Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за слагането на адаптор!


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Hail and kill момци. Няма да ви затормозявам с пред история само с моментната ситуация :greenangel: , купих си нов адаптор двоен и взех да го сменям с моя. Неволята ми е че стария ми е с 3 стърчащи жици от него, а новия с 5 ако някои знае двете бонус които ми остават какво да ги правя ще съм вечно признателен.

 

 

п.п. в момемнта тормозя търсачката ама с нея нещо си говорим на Вие.

Редактирано от MasterOfDisaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси в гугъл Guitar Wiring . Намери си схема на двоен адаптер с 5 жила и я направи на твоята китара .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто в предишния ти адаптер двете бобини са били свързани вътре и са излизали само две кабелчета за сигнал и едно за маса. На сегашния излизат по две жици за всяка бобина и една маса. Трябва да свържеш двете бобини последователно и противофазно и ще ти останат пак 3 кабелчета за свързване. Ако адаптера е някоя известна марка, ще може да намериш в нета кой цвят кабелче за какво е (+/- на всяка бобина). Свързваш примерно + на едната и + на другата, а останалите отиват към електрониката. Мисля, че така беше. Иначе ще трябва да експериментираш докато постигнеш звук, който ти харесва. Освен това с новия адаптер имаш възможност да ползваш и бобините поотделно - като сингъл-койл, като ги свържеш по подходящ начин - пак търси из нета схеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто в предишния ти адаптер двете бобини са били свързани вътре и са излизали само две кабелчета за сигнал и едно за маса. На сегашния излизат по две жици за всяка бобина и една маса. Трябва да свържеш двете бобини последователно и противофазно и ще ти останат пак 3 кабелчета за свързване. Ако адаптера е някоя известна марка, ще може да намериш в нета кой цвят кабелче за какво е (+/- на всяка бобина). Свързваш примерно + на едната и + на другата, а останалите отиват към електрониката. Мисля, че така беше. Иначе ще трябва да експериментираш докато постигнеш звук, който ти харесва. Освен това с новия адаптер имаш възможност да ползваш и бобините поотделно - като сингъл-койл, като ги свържеш по подходящ начин - пак търси из нета схеми.

Не е задължително... При различно свързване доколкото съм запознат вади различен звук :hysterical: : Дали е ++, или +-, или -+, или -- етц. мисля че дава различни характеристики на звука :hysterical: Сърчни в гугъл за всеки случай де :hysterical:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.