Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здрасти.

Въпроса е някой от вас може ли да ме снабди с размери за тялото на горепосочената китара.

Като се почне от самото тяло, дупките за адаптрите, гнездото за грифа.

Нещо от тоя сорт само, че за Ibanez-a

 

body1.gif.xs.jpg

 

Цял следобед се рових и нищо не намерих. Незнам дали не търса правилно или какво, но голям резултат няма.

Благодаря, на колегата the gorer, че помогна с каквото можеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Ами виж сега, аз не погледнах какво точно представлява модела GRG270. Предположих, че сигурно е нещо нестандартно , щом търсиш схема толкова време и не я намираш.

Но преди малко погледнах да видя какъв е този модел и на практика това е най-обикновен стерилен Ibanez от класическата им и до болка позната на всички RG серия.

Не ти трябва шаблон точно на този модел - просто търси шаблони на някакъв Ibanez RG, независимо кой от всичките - по форма те са едни и същи.

Естествено, намери такъв, който да е с HSH разположение на адаптерите и си готов.

 

PS:

В онзи сайт, който ти дадох има RG: http://www.guitarbuild.com/modules/mydownl...isit.php?lid=35

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих и за RG серии, но пак не намерих нещо подобно на чертежа по горе.

А иначе това, от сайта, който ми прати изглежда така:

 

IBANEZRG.jpg

 

Върши работа до определена степен но не напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Най-добрият начин е да вземеш от някой авер Ибанец и да го копираш (пълно е с RG-та), защото, както ти бях споменал, повечето от тези безплатните схеми в интернет са неточни и е най-добре ти сам да си вземеш размерите от готова китара.

 

Ако нямаш възможност да копираш размерите от нечие RG, направи си схема по снимка.

 

Ако и това не е достатъчно добър вариант, купи си от някой сайт за професионални схеми.

 

За друга опция не се сещам.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво измайсторих.

IBANEZ_BODY1.jpg.xs.jpg

 

Мисля, че като за шаблон става. Трябва да направя и задната част на тялото.

Но сега се изморих. Най- вероятно тези дни ще го довърша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно е.

Тези гнезда за адаптерите ми изглеждат малко длъжки, но тов ане е проблем - като стигнеш до дълбането на гнездата, просто вземи адаптерите, които смяташ да ползваш и направи гнездата според техния размер.

 

Това ме подсети да попитам по-печените от мене: има ли някакъв установен стандард за размера на основата на хъмбъкерите или всичко е според фирмата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Искате ли да ви нарисувам един точен шаблон?

знаете ли горе колко е широк нъта, на колко разстояние са струните горе и долу. Само това ме интересува. А сега баш ме мързи да търся.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искате ли да ви нарисувам един точен шаблон?

знаете ли горе колко е широк нъта, на колко разстояние са струните горе и долу. Само това ме интересува. А сега баш ме мързи да търся.

 

Цена няма да имаш ако го направиш :recourse: ..(най-вече ако ни споделиш размерите) :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дайте малко инфо за китарата.

 

За сега разбрах, че е 648мм мензура.

 

Главата наклонена ли е?

 

Предполагам е, със 43мм широк locking nut(3.5мм от ръба на грифа до външните струни), и с 53.3мм (10.66мм от струна до струна) тремоло, подобно на Original Floyd rose/Floyd Rose II/Floyd Rose Licensed тип тремоло.

Така поне го чертая. Ако имате информация за размери, радиус и др. пишете.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Цецо, на твоята картинка наистина дупките за адаптерите и флойда са по-широки, от колкото всъшност трябва да са. Като се загледаш в дупката за neck адаптора примерно, се вижда че почти отива до ръба на китарата, пък на моята (RG370DX) е малко по-далечко. А също и горният рог е по-дълъг. Коригирай по някакъв начин. И успех в начинанието, за което ти трябва тоя шаблон, каквото и да е то :metalist::)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл изобщо да търся шаблони за това Ibanez ILT1 евтино тремоло, с което идва китарата, можете ли да си купите такова, или да продължа да рисувам шаблона за стандартно Original Floyd Rose tremolo(скицата е наполовина готова, а за това тремоло имам точни размери).

 

Изобщо с какво тремоло ви трябва китарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли някаква информация за размерите на джоба за грифа, че на снимките остава скрит винаги.

Или може би най-добре да направя максинално дълъг джоб, за точен максимален контакт.

 

Но ще е проблем, ако шаблона се използва с оригинални грифове от ГРГ270..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.