Jump to content
Българският форум за музиканти

как да си вържа миксера?


spenser

Recommended Posts

http://www.musik-service.de/Recording-Misc...95744308de.aspx -това ми е миксера.искам да го вържа към аудио картата на пцто .Вързах го обаче като увеличавам от него колоните примерно ми дава някакъф гаден звък и става нещо като микрофонмия...незнам дали използвам правилните кабели и дали въобще съм го вързал правилно...според мен проблема е от кабелите мини стерео които са return i rec...ако някои може да помогне ще съм му благодарен:ph34r:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз налучвайки мисля, че е от саунд картата ти

Дай инфо от къде взимаш сигнал, през какъв кабел минава, къде се включва този кабел, и модела звукова картичка /интерфейсче :) /

И да налучкваме :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз налучвайки мисля, че е от саунд картата ти

Дай инфо от къде взимаш сигнал, през какъв кабел минава, къде се включва този кабел, и модела звукова картичка /интерфейсче :hysterical: /

И да налучкваме :hysterical:

 

значи един кабел(чинчов) ми влиза в колоните(там дето пише main out).сложил съм един министерео жак към министерео-ot 2t rec към line in-a,и същия кабел мини стерео към мини стерео в картата откъдето ми излиза сигнала за буфера и центъра...а микрофона ми е в line 1 на миксера....a sound kartata ми е creative x-fi x-treme

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Нормално е да се получи такъв шум (тип миркофония), защото така както си ги свързал затваряш кръга. Ползваш пулта както за изход така и за вход. Жалко че пулта ти нямо още един изход за монитори. Но и така може да стане. Примерно от мейн аута към лайн ин на компютъра. Това ти е връзката като записваш нещо примерно микрофона. След това от аута на саунд картата ( двете фронт колони ) към там където пише 2т ртн. Натискаш копчето 2т ртн ту фонес - че сигнала да не ти излиза през мейн аута а през входа за слушалките. А от там където ти се включват слушалките ги свързваш към колоните (ако са активни) и съответно в усилвателя ако не са . Аз май така го виждам решението за този пулт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да се получи такъв шум (тип миркофония), защото така както си ги свързал затваряш кръга. Ползваш пулта както за изход така и за вход. Жалко че пулта ти нямо още един изход за монитори. Но и така може да стане. Примерно от мейн аута към лайн ин на компютъра. Това ти е връзката като записваш нещо примерно микрофона. След това от аута на саунд картата ( двете фронт колони ) към там където пише 2т ртн. Натискаш копчето 2т ртн ту фонес - че сигнала да не ти излиза през мейн аута а през входа за слушалките. А от там където ти се включват слушалките ги свързваш към колоните (ако са активни) и съответно в усилвателя ако не са . Аз май така го виждам решението за този пулт.

 

мерси много сега ще го шпробвам този начин и данмо стане после ще кажа какфо се е получило:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе нестава и така както ми обясни още по ужасен шум има....някакуф друг начин да пробвам да не е от скапаните кабели нешо или от аудио картата???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

абе сега устанпових че като настройките са 5.1 не ми създава тоязи шум....ама то трябжа да се записва на 2.1 за да е качествено....някой ако измисли нещо да пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.