Jump to content
Българският форум за музиканти

едно демо - учебна песен


Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Чух го ;) ...не знам защо казваш че звукът те спира да свириш,все пак разликата е минимална,аз я отчитам като леко глъхнене на първия вариант в сравнение с ремастера...и без да искам постнах полупост;))....това е...радвам се на жицата :cheers:

Редактирано от Ivan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух го :) ...не знам защо казваш че звукът те спира да свириш,все пак разликата е минимална,аз я отчитам като леко глъхнене на първия вариант в сравнение с ремастера...и без да искам постнах полупост:))....това е...радвам се на жицата :godbless:

Аве според теб

Къде да смесвам

С нуендо миксера

или с Мискера на Саунд картата ми

ако си запознат.....щото може да смесва в фиксед пойнт а нуендо е флоат

 

и уж говорят че Scope Fusion Mixed нещата звучат клеар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто техническа гледна точка операциите с плаваща запетая трябва да ти предложат по добро качество при по бавна обработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто техническа гледна точка операциите с плаваща запетая трябва да ти предложат по добро качество при по бавна обработка.

ама те еднакви ли са когато говорим за битове при звука !? :godbless:

има ли нещо общо с интел

сори питам :) :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто техническа гледна точка операциите с плаваща запетая трябва да ти предложат по добро качество при по бавна обработка.

ама те еднакви ли са когато говорим за битове при звука !? :godbless:

има ли нещо общо с интел

сори питам :) :wall:

Няма значение дали се отнася за звук, картина, видео и т.н. Всичко се свежда до 2 метода на обработка. При операциите с фиксирана запетая се избира определен брой цифри след запетаята, които да се обработват. Останалите се закръглят, откъдето идва по ниското качество. Когато запетаята е плаваща се обработват всички получени цифри на числото, откъдето пък идва по бавната обработка.

С Intel има общо дотолкова, доколкото и двата медота се обработват с процесори, а Intel точно това правят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм и на идеята и на звука...това е - :godbless: :guitar: :) :inlove:

ah маскара ;) нищо не казваш :)

Мани идеята...

на теория не свиря такъв стил :) просто се мъча с звук

да речем тва са работни файлове

които си ги правя за да пробвам да направя нещо малко по добро от предния ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чак сега чух двата варианта( ;) ) Ритъм китарата има осезаема нужда от ниски. Ама не чак от тия най ниските, ами от по средните ниски :green: И това не е поради липсата на бас :) При метъл групите китарата и сама да е, пак сваля тапетите :godbless: Другото е добре.

А относно композицията - тия Вай-ски сола никак не пасват на метълския ритъм :) А началните барабани как бих ги развил с ритъм китарата не е истина :) Плагиатството от 11 такта нагоре ли беше :think: :green:

 

П.П. "има нужда от ниски" може да се разбира и като "има много високи". Не съм някакъв тонрежисьор, че да мога да кажа "опъни тия честоти и срежи ония" :);)

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ся ше пусна мастер

с един динамичен еквалайзер...ама го права на слушалки

:godbless::)

 

незнам ама спектрала ми казва че има ниски

па чакам басс и за тва малко издиша...

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чак сега чух двата варианта( ;) ) Ритъм китарата има осезаема нужда от ниски. Ама не чак от тия най ниските, ами от по средните ниски :green: И това не е поради липсата на бас :) При метъл групите китарата и сама да е, пак сваля тапетите :godbless: Другото е добре.

А относно композицията - тия Вай-ски сола никак не пасват на метълския ритъм :) А началните барабани как бих ги развил с ритъм китарата не е истина :) Плагиатството от 11 такта нагоре ли беше :think: :green:

 

П.П. "има нужда от ниски" може да се разбира и като "има много високи". Не съм някакъв тонрежисьор, че да мога да кажа "опъни тия честоти и срежи ония" :);)

Хахахаха ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.