Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми китара...


Daniel_V

Recommended Posts

Здравейте! Както виждате съм нов във форума, но се занимавам с музика от приблизително година вече.

Реших да мина на електрическа китара. Близък човек ми остави една Кремона (мого саката миличката, 2 много пръщящи хъмбъкера, без никакви екстри).

Тези дни ще обикалям из магазините в София, но преди това искам да ми препоръчате добра китара като за по-напреднал начинаещ. :recourse:

 

Ще свиря от блус до хард рок и обратно. :recourse:

За да се ориентирате по-лесно какво ще се дрънка ще назова малко имена...

-Led Zeppelin

-AC/DC

-Clapton

-Deep Purple

 

Оглеждам се около нови Squier Strat и Showmaster. Но ако изпадне някой Fender Мексико/Япония ще се зарадвам :recourse:

 

Тези дни ще събера около 350-400лв.

Не искам никакви пакове и сбирщайни.

Желая да се сдобия със сносна китара, пък по-натам ще мисля и за екстри.

 

Поздрави, Даниел!

 

ПС: Знам че има огромно количество задавани въпроси във форума, прочетох всичко. Знам и , че ви е писнало от въпроси като този, но от всичко прочетено по тази тема не намерих нищо което да ме ориентира.

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си харчи парите за Скуеър! Пробвай да ти изпадне нещо сносно втора ръка - ще си по-доволен и ще свириш повече на него. Между 400-500 лв можеш да и купиш доста добра китара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих те посъветвал същото, понякога изпадат много добри оферти. Сигурен съм че първата ти реакция ще е да си помислиш, че най-добре е да е нова - и аз съм минал по тоя път, само че един инструмент ако е пазен с годините става по-добър (мое мнение и не само), има си история, усещане и т.н. Така че ако намериш добра китара втора ръка, никога няма да съжалиш. Тези дни ше обикалям по музикалните магазини, ако искаш може да ти помогна с избора.

Ако искаш пиши ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си купуваш Squier гледай да е от Standart Series - те са по-скъпи- 350-500 лъва- ама са с пъти по-добри от Affinity и Bullet . Имаше последния път като гледах доста модели вкл и HSS .Това е, което мога да ти препоръчам аз , шото такова ползвам и съм адски доволен- за тия пари си зимаш приличен Strat.

Все пак като почнеш да обикаляш обиколи навсякъде и пробвай без да се притесняваш, докато нещо не ти хване окото и ухото ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИ аз понеже също търся китара като за начало ти препоръчвам Washburn X12 или Yamaha Erg112 ...Зависи с колко парички разполагаш но доста хора и по теми тук пък и с които съм говорил не са казали нищо лошо за тези китари ...Според мен отиди в xxxx там са големи пичове и ще ти обяснят много подробно пък и имат хубави китари за не много пари!!!Успех с избора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.