Jump to content
Българският форум за музиканти

Ключове


vlex

Recommended Posts

Здравейте,

 

цъках си и с наближаването да се захвана за новия проект се замислих за хардуера. Някой може ли да ме светне каква е разликата между 3l+3r ключетата и 6 in a line ключовете? Какъв е проблема да сложа от едните на втория тип китара и обратно? Не мога да си обясня какво като се обръща тялото и дупките на болтовете се разминават? Какво повече се разстройва така ли? Няма логика да е така :thumbup:

 

Айде моля някой да ми поясни защо подяволите са разцвъкали подобни глюпави разновидности, като не би трябвало да има никаква разлика освен, че l-ключовете са огледални на r-ключовете...

 

Плийс хелп ми ъндърстенд дис меднис!!! :thumbdown:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам, че комплект 3l+3r ключета няма да можеш да ги наредиш в една редица, защото уширенията за винтчетата им ще си пречат. Освен това има и чисто естетическа причина :( Иначе и двата вида ще ти държат струните.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което автоматически значи че мога да сложа 6 поредови като 3л+3р ключета. И точно оттам идва цялата драма - всичко за естетика ли е бре маа му стара? :(

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само за естетика... просто 3+3 се въртят в различни посоки и ако ги сложиш от едната страна ще трябва доста да се съобразяваш, кои на къде трябва да въртиш.... надявам се не е прекалено неразбираемо.

 

Поздрави :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно. Особено след като са огледални :) Но аз се имам за умен младеж - все ще съобразя накъде да въртя... Пък и инак май ще ми е по-удобно :( Други съществени причини да има 3+3 а не само 6 in a line?

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се загледах, не само уширенията за винтчетата, ами и червяка, на който е дръжката на ключето се пада от другата страна при едните и пак идва естетическия проблем :( Ако сложиш 6 in line като 3+3, едните ключета ще изглеждат изместени спрямо другите. Но това пък от друга страна може да е търсен ефект. Иначе като функция няма разлика.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ааахааа хаааааа!

Няма такава тъпа тема :thumbs_up::wallbash:

Помрисли малко и ще разбереш че въпроса е само на визия!! :wallbash:

Както и да е обърнат всеки ключ можеж да да си настройваш китарата

със еднаква посока на въртене на ключовете -_-

Ако икскаш глава тип Gipson- 3l+3r ключета :wallbash:

Ако икскаш глава тип Fender- 6 in a line ключета :wallbash::wallbash:

:wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::no::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И квоооу? Добре, че беше ти, че да дойдеш и да кажеш това което дъвчем половин страница... Питам за ДРУГИ. Ако никой не може да каже ще приемем, че такива няма, но мерси все пак, че се изказа компетентно и настойчиво, както много хора обичат, а всъщност нищо не казват, особено в темите, в които си препоръчват китари...

Нейсе! Жив и здрав да си и все такива безсмислени мнения да пишеш! :thumbs_up:

 

Поздрави,

Влад!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе глей ся, ако имаш желание и старание тогава със сигурност можеш да сложи "грешните" ключове и да си ги ползваш цял живот без да се притесняваш (особено ако си умен младеж както спомена). според мен обаче просто няма смисъл това начинание, след като хората са си направили труда да предлагат два вида. разбийш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И квоооу? Добре, че беше ти, че да дойдеш и да кажеш това което дъвчем половин страница... Питам за ДРУГИ. Ако никой не може да каже ще приемем, че такива няма, но мерси все пак, че се изказа компетентно и настойчиво, както много хора обичат, а всъщност нищо не казват, особено в темите, в които си препоръчват китари...

Нейсе! Жив и здрав да си и все такива безсмислени мнения да пишеш! :offtopic-001:

 

Поздрави,

Влад!

Еми троши си главата щом искаш да откриеш топлата вода. :)

Щом досега не си разбрал че всеки тип ключове си имат предназначение

и се ползват според него няма какво да ти кажа повече.А уж си умен младеж.

Надявам се не си се засегнал,нищо лично.

Пък може и да измислиш нов тип китара,кой знае :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което автоматически значи че мога да сложа 6 поредови като 3л+3р ключета ...

/i]

 

Човек, любопитно ми е има ли поне една смислена причина да правиш това (или обратното), вместо да използваш нещата по предназначение :offtopic-001: ?

 

Може ли да се пие бира с капкомер? Може, ама за какъв *** :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представи си едноредовата глава . От нъта всички струни отиват в ключовете под права линия и се навиват от дясто наляво ... Представи си как ще изглежда главата , ако три ключа са обратни ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе толква ли не разбрахте, че и на мен ми се свиди :) Иначе ми е пределно ясно, че ще има разминаване или на дупките или на червяците на ключетата :no: Ще видим де, горер ме обнадежди, че имало и евтини 3+3 :)

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. shadow: Не съм се засегнал споко - фън да става :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата прочетох само глупости в постовете. - естетики разни - да погледнем от инжинерна гледна точка.

 

Най важното е че ако сложиш ключа обърнат се нарушава едно нещо.

 

Когато е в нормално положение струната опъва ключа в една посока и червяка се натяга допълнително .

Когато е е сложен ключа обратно от опъна на струната червяка ще се разхлабва - може да е микрометри но е от значение!

За тази цел не слагай ключовете обратно!

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата прочетох само глупости в постовете ...

 

А ти какво очакваше да прочетеш по тази тема?

 

Най важното е че ако сложиш ключа обърнат се нарушава едно нещо ...

 

Ами то иначе щяха ли хората да правят различни комплекти?

 

Накратко, съгласен съм с теб :) .

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.