Jump to content
Българският форум за музиканти

СИНТЕЗАТОРИ С ВОКАЛИСТИ


Recommended Posts

КОЛЕГИ КАЖЕТЕ МИ КОИ СА ВЪЗМОЖНО НАЙ- ЕВТИНИТЕ СИНТЕЗАТОРИ С ВГРАДЕН ВОКАЛИСТ ?

трябва ми много такъв тъй като самичка си работя пускам си миди файл от синтезатора и тичам напред да пея примерно

в момента съм без синтезатор хората ми звънят да работя но няма как :thumbs_up: и много ме е яд помогнете ми посъветвайте ме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГИ КАЖЕТЕ МИ КОИ СА ВЪЗМОЖНО НАЙ- ЕВТИНИТЕ СИНТЕЗАТОРИ С ВГРАДЕН ВОКАЛИСТ ?

трябва ми много такъв тъй като самичка си работя пускам си миди файл от синтезатора и тичам напред да пея примерно

в момента съм без синтезатор хората ми звънят да работя но няма как :icon_shithappens: и много ме е яд помогнете ми посъветвайте ме!

 

 

 

 

Здравей, има един Ямаха PSR-740 с вграден вокалист, но не знам дали 6те ти свърши работа и дали в миди фаил 6те работи.Той с сигорност работи ваз основа на лявата ръка това което подаде6 като акорд, мисля 4е става само при live но трябва да се провери.

 

Има и друг Yamaha PSR-9000 no tam sa drugi cenite.

 

Uspeh

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

благодаря ти много за отговора

мен ме интересува такъв синтезатор с вокалист работещ с миди файлове тъй като няма да съм пред синтезатора да свиря на живо, а горе долу ориентировачни цени можете ли да ми кажете?

Редактирано от JennY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Като гледам темата е от преди доста време но все пак да спомена, че при мен ( Yamaha PSR 2000 ) номера с мидитата и вокала стана. Иамам го от години но не ми се е налагало да пробвам до сега понеже не ползвам мидита. Psr 740 беше на почти същата цена като моя и предполагам и там трабва да е сходен вокалиста. Естествено малката подробност е че клавира трябва да се ориентира какво да пее и му трябва тоналност и при мен си има функция чрез която посочвам от коя конкретна писта на мидито вокалиста да си вземе данни за да пее правилно. Както знаем пистите са 16 и аз обикновенно посочвам тази в която е щрайха понеже му трябва хармония някаква. След известно реване и мучане пред мирофона установих че клавира ми прави компания само когато и щрайха в момента свири и то си е логично. Абе с една дума май всяко миди човек трябва да си го погледне и да си направи сметката как точно ще ги подреди и евентуално да си го настрои. Друг основен момент е че при някои мидита си има партии с хармонии само на припевите и това се оказа супер удобно в случаите когато човек е далеч от клавира и няма възможност да натиска копчето за включване и изключване на вокала т.е вокала си пее само като съответната партия се активира на припева, а по време на куплета си звучи само гласа на изпълнителя. Нямам представа при други клавири как е но си мисля че ще е аналогично относно момента с посочването на писта от мидито за ориентир на вокалиста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте и от мен. Преди време свирех с PSR9000 в момента работя с Tyros 2 убеден съм, че принципа на работа на вокалистта при всички ямахи е един същ, тоест както го обиясни колегата в предния отговор. Така че няма от какво да се притесняваш, грабвай една PSR 740, ако има от къде защото са много стари клавири, и си вади парите по заведенията. Но по добре се ориентирай към PSR2000 или PSR2100, ако имаш финансовата възможност, защото самото звучене ще е много по на ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да ти дам друг съвет.купи си възможно най-евтината и проста свирка,която да има миди изход и вържи към нея с миди кабел вокалист 2 дигитеч.това е ефект с който си пееш и на определени места ,където искаш може да звучи на колкото гласа си го нагласиш-то ти се води по хармонията на песента,която примерно ти е на 3 трак в миди файла и си решаваш проблема.аз имам за продан един давам го за 500 лева,но можем евентуално да се договорим.само да ти кажа че нов е скъпичък.

evgeni_72@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Бих казал, че вградения вокалист е компромис, ако говорим за евтини клавири. Винаги за предпочитане е външен. На Digitech са хубави, а MIDI file player избери според това какво звучене харесваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Благодаря ви колеги за отговорите. Чак сега ги виждам, вече съм си купила Роланд дискавър5, но той не става за живо свирене , а по скоро като караоке станция има си вокалист ама не е това което исках... колкото и да е има няколко песни които си ги свиря на живо ама сега няма как..... може да си свириш с някоя бленда само върху миди файла което мен не ме устройва много. ама финансовите средства повлияха на това какво да си купя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Както отговорих в една друга тема с конвертор ги обръщай за какъвто клавир искаш. Общо взето инструментите трябва да са съвместими (като програм чейндж), с изключение на случая, когато се използват юзър бленди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да ти дам друг съвет.купи си възможно най-евтината и проста свирка,която да има миди изход и вържи към нея с миди кабел вокалист 2 дигитеч.това е ефект с който си пееш и на определени места ,където искаш може да звучи на колкото гласа си го нагласиш-то ти се води по хармонията на песента,която примерно ти е на 3 трак в миди файла и си решаваш проблема.аз имам за продан един давам го за 500 лева,но можем евентуално да се договорим.само да ти кажа че нов е скъпичък.

evgeni_72@abv.bg

 

Може ли малко повече инфо за модела на вокалиста. Този който си посочил че се връзва с миди кабел невиждам да има миди вход. Ако все още го продаваш и може наистина да работи с миди бих го взел. За връзка skype: niki_midi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.