Jump to content
Българският форум за музиканти

Трима китаристи.....(има ли смисъл?)


Crimson

Recommended Posts

Тъй като ония ден гледах някви табове(са не помня какви :huh:) видях да свирят три китари едновременно(и то в повече от 5 таба) и си викам:"Абе има ли група с три ел.китари??

Има ли смисъл от толкова по принцип??"И тъй като не се сетих за такава реших да се допитам до знаещите...... :(

Честно казано мисля, ако свирят три ел.китари едновременно трудно ще бъде да свирят нещо смислено и две от китарите да не се застъпват?Какво ще кажете по въпроса??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трима китаристи в една група са напълно излишни при студиини записи, иначе за концерти може да се направят хубави неща - единия свири ритъм, другите двама да въртят някви сола(кат на меидън солата с единия с три тона от гамата понапред) :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги са три тона, само дето...

 

 

а иначе... зависи от групата и от много неща... това което правят Мейдън хич не е лошо, но е факт, че тримата китаристи не са постоянно заети...

Лично на мен последните им два албума са в топ 15 на всички времена, но не заради тримата китариста :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в студиото не са излишни повече хора - повече идеи, по-разнообразен саунд, освен това всеки вкарва негов собствен feel и става густарийка.

Глей ги Slipknot - петдесет души група и пак лайна кензат. Ами ако бяха само четирима? :think: :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че има такава група......G3 на края на концерта,на джем-а,че понякога даже и 4-5 китариста :huh: МАЗИЛО Е :(

 

 

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй и че в студиото се наслагват доста китари ;)

 

Един китарист може да си запише и 5 канала с различни партии.

 

А като става дума за плътност съм чувал ужасяващи неща :green: Примерно звукът на Pantera се постига с 10-12 наслагани китари, а на Rammstein - с 40!!!

(това са само слухове, но все пак :ph34r: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй и че в студиото се наслагват доста китари ;)

 

Един китарист може да си запише и 5 канала с различни партии.

 

А като става дума за плътност съм чувал ужасяващи неща :green: Примерно звукът на Pantera се постига с 10-12 наслагани китари, а на Rammstein - с 40!!!

(това са само слухове, но все пак :ph34r: )

40 - хХХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз предлагам 2 ма сврят - а третия тьр4и и прави шоу по сцената - после се менкат

плюс това има моменти кадето наистина може и 3ма

ритьм и хармони4но соло - ала мейдьн,металика сат4

или 3йно хармони4но :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно безсмислено ми се вижда на мене. Не че в моята група и две китари се справят, та хвала им на тия с три, ама се пак доста кухо ми се вижда. А иначе на Мейдън к'вото съм гледал, като изключим частите от песента с Хармония и ритъм отзад (нещо което и с ефект може да се постигне), та като изключим тези части от песента, обикновено третата китара (няма значение коя) или китариста размахва ръце или праи некво шоу....

 

 

е, се пак, друго си е като ти е скучно да се катериш по разни места от сцената, но се пак това е друга тема :godbless::godbless::godbless::cheers::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трудно ще бъде да свирят нещо смислено и две от китарите да не се застъпват

и 3 и 4...много ясно че може

това две китари да свирят едно и също се изтърка преди доставреме..поне за мен де.Още по вече че точно този елемент ( за мен поне ) няколкото китари искам да кажа е вече много важен критериий и 'екстра' за музиката която харесвам и даже се опитвам да правя :godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. Но пък един китарист, който си знае страхотно партията, и едно студио за $8504358043 сигурно могат да направят и чудеса :P Ба ли му мамата :green:

то всичко може, зависи дали си заслужава обаче и на кой му е по-скъпо заплащането на час, щото ако на мене ми дадат 10 000евро например една година ше работя от един тон щи напраа симфония ;);):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.