Jump to content
Българският форум за музиканти

Rocktron Xpression Vs. Tc G-major


vhcs

Recommended Posts

Здравейте,

 

да попитам дали някой си има представа кои от двата ефекта е по-добър. По принцип за G-Major съм чел страшно много добри неща и много музиканти го ползват. Rocktron също е страхитна фирма известна с качеството си.

Като цени са почти еднакви, но Rocktron-a има малко повече екстри.

 

та някой има ли директно наблюдения и би драснал едно мнение?

 

Мерси предварително

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Rocktron Xpression отскоро и все още не съм му разучил всичките възможности, които включват основните ефекти за китара и за бас, без драйв, дисторжън и уа-уа. Настройките на отделните ефекти са доста прецизни и предлагат повече опции, доста повече от настройките на едно камионче например. Можеш, в нета, да прочетеш доста положителни ревюта за този процесор.

За Ти Си Мейджъра нямам никаква представа. Колегата TONY би могъл да каже повече по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отговора!

 

иначе в loop-a се държи добре нали, не ти връща целия звук а само ефектите?

Кой модел имаш - новия или стария?

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не го използвам в лууп, а след лампов преамп ADA и след това в хай фай уредба.

Основно му използвам дилея и спийкър симулациите.

Относно качеството на ефектите, мисля че е доста добро. Навигацията на настройките и запаметяването им е доста опростено и лесно.

Иначе аз знам само един модел, не знам за стар или нов такъв.

Има възможност за избор между аналогов или дигитален signal path.

При аналоговата опция си регулираш каква част от сигнала да си остане аналогова (dry) и каква оцветена вече от ефектите (wet).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип клоня към G-Major ама викам да питам все пак.... то и миналя път клонях към JMP1 ама точно ти ме светна за ADA MP1 :hysterical:

 

Та остсва един роктрон да отнеса и ще звучим еднакво .. ехехехе ... майтапя се - минахме на Engl и ADAта събира прах ама да видим до кога.

 

За G-Major'a съм изчел бая неща и все добри. За сега само проучвам та като дойде времето да действам направо.

 

Мерси пак за информацията

 

поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.