Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Floyda


Surikat

Recommended Posts

Значи проблема е като натисна флойда надолу и след това го отпусна нещо по китарата изпуква.Няма значение при какъв натиск, някога при по-голяма, някога при леко натискане.Та в момента го махнах и се страхувам за китарката(нищо и няма за сега), но се чудя на какво може да се дължи и най-вече как да го управя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да развиеш трите болта на блокировката на струните при главата и под тях има два кръстати тях ги натегни ,внимавай да не ги прецакаш от стягане . това е от там идва пукането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е задължително да са кръстати, може да са и с прав шлиц, може и с имбус, а може и главите да не са им от страната на заключващите болтове, а отзад на грифа, но да - затегни ги и ще миряса - при мен така стана :) Язък само за махането на флойда, но така или иначе щеше да го направиш по-късно, аз обичам да виждам как са направени разни неща :)

 

Ето за това говоря:

 

10-Locking-Nut.jpg

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момент човече, не е задължително да е оттам. И при мене пукаше, но от самия флойд.

 

Значи... (много обичам да почвам изреченията така :recourse:)

Сложи обратно флойда и струните и се загледай във болтовете на които опира флойда, тъй наречените стърдове, на които се опират ножовете на флойда. (надявам се си запознат с терминологията, за да се разберем).

Направих ужасна импровизирана рисунка на paint. Не обсъждайте рисуваческите ;) ми умения моля ;):D:D:D :)

 

При мене се случваше следното: като натисна флойда надолу, ножовете се накланят и единия от тях слиза надолу по стърда (т.е. не опира в най-тънката му част и не се накланя по нея. Като пусна флойда oт силата се връща директно и се чува ПУК.

 

На картинката 1. е нормалната позиция, 2.а) е нормалния начин на движение, а 2.б) е моя бивш проблем.

 

Tremolo%20problem.JPG

 

 

Aко и при теб това е проблема, смажи го с някакъв лубрикант (примерно балсам за устни) или гресове там, вазелини. Най-добре отвори търсачката и търси тремоло и проблем, филтрирай ако искаш по моя ник и ще откриеш как хората са ми казали да го оправя. Няма да намериш тема като тази (от мен), ами само такива за разстройка на тремолото, но като си оправих другия, и този изчезна.

 

Дано да си разбрал нещо от обясненията ми...

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
аз си мислех, че и на английски е sturd... :greenangel:

 

Sturd се наричат шибаните винтове - то е средно между stud и turd. :hysterical:

 

Surikat - Радвам се, че си оправил проблемацията.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.