Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на бас китарата


kmfb

Recommended Posts

Здравейте.

 

От известно време си го мисля и като че дойде моментът да си купя нова китара.

В момента фирмата разполага с това:

 

тук

 

Тъй като съм си супер доволен от тоя бас, пак се насочих към Ямаха и май си избрах това:

 

тук

 

Четох някакви неща като коментари от колеги, доволни изглеждат хората. Алтернативното предложение, което честно казано ме разколебава е това:

 

тук

 

Моля всички за мнения и препоръки, тъй като не знам за други хора, но аз не си сменям често инструмента, а нямам достатъчно пари да имам два :punk_guitar:

Също така, ако някой има по-добра оферта да сподели. Имам само 2 изисквания - басът да е с пет струни и черен.

Естествено марката също е от значение, но в тия ценови граници (600-700 лв) мисля, че може да се намери нещо прилично от всяка марка.

Свиря супер разнообразна музика, тенденцията е към алтърнатив, кор и такива работи, но става въпрос и за поп и реге :)

Също - що е то активна електроника на адаптерите и как се отразява на звука, слаповете стават ли готино и т.н.

 

Ако всичко се развива по план, четири струнната ямаха от линка по-горе ще се продава, но за това - по-късно.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мефистофел има от 5 струнната Ямаха, той ще ти каже струва ли си или не.

Според мен си строва много повече отколкото Ибанеза, той като че ли е по-нисък клас. А и с тия сингъли....ще има шумове поединично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не отговаря на изискванията ти,но ето в това е истината http://www.musik-service.de/ibanez-sr-505-...95741205de.aspx .По-добре си отдели достатъчно пари за този бас отколкото да си вземеш някой за 600-700 кинта!Разбира се когато човек няма достатъчно пари,има лизинг,но си заслужава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия лизинги нещо много ми намалява заплатата :punk_guitar: , но си прав, тоя бас действително е супер.

Мерси за съвета, ще видя кво мога да отделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.