Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ !


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Сега правя един Big Muff Pi намерих си схема,печатна платка и т.н ,но за да поръчам платките трябва ми проект във формат .pcb(Protel или CircuitMaker).Проблема е че чертането и на двете програми не ми се отдава и не ми е удобно да работя на тях.Та ако някой има .pcb файл на Big Muff Pi да помогне!

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами да ! Точна този проект съм свалил и него ще се опитам да направя . Пък това ще го пробвам за правенето на платки в домашни условия. Макарче съм се отегчил от такива акробатики. Опитах с фото резист (така се водеше май) -нищо не стана ,но това ще го пробвам . А пък тия двете програми ми са мн неприятни , нищо не мога да свърша на тях :)

има една руска тя ми върши екстра работа ,а и Eagle си е по-добре поне за мен. :)

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Ако толкова държиш на платка в платкаджийница можеш да направиш следната врътка.

 

Има една програма - pdf password recovery която ти маха криптирането на пдф-а от тонпад сайта.

После отваряш пдф-а с corel draw или с adobe illustrator и "изваждаш" само платката - pcb-то в размер 1:1 и го правиш на отделен пдф. Този пдф го даваш на фирмата и по него ще ти направят фотошаблона за платката. Недостатъците на това са 2:

Първо трябва ти да си разпробиеш платката защотот машината няма как да вземе размера за местата за дупките.

Второ няма как да ти направят от тоя пдф фотошаблоните за бял печат или за солдер маска.

И трето за таква платка ще те бавят 1 месец а в домашни условия ако не стане от първият път, то от 3тия ще стане и то в рамките на деня :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз много не съм навит за бял печат смятах само със солдер маска да поръчвам. Аз за пробиването си имам машинка иначе взимат по 10-15 лева за дати пробият дупките на платката :metalist:

Явно ще трябва да чертая. :recourse:

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе братле луд ли си

давай с ютията - за 30 мин имаш платка

 

сеедно ще правиш някъв ефект за 10 000 ЕUR

 

ако е само един бих го насецкал дори на пробна платка баси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че е за един приятел и затова искам да стане хубаво. Иначе за мене ако правя режа си мотажна платка на островчета и давам смело и всичко е ок :ok: Ами ще го пробвам това и ще дидим как ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От Хасково съм. Близо беше :greenball: Ами за тия платки ще се пробвам да ги направя вкъщи ако не стане,чааааак тогава смятам да чертая :greenball: Мерси за съветите на Nikifena и metalhammer :ok:

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още един вариант /ако ще я даваш на платкаджийница и/или искаш всички екстри/. Отваряш PDF-a, увеличаваш го съответно, даваш един Prt Sc, след това Paste в Paintshop Pro или Photoshop, изрязваш излишното и Export примерно в BMP. След това вкарваш картинката в някоя програма за платки, маштабираш я и направо нанасяш пътечките, и поставяш елементите отгоре, след което картинката вече не ти трябва.

Пробиването наистина излиза скъпо /особено за единични бройки/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да програмата трябва да е една от тия двете и вече се пробвах да пейстна там ама нъц :) Ами ще я измисля работата с тоя .pcb файл .

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Платкаджийниите работят и с gerber файлове. Тук в Пловдив им давам всичко на гербери и дрил файл.

Мисля, че игъла трябва да има експорт в гербер и дрил файл. Ако няма то трябва да има плъгини за тази работа.

Аз след като пробвах преди доста време игъла и оркад-а се спрях на протел - най-добрата просто !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На всичките места където проверих в интернет искаха .pcb . Ама аз гледам по първи критерий цената ,защото поръчвам малко :rocker: Ако имат някво местенце в нета дай линкче да видя за какво иде реч. Може и някакъв телефон :thumbs_up:

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ не намирам смисъл да търсиш фирми за платки от други градове поради следната причина: Ти правиш 1 (или 2-3) платки. Цената за толкова малко платки ще е много висока. Към тази цена добави още 6 лева за куриери и ще ти излезнат златни тия платки. Не си заслужава да даваш 15-20 лева за 1 такава платка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.