Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Mm6


Recommended Posts

От известно време насам се каня да поразпитам за този нов модел на Yamaha - mm6. Води се, че е ентри левъл, което се потвърждава и от цената му, но пък някой от банките са на Мотиф, което звучи доста добре. Гледах и видеото на неговата презентация в youtube- това, което чух ми хареса. Та въпросите са ми дали си струва да се купи тази машинка и дали някой е свирил на нея :beer:

Yamaha_MM6_small.gif

Редактирано от Stoyko Lisichkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здрасти, бе, Стойко!

Като за парите си е ОК. Няма да намериш такъв клавир на таква цена. Има повече уейвром и от средния клас на КОРГ. Сега има някои неща, които са наистина ентри като например полифонията, ама той е направен така, че тя да ти стига - тъй като май на него не можеш да ползваш 4 елемента в един инструмент - май са само 2??? Ейтова не го знам със сигурност - проучи го. Ама наистина като за парите си струва. И все пак да те посъветвам - ако ще взимаш, по-добре си вземи Yamaha MO6 или Roland JUNO-G. Втория можеш да купиш в България за 2000 лева, а първия струва 2000 лева в Германия. Тук ще ти излезе към 2500 ако го купуваш от тук. Най-добре си го набави от там и забрави за проблемите!!! Или пък Роланда - 128 гласа полифония, аудио запис в него, място за карти и много добри звуци. И в 2-та смесваш 4 елемента. Айде, успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво,

Това, че мо-то е по-добро, ама все пак цената му е 2000 лв, а тая свирка идва около 1100 - 900 лв разлика, която хич не е малка за човек, на който не му се дават много пари... наистина за тия пари няма друго какво да се вземе. В крайна сметка на Ямаха детските свирки с 88 клавиша струваха към 1300 лв. А като гледам е имало и предишна тема като тази и там нещо не сте я одобрили много :) малко е брадясала откъм заден панел.. ама тва е живота.. зема да си я зема.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе.. аз това съм го гледал още като я пуснаха.. ама питам някой дали се е докосвал до такова нещо, щото едно е да гледаш, друго е да свириш.. + това онзи маниак е доста добър и ми се струва, че дори с някво скапано пср-че ще ти направи демо клип за чудо и за приказ.. то ти стига само да му видиш контрола върху бендера и модулейшъна за да ти стане ясно защо именно той е човекът, който са избрали за рекламата на доста от моделите на Yamaha.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Вярно, темата може би за някои вече не е актуална, но аз пиша тук, за да не отварям нова. Купих си Ямаха ММ6. Трябва да ви кажа, че съм приятно изненадан! ПЪрво човек като види цената и не трябва да има претенции за особено качество. И аз нямах, но това което чух, когато свирих на нея за пръв път ме зарадва много! Някои бленди ги имам в големия ми МОТИФ - XS-а. Други са от стария Мотиф. Общо взето събрали са по-добрите и по-важни бленди в тази малка "Свирчица". Много бях зарадван от невероятната и лекота - 5 килограма. Не можех да си представя, че клавир с немалко функции и невероятни звуци може да тежи само толкова. Пак казвам - звуците са убийствени!!! Клавира е достатъчно мощен! Сега ще кажа минусите, които са прекалено малко за цената на ММ6-цата. Първия минус за мен е в това, че няма реален контрол върху ефктите. Модулатора винаги е модулатор, а не мултифукционален контролер. Това за мен има значение само при органите (скоростта на леслито, която съотвено не може да се коригира - или е бързо или е бавно). Всъщност органите, може би, за най-слабото в клавира (но все пак са мотифски, макар и да не от последния). На второ място поставям това, че няма възможност за монофонични бленди (за някои това може да е огромен минус, макар че се преживява...), но тъй като аз почти не ползвам такива неща, това не ме засяга особено. На трето място - клавишите - съвсем не са като МОТИФите (ПСРски са), но като се отчете цената и килограмите - и това се преживява - не е чак толкова лошо. И на последно място аз слагам полифонията. 32 гласа са достатъчни, като се има предвид целта, с която е направен клавирът. А той е направен да ти лесен за разнасяне и да свириш пред приятели или по халтурки... Всъщност той преспокойно може да се използва и в студио - нали звуците му са готини. Ама наистина са яки - със същата дълбочина и ефекти, просто съм поразен как може да струва толкова малко. Сега плюсовете. На първо място - цената - за тези пари, пак казвам, получаваме много повече. За килограмите знаем, ще прибавя, че е направен много удобно - на много лесно и удобно място са поставени куплунзите. Звуците, както казах, са убиец!!! Има много удобна дръм-машина. Реално има към 60 стила с по 4 вариации - звучат убийствено, наистина! Има ги в 3 варианта - с пълен аранжор, само с бас и само барабани. Удобно се работи с менюто - изкарани са отделни копчета за октавите и за транспонирането. Можеш да добавяш сплит както и когато си поискаш - супер удобно е. Същото е и с леър функцията. За всички основни и необходими операции има изведени отделни бутони на панела. Има секвенсър - 8 пистов - напълно достатъчно в повечето случаи (а и като се има предвид полифонията). Добре плейва мидита. Можеш да си правиш юзер сонгс - и стават много яки, ако знаеш как да ги направиш. Има достатъчно много арпежи. Има 4 контрола - кът офф, и т.н. Има Мега Войсис - и то 1:1 с тези на МОТИФ. Можеш да си направиш перформаси веднага - без да взлизаш по менюта. Има и още много плюсове. С една дума - няма да се минете. Аз си го взех, за да го ползвам като втори клавир, като портативен клавир и като миди клавиатура - то ест ползвам го винаги. А за цената - само звуците му струват толкова, а ако включим и лекотата му и другите функции, този клавир спокойно можеше да се вдигне до към 1700-1800 лева!!! Ако нямате много пари и искате качество - това е! Ако ви трябва портативен синтезатор - пак! Ползва се напълно пълноценно и като миди клавиатура. Ползвайте го и като модул ако искате! Възхитен съм, наистина! Аз съм истински фен на Ямаха, ама с право! До вчера можеше да го чуете в магазина на ЯМАХА в Дружба, ама вече не - просто аз купих последният и не е ясно кога ще пристигне друг. Търсете дема в youtube.com и всякакви такива и други сайтове!!! Това беше от мен засега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му, не знаех, че го има в Дружба, инак щях да ти го отмъкна още на 27-ми... Можеш ли да запишеш 1-2 пиана и стринговете, тъй като съм любопитен за звученето? Също така ако има цигулка... и някой орган? Предварително благодаря за отделеното време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че нямам кабел, а и входа на тъпата ми вградена карта на лаптопа (още не съм си купил по-хубава), е изключително некачествен и вкарва адски много шум. Обаче търси дема - абе не те лъжа - мотифски са - няма да сбъркаш!!! Аз като си купих XS-a, още не го внасяха тук - тъкмо се беше появил в Германия и аз го купих само от видео демата, обаче, разбира се, не съжалих. На ММ6 звуците са много яки, само от органите не очаквай да звучат като В3. Е - те някои звучат, но нямаш никаква възможност за корекция в реално време - ама за толкова пари пак е много! Иначе всички видове пиана са убийствени! Цигулките също. Има МЕГА китари - 1:1 със тези на моя МОТИФ - просто все едно ползваш виртуалния китарист! И така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам много въпроси към тази свирка, понеже смятам да я поръчвам. Бих се радвал ако ми отговориш. Колко пари я взе и какво включва (само свирката или и адаптер, флашка, Кюбейс)? Само интро, 2 вариации и аутро ли има към акомпанимента? Има ли ориенталски стил? Клавиатурата си е динамична нали? Има ли си вградено стъпало(би трябвало, при положение, че има изход за слушалки) или трябва да ползвам активни колони да го озвучавам? Каква е разликата между клавишите на ПСР и на Мотиф?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Динакорд струва 1270 лева. Това не е хитър-петър! Няма интродукции и краища. Писах вече, че има по 4 вариации. Не става да свириш чалга, ако случайно това те интересува. Ако е за това по-добре някой хитър-петър от стандартните. Има Кюбейс ЛЕ 1.0 към него и адаптер. Това е всичко от оригиналния комплект. Клавиатурата му е като на ПСР, не като на МОТИФ. Разликата е, че втората е доста по-добра на пипане. Мисля че изписах максимлно много за този клавир - остава да го пробвате и да прецените. А плюс това в официалната станица на мотиф има всичко за този и за другите, истинските Мотиф-и.

Редактирано от rusnaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали може да ти послужи мнението ми нооо изключително много се колебах между тая прословута Yamaha MM6 i KorgX50. Супер много информация изчетох/изгледах и честно казано накрая се спрях на Корга и съм изключително доволен. Има същите предимства описани по - горе а и клавиатурата му не е ПСР. Ако ти се дават 200-300 лв отгоре, горещо ти го препоръчвам :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз отново имам питане за клавира - като типичен представител на клас Workstation, акомпанимента реагира ли на акорди, както при Arranger-ите? Той само бас и барабани ли е? И последно: Колко и какви са стиловете на акомпанимента? Защото на едно място прочетох, че става само за модерна и то само за авторска музика.

Наистина не намерих информация, която да отговаря на тези въпроси, а за мен са важни, защото като я поръчам да ми я докарат и трябва да се бръкна веднага 1300лв., и ако има неща, които ми трябват, а липсват...се получава кофти.

Стана ми ясно, че повече работа ще ми върши Arranger (Хитър-Петър), но 1-во хубавите струват повече пари(най-евтиния на Yamaha e PSR S500 и струва 1500лв.) и 2-ро офертата за тази ММ6 е много примамлива с тея Mega Voices и Motif Engine.

Най-кофтито е че живеем в България и тук дори и фирмените магазини са ни като бакалийки. Точно на 200м. от нас е магазина на ямаха - на 3 етажа, лъскав, спретнат. Еми хубаво, ама има точно 5 клавира - DGX 220, PSR E212, E313, E403 и А300, т.е. най-евтините. Всичко останало ако искаш да ти го доставят, трябва да го платиш предварително! И съответно нямам никакъв избор и база за сравнение, а 1300лв. за мен не са малко пари. Та, въпреки, че доста се отклоних от темата, за това питам тук.

Редактирано от Sandman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, има и малко по-скъпи аранжори - доколкото знам, на КОРГ РА50 много му е паднала цената, които си заслужават разликата в цената. Няма да е лошо да ги имаш като опция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да избирам между ПА 50 и ММ6.. ММ6, мисля, че ще ти свърши работа и като аранжер. Зависи какво точно ще свириш. Асоциацията ми с ПА серията на КОРГ е чалга, гюбек.. etc.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.