Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На мойто RG220 джобът на грифа се свързва с гнездото на нек-адаптера (като извадя адаптера се вижда печата с датата на грифа) и по принцип е толкова дълъг, колкото е и фретборда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека преинсталация на windows.. и продължавам с шаблона.

Да ви показвам ли междинния вариант за обсъждане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/46/11311_740.JPG

 

Не иска да ми качи цялата снимка в този сайт, но както и да е.

Значи, вече формата на тялото(с изключение на неточности в кривината на нек - покета) и местата на адаптерите са точни. Имам формата на отворите за електрониката и превключвателя, както и точните размери на кухината за тремолото отпред и отзад тремолото. Каза се, че джоба на грифа се слива с отвора за нек адаптера. Имам и точните ширини на грифа.

 

Грифа на много RG-та е Wizard II neck:

 

Scale 648mm/ 25.5"

a : Width at Nut 43mm

b : Width at Last Fret 56mm

c : Thickness at 1st 19mm

d : Thickness at 12th 21mm

 

?? Дълбочината на джоба за грифа според някои източници е 19.4мм. Други казват, че откъм главата, джоба е дълбок 19.4мм, а по-към нек адаптера - 19.8мм, демек, имаме лек наклон на грифа накъм струните. Не знам дали е така. Доколкото разбрах, фингърборда май е с константен радиус 400-430мм(?? или пък е compound).

 

* Имате ли размера на капаците за тремолото/електрониката/буксата?

 

* Буксата както при JEM ли е разположена?

 

* Мястото на флойда още буди в мен малко несигурност - ще се радвам, ако някой е работил с флойд роуз тремоло от лютиерите, да каже ТОЧНО къде по дължината на 648мм скала трябва да се сложи.

 

* Важен елемент, който още е неизвестен за мен е местата на винтовете, които държат грифа, както и разстоянието между 2-та винта горе, които държат заключването.

 

* Главата наклонна ли е? Колко?

 

Tова са въпросите, които в момента ми изникнаха, ще се радвам, ако ми помогнете с намирането на информация.

Накрая ще пратя направо Corel Draw файла с 1:1 размери.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Доста се ровя из нетя, и за сега не мога да намеря всичко, което ми трябва.

 

Ако има човек измежду вас с китара RG или GRG, и има един ден, в който да можем да и сканираме каквото трябва, ще стане много по-лесно.

 

Иначе ето до къде докарах тялото. Джоба за грифа по принцип не е съврем прорязан до адаптера, а има малки неизрязани дъгички от двете страни на джоба, точно зад петата на грифчето. Освен това дупките за болтовете за сега са малко плаващи...

 

13379_207.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/54/13379_207.JPG

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре качвам шаблона. Но с една уговорка - като си купите тремолото, трява да го позиционорате така, че края на мензурата(линията, на 648мм от нъта) трябва да съвпада с мястото на седлата на тремолото, от където струните излизат, когато седлата са сложени така, че да могат да се движат 25% напред накъм адаптерите, и 75% назад.

 

Ако не ви е ясно какво имам предвид - питайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.