Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Lace Sensors


drizzt

Recommended Posts

Здравейте,

Реших да сменям адаптери на страт-а си и харесах тези,

не са скъпи- по чуждите онлайн магазини къв 50 $ бройката,

Водят се със сингъл койл тон, но без шум...

Решил съм за един 'червен на бридж и два сини на нек и мидъл-

да мога да бича метъл, и същевременно да изкарвам и блус :)

Някой ако е ползвал/ползва такива адаптери, ще съм благодарен ако сподели мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На Фендър ли свириш? Ако си със Скуеър, струва ми се, няма смисъл да ръсиш толкова пари.

Редактирано от Manolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише се "Скуайър" на български и Squier на английски.

 

И Manolev, не се изказвай неподготвен, защото каквото и да си говорим, смяната на адаптера има много по-голямо значение от каквото и да било друго, ако се търси промяна на звука. Потърси - имаше една тема скоро, където имаше и линк към чуждестранен форум за тема, в която един човек си беше направил експеримент до колко дървото и каквото и да било друго по китарата има значение, ако използваш хубав адаптор... Еми кво да ти кажа - 90% от хората не разпознаха само по звука талашитената китара между Les Paul и Explorer, ако не се лъжа. Аз лично съм свирил на шпертплатова китара с EMG-HZ на нея, мината през Boss GT-8 в лампов усилвател и 4х12 колона... Какъв мислиш беше резултатът?

 

А на drizzt мога да препоръчам да помисли малко преди да даде тези пари Noiseless адаптери... При умерени нива на драйва шумът е пренебрежимо малък, или по-скоро се свиква с него. Така или иначе прекалено многото драйв повече пречи на звука, от колкото да помага. А за блус не би трябвало да имаш никакви проблеми и с не-noiseless адаптерчета, ако правиш всичко както трябва.

 

Но пък от друга страна помня на времето как понякога бях на път да си оскубя косата заради гадното "джжжжжж" :) , защото не знаех как да го контролирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда на Скуайър съм, но не мисля че е талашитен... За адаптерите -

четох доса ревюта, та реших да видя някой от форума ако е ползвал д даде акъл

пък иначе, незнам защо се мисля че все ще са по добре от китайски сток адаптери...

Тези са някви импрегнирани, със някаква екранираща плочка май и т.н.

Пък по натам ако имам възможност,бих си сърал най малко за един Мекс страт

и на него да му прасна същите адаптери :) Просто сега нямам такава възможност.

Някой ако си е сменил адаптерите на Фендера или Скуайъра с такива, да пише

как са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лейс сензор не са само нойзлес а и адаптери с характерен звук - чуй например Клептън "Блеки" страт-а. - много готини и дефинирани среди , заоблен звук - изобщо сладка работа. За блус и джаз фюжън са се утепали - за метъл , не знам , по мое мнение ще вадят плътен звук с добър драйв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз лично съм свирил на шпертплатова китара с EMG-HZ на нея, мината през Boss GT-8 в лампов усилвател и 4х12 колона... Какъв мислиш беше резултатът?

 

бахти пича, напрау ме трясна с това изказване и неможах да се здържа босс гт-6 в лампа , бати простотията, дори да го включа в печката на баба ми пак ще звучи по същия начин :hysterical:, камоли пък и това с китарата и адаптерите

Редактирано от vlai4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише се "Скуайър" на български и Squier на английски.

 

И Manolev, не се изказвай неподготвен, защото каквото и да си говорим, смяната на адаптера има много по-голямо значение от каквото и да било друго, ако се търси промяна на звука. Потърси - имаше една тема скоро, където имаше и линк към чуждестранен форум за тема, в която един човек си беше направил експеримент до колко дървото и каквото и да било друго по китарата има значение, ако използваш хубав адаптор... Еми кво да ти кажа - 90% от хората не разпознаха само по звука талашитената китара между Les Paul и Explorer, ако не се лъжа. Аз лично съм свирил на шпертплатова китара с EMG-HZ на нея, мината през Boss GT-8 в лампов усилвател и 4х12 колона... Какъв мислиш беше резултатът?

 

А на drizzt мога да препоръчам да помисли малко преди да даде тези пари Noiseless адаптери... При умерени нива на драйва шумът е пренебрежимо малък, или по-скоро се свиква с него. Така или иначе прекалено многото драйв повече пречи на звука, от колкото да помага. А за блус не би трябвало да имаш никакви проблеми и с не-noiseless адаптерчета, ако правиш всичко както трябва.

 

Но пък от друга страна помня на времето как понякога бях на път да си оскубя косата заради гадното "джжжжжж" :greenball: , защото не знаех как да го контролирам...

 

Типично изказване в български форум, защо ли продължавам да се учудвам??? И Манолев едва ли може да се каже, че се изказва неподготвен, просто Squier е по-скоро китара за начинаещи. Какъв е смисълът да се слагат скъпи адаптери на китара, която вероятно скоро ще бъде заменена за по-добра? Естествено ако човека няма намерение да продава китарата, а да си свири на нея изборът ми се струва чудесен. А за талашитените китари - уоу! Нова напреднала българска технология, която ще промени начина по който се правят китари!!! А горкия Gorer се мъчи над морално остарелите естествени материали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.