм го мерил. На око - към 5 см. Другата седмица ще ходя и ще взема точни размери. Най- вероятно да купя и едната талпа, евентуално, щото майка ми веднага се спазари за махагонова рамка на огледалото в хола... Женски работи...

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.