Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарджийски софт за записи и смесване


Recommended Posts

Мъча се тука с GuitarTracks и си мисля дали няма нещо по-добро, специално направено за китаристи.

Аз лично не устих къде точно се крие улеснението за китаристите при GuitarTracks - изглежда ми като поредния мултитрак и нищо повече,но в момента тепърва го разучавам, така че може и да греша..

 

Искам да попитам кой какво ползва специално за запис и смесване на китара и въобще за сглобяване на песни.

Трябва ми нещо като за Абсолютни Индианци, дето да върши работа с две кликвания на мишката..

Сори, за толквоа години така и не намерих на баницата мекото в света на софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами незнам нищо за тази твоя програма сигурно защото не съм китарист. За елементарни записи и миксове исползвам ACID Pro 3.0 за мен тя е най практична и лесна за работа програма с няколко кликвания режеш преместваш копираш и пр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам ACID - това определено и на мен ми е най-лесната за работа мултитрак програма.

Но дори и при нея имам много тъмни петна, а и нямам изградена методика на записване и смесване,

Винаги стигам до някакво положение, в което ми писва и почвам да крещя по хората.

 

Ето как работя аз:

Ако композицията е нещо монотонно, пускам си луупнат прав барабанен трак от песента, и записвам всички рифове, които са в песента върху него и при това по два или четири пъти всеки

 

Получава се един много дълъг звуков файл с повтарящите се рифове в него.

 

После от този много дълъг звуков файл почвам да си играя да режа отделните рифове и да ги дублирам в двата кканала на стереото.

Невероятно голяма и досадна играчка е и не мога да ги изрежа абсолютно точно.

Никога не издържам до край.

 

Ако има по-лесен начин з амързеливи хора, споделете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зада ги изрежеш абсолютно точно трябва да изключиш този бутон пирвия горе в ляво този с иконка на стрелка за по точно кълцане може да дадеш вертикално и хоризонтално увеличение и тогава можеш даги кълцаш с много голяма точност

успех харе наздраже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, аз ползвам ACID Pro 6.0.

Принципно знам как става точното изрязване, но самият процес по изрязването ми отнема часове, което е нелепа ситуация, като се има предвид, че свиренето ми е отнело 5-10 минути.

Ще пробвам да пиша рифовете всеки отделно - сигурно ще ми спести време в изрязването и подреждането, но самият процес на запис ще стане по-сложен.

Макма и баница - нема меко при нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам Cubase LE!!! Ефектът ми е с USB изход (и към него си вървеше Cubase LE) и по този начин си включвам китарата в компютъра. Обаче тука нещо имам проблеми с барабаните и все пак "рязането", "наслагването" и т. н., си изиква човек да понаучи добре тази програма. Аз тъй, като от скоро започнах да борява с тази програма, боравя доста бавно засега, но пък забелязвам, че има доста възможности, за много неща!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз със Кюбейс си говоря на "Вие".

От година и нещо го разкарах от харда си - това е за велики мозъци с много търпение и нерви, не е за мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз със Кюбейс си говоря на "Вие".

От година и нещо го разкарах от харда си - това е за велики мозъци с много търпение и нерви, не е за мене.

И аз все още съм на "Вие" с нея, обаче твърдо съм решил да стана на "Ти", някой ден!!! Не мисля, че е за велики мозъци. Като следвам инструкциите, лека-полека и се получава. Е да, търпение и нерви, се изискват много. Ама то хубавите работи, стават бавно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъшност за 10 минути можеш да запишеш цялата песен поне два пъти,къв е смисъла да ги дъниш на един голям файл и да ги режеш и лепиш после???

А Кюбейса за ттакива работи(като запис и смесване) е доста по лесна от колкото си мислиш.

искаш ли тутурка със снимки-бейсик запис и смесване в Кюбейс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Кюбейса за ттакива работи(като запис и смесване) е доста по лесна от колкото си мислиш.

искаш ли тутурка със снимки-бейсик запис и смесване в Кюбейс

Да!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз знам какво искам да направя - да си изсвиря нещата и програмата да ги подреди, смеси и мастерира сама. :hooray:

 

И после сигурно и да ти продаде сама продукцията, че и да ти прати направо парите у вас по пощата та да не ходиш ти да се разправяш да си ги взимаш :) !

Извинявай за задявката, знам че това не го пишеш на сериозно, но все пак ако искаш по сериозни резултати в нещо то трябва и ти малко по сериозно да натискаш нали тъй, няма програма която сама да прави каквото и да било, да не говорим че е напълно логично една програма да е колкото по-професионална толкова и по-сложна за боравене, а и никоя програма даже и най-несериозните не е лесна когато за първи път я стартираш :bravo: ! Пиша ги тези неща защото има още стотици като тебе които искат по най-лесния начин (а пък и съвсем на сериозно!) да постигнат най-оптималните резултати, а това само по-себе си е нещо невъзможно поне според мене :bravo: ! Я седни да видиш как се работи пък с Лоджик Про :thumbs_up: !!!

И между впрочем специално Cubase SX3 се научава за точно една седмица пък и за по малко, има една серийка DVD-та за нея в 3 левъла ( http://askvideo.com/ ), където съвсем нагледно ти се показва всичко и се обяснява на прост (но английски!!!) език :bravo: ! Ако искаш потърси си я ще видиш колко много ще ти помогне ако си я намериш, човек след като я усвои направо придобива експертно ниво ;) ! Over&out!

 

P.S. : Ето един скрийн още от времето на SX1 който садържа на едно всички клавишни комбинации, на мен работата ми се улесни и ускори с много пъти след като ги научих (да ги използвам интензивно не просто наизуст!), дори и не всичките...! Валидни са за всички версии на Кюбеис :) !

Cubase SX Hot Key Reference

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^тия туториали наистина са трепач, намерете си ги, има ги по познатите ни тракери :yahoo:

а и тоя лист с шорткътс е супер! много благодарим :blush:

също така, не мисля, че програмата е чак толкова сложна, особено като научиш туй онуй, става мн. благо :)

Редактирано от Stone Free
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

принципно на много секуенсърни програми става така : поставяш простия барабанен лууп, но не 10 минути, а колкото са ти дълги фразите, и луупваш генерално дотам, така че от края парчето да започва пак отначало. Записваш на аудио трак, който е mute, за да не чуваш наслагванията с всеки нов запис. Всеки път, когато песента започне от началото, ще имаш отделно парче аудиофайл и си спестяваш кълцането, поне грубото.

Както се казва в рекламите на кебапчета - готово за скарата.

Редактирано от Roevers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.