Jump to content
Българският форум за музиканти

Миксиране със лаптоп! съвевети !


Recommended Posts

Здравейте!

искам да попитам за съвет ;) значи имам лаптоп,но както всички знаете вградениете звукови карти не се славят с добро качество и нестават много много за работа. та иска да използвам лаптопа и да смесвам музика с него,на парво време нищо професионално само в домашни условия,но както знаете са нужни 2 линейни изхода (изключвам този на вградената,тои няма да се използва), за целта трябва да си взема 2 звукови карти с USB порт (предполагам), на парво време съм се насочил към SB USB 5.1 ZALMAN, ZM-RSSC ( http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/jar/sh..._id=SCZALZMRSSC ) която е към 70лв. и двете карти ще излязат към 140лв. та какво ще ме посаветвате да си закупя,някакви нови вариации и предложения за да мога да ползвам лаптопа за смесване. бюджета да не натхвърля повече от 150-200лв. все пак ще ползвам за вкъщи. също така ако можете да споделите мнението си за тези слушалки SONY MDR-V250V ( http://www.sony.bg/view/ShowProduct.action...udio+Monitoring ) които съм си харесал на това време за мониторинг а и са 50лв. на техномаркета ги има :singer: мисля че са подходящи за целта

Предварително благодаря на всички които ще споделят своето мнение и ще ми помогнат.

мисля че ще се получи нещо :rolleyes:

Благодаря ! :yes::whistle::D

Редактирано от dj_valiente
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За картата точен съвен немога да ти дам единственото, което мога да кажа е, че според мен е по-добре да си вземеш по-качествена карта с 2 входа отколкото 2 по-некачествени с по един.

А за слушалките - АКG К55 пак са колкото сонито около 50 лв, но са по-качествени. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре ами,за домашно приложение поне нестава ли това с 2-те карти ..

можеш ли да дадеш предложения за карти със 2 входа,досега не съм срещал такива :)

 

мерси за съвета за слушалките,надявам се да стават за Dj

да са с голяма мощност и да стапват повечр на високите

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз си взех E-Mu 202 USB за лаптопа с 2 входа и съм много доволен. Има на Alese IO2, има на Tascam ... има с по 2 входа не е като да няма и цените им се въртят от 130 до към 180 евро доколкото си спомням.

 

За слушалки ... за микс ти препоръчвам колони, но ако все пак се решил слушалки - AKG са класика за студийни слушалки

 

Поздрави

Алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси.според цената ще видя да си харесам нещо евтино се пак ще го ползвам само в нас си да си миксирам.

иначе съм чувал че с колони е мн по добро,изкривяванията са по малко - така е наистина,ипзробвал съм и вата варианта.но все пак става въпрос за домачни условиа а не за голямо помещение като дискотека и мониторинга с колоните ще е малко по труден ... незнам какво мислиш ти по въпроса

остава само да намеря решение за звуковите карти,за мониторинга ще е по лесно

поздрави и от мен

:)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз като го гледам е-му-202 виждам 1 стерео вход и 1 стерео изход ...

а на мене ми трябват 2 стерео изхода за сигнал А и сигнал В които са различни ..

ако може даваите направо линкове пичове щот да не стават обарквания.

благодаря !

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оглед на бюджета и изискванията ти препоръчвам Tascam US - 122L 2in/2out питай в Динакорд 157 евро. Може и Берингер F-Control Audio FCA-202 - 107 euro, всякакви такива хайфистки слушалки и карти не ти ги препоръчвам, слушалките които единствено според мене са удачни за микс са к271 на АКГ - другите не са линейни просто и ще бъркаш при микса. А мониторите са по добри за миксиране защото при слушалките я нямаш тая въздушна междина, както и факта, че след 30-40 минути слуха се уморява и не чуваш почти нищо вече като хората :unsure:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за полезните предложения,наистина си прав за слушалките и мониторите

само да попитам тези карти имат по 2 линейни изхода нали,все едно 2 зеукови карти .....

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако все още има някой който може да предложи варианти за комбиниране на звукови карти с лаптоп моля да пиша,ще съм много благодарен!

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах на човека му трябват два исхода а не два входа за което обясняват всички. Такава карта с два исхода и към които исходи да можеш да насочват два различни плеъра щтети излезе доста солена Най добре си намери някакъф dj"ски софтуер за смесване например DJ TRAKTOR дано съм помогнал успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здрасти

щом търсиш съвет ето ти...

1. Забрави за двете тъпи карти които си решил да вземеш.

2. Нужна ти е една с 2 стерео изхода напълно автономни или "маркетингово четири". Тези карти които са с по 2 изхода всъщност са ляв и десен демек един, което не ти върши работа трябва ти поне 0404 от което следва и следващия ми съвет..

3. С този бюджет няма да стане най добрата конфигурация затова поспестявай малко повече.

4. Насо4и се към 1394 или PCMCI а не към usb интерфейс.

5. разгледай сайтовете на ему, маудио, ямаха, таскам, дори трактор продават такава карта но цените са нагоре.

Ако не ти се дават пари вземи си външна карта на креатив 5,1 или audigy2 настройваш си изходите на плеара към front за единия и rear за другия от там миксера и спи града.

дано съм бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност разгледах zalmana може и него но и един ще ти свърши работа не знам като качество дали е по добър от вградената ти обаче

Слушалките ги забрави малки са и не изолират от звука на колоните ще ги надуваш и ще оглушееш доста по бързо от колкото това ще ти се случи ако ползваш нещо което да обгръща цялото ухо по добре вземи някой филипс и без това са по евтини към 20 лева са и държат доста интернет клубовете ги ползват от години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.