Jump to content
Българският форум за музиканти

Трима китаристи.....(има ли смисъл?)


Crimson

Recommended Posts

ам аз ли не разбрах добре въпроса или незнам...

мисля че мисълта на човека беше за няколко китари свирещи различно или се бъркам.Това да записваш няколко стотин китари в един трак дету свирят едно и също не виждам и дори немисля че е ключа към доброто свучене.Напротив някоко китри(да речем 3) ако свирят заедно без прекъсване но винаги различни неща могат да се получат много добри резултати.както като звук така и като мелодия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз мисля че идеята беше да свирят различно - поне на някакви интервали - тоест наживо

иначе Металика е имало песни в които блендват 20 усилвателя - и така излиза крайния звук

в други например парчето Уан - е само АДА -МП1

Стив Вай -напривмер винаги блендва 8 различни звика- като единият е дори от зум - естествено има го и Карвин Легасито и Богнер ампа -

но на живо е само Карвина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам аз ли не разбрах добре въпроса или незнам...

мисля че мисълта на човека беше за няколко китари свирещи различно или се бъркам

Да ти кажа не се бъркаш! :lol:

Все пак мерси на всички! :dance:

Аз май забравих да поясня, че идеята на въпроса ми идва от замисъла да си създадем група с едни приятели, ама нещата отиват натам че ще сме трима китаристи и аз се замислих дали има слисъл и за туй реших да питам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам аз ли не разбрах добре въпроса или незнам...

мисля че мисълта на човека беше за няколко китари свирещи различно или се бъркам

Да ти кажа не се бъркаш! :D

Все пак мерси на всички! :D

Аз май забравих да поясня, че идеята на въпроса ми идва от замисъла да си създадем група с едни приятели, ама нещата отиват натам че ще сме трима китаристи и аз се замислих дали има слисъл и за туй реших да питам!

Във всичко има смисъл, стига да е направено добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях написал една песен за 3 китари, и си беше яко полифоничен метъл, ама от чисто организационна точка пропаднаха нещата :D

 

За Мейдън - те си свирят с 3 китари като с 2 :D През повечето време поне.

 

При 3 китари композирането става по-сложно, обаче и по-интересно. Заедно с баса - получава се приблизителен еквивалент на струнния квартет (бас вместо чело, едната китара вместо виолата, и другите 2 китари - вместо 2те цигулки). Има ноо музика в тая работа, надявам се някога да си ги реализирам тия въжделения :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.