Jump to content
Българският форум за музиканти

Изрисуване на китара


Recommended Posts

Какво да използвам за да постигна подобен резултат: http://www.thomann.de/gb/jackson_dk2_skull_update.htm . Боядисвал съм китара по нормалния начин, но така досега не съм се престрашавал да опитам така. До днес :) . Интересува ме какъв трябва да е грунда (ако въобще се използва такъв), спрея и най-вече лака. Ще съм благодарен на всеки, който може да помогне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко казано - не можеш да си го направиш сам.

Разбира се, освен ако не си художник и не си се занимавал сериозно с аерография.

Прави се със специално пистолчтче за пръскане на боя (аерограф) и с шаблони.

 

Повечето серийни китари с такива картинки по тях (вероятно и този Джаксън от линка) ползват един друг метод като евтина алтернатива на аерографията - просто лепят ваденки върху боята и после пръскат всичко отгоре с прозрачен лак.

Повтарям ВАДЕНКИ, не лепенки.

Ако успееш да си намериш фолио за водни ваденки, после лесно може да си направиш всякакъв дизайн на принтер.

Проблемът е,ч е такова фолио в България не съществува.

 

Предполагам, че и с някакъв офсетов печат също би се получил добър резлутат, но е много скъпо и е възможно въобще да ти токажат за единична бройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Художник е силно казано, но имам собствени картини и съм рисувал портрети на морето. Но с аерография не съм се занимавал сериозно. Чувал съм, че може да се направи и с акрилни бои, но трябвало след това внимателно да се изравни повърхността, но не се захващам именно заради това изравняване. А да знаеш случайно Емо от Аурелиано по какъв начин е направил Ibanez-а?

BTW имаш ЛС относно Jackson RR. Надявам се да си го видял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Емо ми направи китарата, но не я е рисувал той, а Ралица Игова (http://ars-nova.hit.bg). Рисунката е правена с airbrush, а след това Емо я взе да я лакира и полира, за да я консервира forever and ever. Много съм доволен от работата и на двамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, най-добре е да го занесеш на някой художник, който има airbrush (аерограф).

Аерографите основно пръскат с акрилни бои.

Но не се хващай да мацаш с акрил на ръка. Ще стнае ужас и безумие и невъзможно за лакиране.

 

ПС:

Отговорих ти на ЛС-то.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... Писах на Ралица Игова и сега чакам отговор. Дано да се навие. Само от нея зависи вече. Разгледах работата й на сайта и съм слабо казано възхитен! Това момиче не си поплюва :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант:

в рекламните агенции правят лепенки за стъкло, на които можеш да си сложиш каквото искаш. За лист А4 пълноцветен печат на прозрачно фолио цената беше 2.50, когато аз си правих лого за главата на грифа. Най-добре е върху самото фолио зад картинката да се нанесе плътна бяла база, за да не прозира основния цвят на китарата (това е важно!). Отгоре без проблем се пръска колкото ръце лак си искаш, не разваля фолиото и няма видими проблеми. С един по-голям лист, например А2, може да се покрие цялата предница на китарата наведнъж. Оттам нататък всичко е Photoshop.

 

NB: фолиото е по-дебело от ваденка, ако това има значение! И освен това трябва да се лепи изумително внимателно, за да не останат мехурчета под повърхността. Ако останат, много внимателно се продупчват с карфица и се изглаждат с парцал, за да залепнат.

 

Това е доста пипкава работа за цяла китара, но резултатът може да е доста добър и на разумна цена.

 

Дано съм полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за идеята. Утре ще проверя дали и тук могат да ми направят въпросните лепенки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При залепването обикновено предварително повърхността се намокря със сапунена вода, така лепенката може да се донамества. Като се притисне плътно, водата излиза и лепенката залепва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих вариант, който е и по-удобен за мен. Един приятел скоро се връща от морето. Художник е и каза че може да ми направи китарата БЕЗПЛАТНО, само че черно-бяла. Това ме устройва. Просто ще си избера друга композиция. Сега го чакам и ще видя колко ще си свърши работата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих вариант, който е и по-удобен за мен. Един приятел скоро се връща от морето. Художник е и каза че може да ми направи китарата БЕЗПЛАТНО, само че черно-бяла. Това ме устройва. Просто ще си избера друга композиция. Сега го чакам и ще видя колко ще си свърши работата :)

Ето тук един интересен проект:

frank21fb01c3pq3.jpg

frank11fb0f7ejn8.jpg

 

В него са използвани седем цвята, но мисля, че може да се направи и само с три - бяло, зелено и черно.

 

А и само черно-бяло пак изглежда добре:

frank1hk9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yeah, Франкенщайн :) Мерси Горере за идеята! ;)

 

PS: А как изглежда задната част на китарата?

Не знам за задната страна, само това беше пуснал човекът.

Но предполагам, че, щом не споменава нищо за задната страна, значи там няма аерография и вероятно е чисто черна.

 

ПС:

Чудовището на доктор Шранкенщайн наистина е супер яка идея.

Уинверсална е - става и за дет метъл, и за хард рок, па и за поп-рок китаристи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ралица ми отговори и ме изненада с много ниска цена, но засега оставам на безплатния вариант, тъй като трябва да спестявам всеки лев за един EMG81 :) Ако не стане така ще дам китарата на Ралица. Все пак най-добре ми изглеждат черепите, а тя може да ми ги направи 1:1. С тая китара бера ядове от началото на тая година. Скоро няма да и намеря фретборд, но поне тялото да и е готово. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.