Jump to content
Българският форум за музиканти

Абе къв е изпита за Академията?


Old_Shetarhand

Recommended Posts

абе интересно ми е кво представлява изпита за МУзикалната Академия в София!щото искам да се пробвам след 12 клас и да знам дали изобщо има някакъв смисал!:)ако има хора които са кандидатстали или даже са ги приели нека разкажат кво е било!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

искате да ми кажете че в тоя форум няма хора които са кандидатствали в академията или да учат там?добре тогава да задам друг въпрос,нужно ли е да си учил в академията или в някво музикално училище за да стане нещо от теб?можеш ли да станеш нещо без да си учил там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами само си помисли колко от великите китаристи са завършили академия и колко не. Има ги и от двата типа - самоуки слухари и професори по музика:headbang:

Така че, ако толкова много искаш нещо да стане от тебе свири по цял ден сваляй уроци, слушай много и различна музика и т.н. пък, то само ще ти подскаже дали ще станеш музикант или като мене ще си дрънкаш в къщи или с приятели за кеф :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахааахха :D:headbang: !добре де а кои са повече?образованите китаристи или самоуките слухари?доколкото съм чувал Yngwie Malmsteen не е ходил даже на уроци!незнам до колко е вярно!:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата Консерва не публикува ли брошурки с изискванията за вземане на кандидатстудентските изпити? Демек, конспект някакъв, канд. студентски справочник?

Ако не си от София, провери за такова нещо по книжарниците в твоя град - обикновено ВУЗ-овете си разпространяват справочниците чрез тях. Ако си шопско чадо, иди директно в Консервата и си вземи бумаги от там.

 

За И. Малмстийн - кво му вярваш на тоя подут въздух под налягане? Той още малко ще каже, че една сутрин като се събудил, пръднал два пъти и от тогава му се покачила бързината трикратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D хахаахаха!ми в София съм,ще ходя да си взема такова нещо!мерси!

виждам че нещо не се кефиш много на Малмстиин а?:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, не че ме ебе за Малмстийн - просто много му знае гагата, а пък свирнята му от осемдесетте досега не е мръднала грам. Едно знае баба, едно и бае. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-общо казано - ще трябва да си подбереш няколко произведения - класика и предкласика си спомням, че имаше(много са отвратителни тия предкласики :D , особено, когато са от "безтактовите").Не помня точно какво се искаше, но ако минеш кръга със свирнята О.К. ще има и теоретичен изпит.Такива ми ти работи.'Ма не обсъждайте чужда музика, ей :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе ако се напъна да науча тея произведения мисля че ще се справя!ама тоя изпит по теория.........друго да питам,веднъж като си приет вътре,имаш ли избор между класическа и електрическа китара да изучаваш,или млатиш по класическа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Ма то още за изпита си се ориентираш - кандидатстваш или с класическа, или в бившия "естраден" отдел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи има възможност да влезна с Електрическа?но сигурно изпита е същият? :) защо бившия?вече няма ли такова нещо?ти там ли учиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Щото не го наричат така по устав вече, но всички си го помнят като "естрадния".Не уча там, занимавам се с актьорско майсторство, музиката я оставихме за дообразоване в домашни условия.Почнах раничко и не ми се налага да уча там - всеки с по-добро желание и воля може да понаучи поне 60-70% и сам/с учители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто да споделя, че за специалности като "китара" знам че местата са наредени тоест ще те вземат друга специалност ... много е трудно да влезеш най-популярните специалности... нали се сещаш.. Мафиа... тва е като с НАТФИЗ

:D;);):)

Ама все пак успех в случай че си решил да кандидатстваш китара и ти се наложи да учиш тамбура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.