Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Guv`nor


Recommended Posts

Та... Имам схемата, чух и семпли, но все пак друго е някой, който го е пробвал да си каже мнението! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така любимото ми бустер педалче.

Досега ми с него е в далечните години когато се учех да свиря още.

Да уточня маршал гивнър и маршал драйв мастер са едно и също единствено гивнъра има 2 паралелни изхода на единия от който пише лууп.

 

Характерното е че се ползват светодиоди и саунда е доста по мек и рокаджииска ала ламбов (далеч от истинска ламба разбира се )

тук липсва характерния саунд на дистърите със силициеви диоди - само бръсначка - брррррррррррсзззззззззззззззззззззззз

 

Добър бустер за vintage tube ампове.

Оригиналния педал го върнах защото звучеше едно към едно с парк 10 вата - вътре в парка преампa е идентичен.

 

В по нови времена реших да направя 2 броя и тук е мястото да благодаря на Евтим че ми ецна 2 платчици.(тогава нямах условия за ецване)

Сглобих ги и двата единия с корекции - оказаха се доста гнусни тея корекции.

 

Другия :

dist1.jpg

 

Без корекции - звучи доста по pure и реално е да се ползва в ламбов амп - няма нужда да скапвам sounda с гнусните му вградени корекции - ампа си има.

 

Пробвахме го един ден и с Марио (killer) в неговия маршал - ако му се занимава може да даде експертна оценка ;)

 

Ползвам го когато ме мързи да разнасям tube хай генa.

Наскоро го сравнявах face to face с оригинален и оригиналния шумеше повечко и пукаше при превключване :whistle:)

 

Ми тва е за сега.

Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много изчерпателно! Но имам 2 въпроса:

1. Защо този на снимката е различен от този, който мисля да си направя? Само 2та потенциометъра ли не си сложил?

2. Това буустер само за ламби ли е? Щото ако е така мен не ме устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно:

1 Оригиналния е с 5 потенциометъра - гейн бас мидл требл волюм.

На този от снимката съм сложил само гейн и волюм и съм резнал пасивните тонкорекции.

2 На втория въпрос мога трудно да отговоря - свиря само на ламби (сериозо облъчен съм ) когато ми се налага да свиря примерно на рандал G3 и ми идва да счупя китарата в него - надявам се повече да не ми се налага (джънк ампа ми си седи в колата вече за бек ъп).

 

Аз винаги напомпвам ампа и с диста само добавям още мазало - говоря за vintage ампове който имат само една ламба в преампа и без бустер звучат ала AC/DC.

 

 

Ако очакваш чудеса от педалчето забрави.

 

Звучи рокаджииски с по малко кривоч но много по качествен - най добре кажи в какво ще го ползваш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без корекциите изхода директно с потенмциометър след диодите ли си го взел или има и някакви допълнителни елементи.На схемата точно на края иам един 1M резистор и паралено на него 470p кондензатор към земя.Слагал лиси нещо такова?Питам защото и аз мислех да го правя и четох доста отрицателни мнения за тонкоректора му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално моя след диодите е пота за волюм няма кондензатор и съпротивление 1 мегаом.

1 мегаом винаги има на входа на ламбовия амп и на маса :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ще го ползвам за 15 ватово кубе(комшийска гледна точка). Повече и да имах пари не можех да си взема. :hysterical: Иначе чудеса не очаквам. Но на схемата която имам не е даден като буустер, а като дист(към заглавието пишеше MXR like) но едва ли има някаква прилика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз драйв си имам на кубето. Просто искам да го понапържа още. Но щом казваш, че не става ок. Може би ще си измайсторя един SansAmp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се излагам сега с мойто кубе :hysterical: . А относно Marshall-а сигурно и след 30 години няма да си взема, така че го забравям тоя буустер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Aаа и на мен ми е един от любимите - третия ефект за китара който сглобих :hysterical: супер е ! Направо хващай поялника, схемата и го почвай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се подмяташе за 2-3 дни един такъв дист вкъщи. Наистина - хубав е, но може да се ползва само за по-леки нещица, и както ти казаха, звучи си като Marshall, и дава чувството на маршалски драйв в ръцете. Просто не е пригоден за разни тресни, death метали и така нататък. За рок и хеви метъл тип Iron Maiden e муцка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.