Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ!


Traktorist

Recommended Posts

Търся си усилвател, но не съм сигурен какъв точно. Още се чудя лампа ли да бъде или не... Фендер или маршал и всякакви въпроси каквито можете да си помислите. Разполагам с 600 лева. Да кажа само че съм фен на по-тежката музика и имам 1 мн як ефект - с-амп(купих го от никифена от форума) и планирам още някакъв да си зема но това няма зна4ение. . Китартаа ми е Ямаха АЕС420. Другото което много ще се нарадвам ако има ще е дилей, но ако няма не е фатално. Ако някой знае добър модел да пише. Очаквам активност знам че тука има хора които разбират много :icon_shithappens:. Мерси предварително!

 

Позрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари бих си взел един Рандал от Г2 или Г3 серията. С маршали не съм имал много срещи и немога да коментирам.

А фендерите от този клас(ФМ серията)...съвсем откровено предпочитам вермона пред тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен рандал и фендер, вече има и Line6 на българският пазар, така че аз бих се разходил с китарата и бих пробвал и трите варианта в един и същи ден. Пък каквото харесаш - това вземи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега започвам бачкане яко и ще ми навлезнат още малко парички, та да кажем до 800-900 мога да си позволя за усилвателя. Ако има нови предложения ще съм много благодарен :greenball:. Мерси за постовете ;)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...фендерите в този ценови клас не важат...маршалите може да ти дойдат прекалено рок'н'рол...пробвай...все пак рандал май звучи най-универсално за тежка музика...преопръчително е усилвателя независимо от марката да има поне един 12" говорител...с който да поцепи мрака...и за тия пари втората ръка би се вместила доста на място...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих ти казал щом имаш 900 ей тва е за теб http://www.youtube.com/watch?v=bjlOtNW9eLE 800 и нещо струва Marshall си е Marshall :).

 

Забражих да кажа какво е :)

 

MG100DFX

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Така... Решил съм се най-накрая за един усилвател- Рандал RG75G3, та искам да питам в БГ куде мога да го намеря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във Фактор.ма първо виж в раздела магазини за тел.там имам познати,ако не намериш тел. за връзка пиши ЛС и ще свършим работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:surprise:

 

сори за офтопика!има съфорумци,които за тези пари (800-900 лв) и мн.малко отгоре ще ти направят убийствен амп!виж металхамер-

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry253885

чуй китарния звук на каскадьори-ампа е "клонинг" на солдано и е правен от него(металхамер)

последните странички в раздел "фукня"-виж грег-прави ампове също.

обаче това ще е само амп,а трябват и говорители :) и цената ще ти дойде в повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че нито съм разбирач, нито имам супер богат опит с ампове, имал съм си вземане-даване с Рандал и, без да навлизам в излишни подробности (че да не ми скочат една купчина народ с бутонките :surprise: ), сериозно те съветвам по възможност да преслушаш и препоръчания по-горе Маршал, преди да решиш окончателно.

 

За 600 лв. едва ли, но за 900-1000 вече може би си заслужава да се чекне и дали едно добро лампово комбо не може да се направи по поръчка (има си тука няколко яки ламБови капацитети, те да кажат :) ).

 

И един въпрос, че ми е интересно: със Санс Ампа (който е по-скоро преамп&спийкър симулатор, отколкото ефект) директно в пулт не се получава?

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като прочетох отговорите, ме убедихте да поизчакам малко с решенивто си :unsure:. А за с-ампа не съм пробвал да го вкарвам направо в пулт ;(. Съжалявам не мога да помогна. Мерси много :) Само да питам един читав говорител 12'' колко пари е горе долу. Среден клас някакъв ... Щом са толкова по-добри тези ампове на съфорумците нека ги стимулираме да продължават :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.