Jump to content
Българският форум за музиканти

Пребоядисване на Ibanez Rg


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Айде ако може и аз да се изкажа:

 

Топ ако ще е само за шарки може да се ползва тънък - демек от завода за фурнири в дианабад по 0,6мм за облицовка на мебели. После имам странното чуство, че дори и грейн филър да се сложи за порите ще се наложи да се цъкне и прозрачен грунд за дърво, за да предотврати стичане на лака по жилките В дървото. После боядисването а'ла направи си сам със спрей не ме блазнят вече много много затова и си търсиш добър МАЙСТОР бояджия, който няма да те пощади за цените. Извод:

 

Предполагам че ако ти го прави някой авер, който се е занимавал ще ти излезе по-евтино, дори и да махне само боята и да обработи дървото за по-нататъчно гаврене, а боядисването да оставиш на автобояджия или какъвто и да било друг чиляк с бояджийски пистолет... Цена не мога да ти кажа, защото с бояджии не съм се занимавал, защото досега бях на спрейове, а скоро си взимам пистолет :hysterical:

 

Успех с интервенциите, ако все пак се навиеш да я гавриш де :hysterical:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Може да се сложи топ отпред, а отзад и отстрани да се боядиса. Но пак ще трябва кант.

Е, ако се прави сънбърст може да се прескочи окантяването, но идеята за натурален финиш почти 100%-ово изключва всякакви бояджийски гаври :hysterical:

 

Съгласен съм с горера по-долу :hysterical:

 

Успех с проекта :hysterical:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Съветвам те да не я даваш на кой да е. Аз така си изпатих(хем ми го препоръчаха, ама на човека явно не му дремеше особено за китарата ми). Като търсех бояджия се обаждах и на Диката от Пловдив. Каза че може да ми реши проблема срещу 120 кинта (а може и повече да бяха, не помня вече). Той също ползва услугите на разни автобояджии, даже на 3ма различни, но все пак е направил бая китари и вече знае при кого за какво да ходи. Така че с оглед качеството аз бих избрал този или някой подобен вариант.

 

Все пак си помисли колко много искаш да е с естествен цвят :hysterical:

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не.

 

 

ОТСТРАНЯВАНЕТО НА ЛАКОВОТО ПОКРИТИЕ (ДОРИ ПОНЯКОГА И В МАЛКА СТЕПЕН) ВИНАГИ СЕ ОТРАЗЯВА НА ЗВУКА НА КИТАРАТА!!!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

axe правилно ме е разбрал,като става дума за металици и други такива акрилни 6туротии.натуралните фини6и ,сьнбьрсти и др.си ги прьскам сам,разбира се.то ина4е ....с тези автоистории работата е малко странна,пи4ове.нека не става гре6ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.