Jump to content
Българският форум за музиканти

Една орехова дъска... ?


Recommended Posts

Значи вкъщи имам едно парче орех: 88х22х2.9 см. от едната щирока част е лакирано, няма пукнатини, няма дървояди, седяло е в мазето може би 20 години. Въпроса ми е следния: възможно ли е след обработка (слепване на две, отрязани по дължина половини и шлайфане на двете лица, което ще направи дебелината някаде около 2,5 см) дъската да се употреби за задна част на тяло на китара, като за топ се употреби някъква друга дървесина (явор, ясен)...... ??? Като форма на тялото имам предвид Gibson-ски: Firebird, Les Paul.

 

!!!!?!?!??!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРЕДИ ДА ПРЕДПРИЕМЕШ КАКВОТО ИДА БИЛО СТНЕМИ ПО 1-2 мм ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ НА ДЪСКАТА!

Има вероятност да останеш неприятно изненадан от работата на дървоядите!

 

Успех,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ида някой ден до чичо Тошо (комшията) да я фани на планята. Ама нзнам може ли еветоално, ако ги няма гадините да стане нещо, нямам никакви четежи и схеми тука та да си прая изводи. Незнам колко дебело трява да е тялто, колко дебели трява да са отдените парчета, нищо. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е, като разрежа дъската на две, тогава да се разбере има ли дървояди или не.

Другото което искам да Ви помоля, ако някой има разни чертежи или линове към такива на тела на китари Гибсън: Файрбърд у Лес Поул да праща :recourse:, интересува ме всички размери, както и тези по дебелината на различните части от тялото....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тьни4ка е за лес пол.намери си по-дебел орех,а ако иска6 да си стилен-махагон.топа на леспола е около 15-16мм,така 4е за грьб ти трябва около 3см и пове4е.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи вкъщи имам едно парче орех: 88х22х2.9 см. от едната щирока част е лакирано, няма пукнатини, няма дървояди, седяло е в мазето може би 20 години. Въпроса ми е следния: възможно ли е след обработка (слепване на две, отрязани по дължина половини и шлайфане на двете лица, което ще направи дебелината някаде около 2,5 см) дъската да се употреби за задна част на тяло на китара, като за топ се употреби някъква друга дървесина (явор, ясен)...... ??? Като форма на тялото имам предвид Gibson-ски: Firebird, Les Paul.

 

!!!!?!?!??!

 

:( ЗДРВЕЙ! ИДЕЯТА ТИ Е ДОБРА.ОРЕХА Е БЛАГОРОДНО ДЪРВО И МНОГО ЗДРАВО И ТВЪРДО ОСОБЕНО СЪРЦЕВИННАТА чАСТ НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО ДОСТА СКЪПО ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПРАВЯТ МАСОВО КИТАРИ,ПРАВИЛ СЪМ ДВА КОРПУСА ОТ ОРЕХ,БАНЦИГА ПУшЕшЕ...ПОчТИ НЯМА НУЖДА ДА ГИ ЛАКИРАш,ТОЛКОВА Е ТВЪРДО.СЪБРАХ ЕДНА ТАКАВА КИТАРА щЕ И ПУСНА И СНИМКА ЗА ФЕНОВЕТЕ НА ОРЕХА. ЗА ЗВУКА КАКВО ДА КАЖА АПСОЛюТНО НЕПОВТОРИМ МНОГО ДОБЪР СЪСТЕЙН РАЗБИРА СЕ ЗАВИСИ И ОТ АДАПТЕРА ПРИ МЕНЕ Е ЛИЦЕНЗ НА ДИМАРЦИО ОТ 1989 АКО АДАПТЕРА СЕ ЗАКРЕПИ ДИРЕКТНО НА ДЪРВОТО СТАВА ОщЕ ПО ДОБРЕ:ОТчЕТЛИВ.ЯСЕН ЗВУК И СУСТЕЙН.УСПЕХ В ПРАВЕНЕТО И ТЪРПЕНИЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.