Jump to content
Българският форум за музиканти

Струва ли си ремонта на тоя бас


spotlight_kid

Recommended Posts

Я кажете дали си струва избощо ремонта на тая мотика....наскоро при една пиянска оргия ми я подариха и сега се чудя дали си струва да я оправям?грозна%20китара.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво искаш да го ползваш? И какво значи "ремонт" в случая?

 

Така като го гледам (ако електрониката работи) е перфектен да свириш Бийтълс - ще имаш нужния ретро тон. :D

Ако искаш нещо по-съвременно, ще трябва да смениш адаптери и/или струнник

 

КАто цяло тояжкатаизглежда мъртвец <_>

Подрънкай без да я включваш никъде и прецени дали ти е достатъчно удобна и дали ти харесва как звучи акустично (стегнати ниски струни, дължина на тона, как се държи като го фраснеш юнашки по Ми-то :) и пр.). Ако да, може да си струва да я стягаш. Провери и дали тялото е от дърво и грифтата от къв матириял е :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държал съм такова чудо, грифът е доста тесен и дебел - фатална комбинация. Електрониката е пълна мазня. Аз лично не бих се знаимавал с тази китара, изобщо не би ме вдъхновила да свиря на нея, пък било то и веднъж на два месеца. Но хора има всякакви, така или иначе няма какво толкова да и оправяш, бичи на нея така както е в момента, пък ако усетиш че се зарибяваш значи със сигурност е време да си намериш нещо по-добро. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм вземане-даване с такъв бас!

Става само за тупалка за килими...

:)

...и да "куфееш" :headbang: с него пред огледалото, ама ти май си минал тази възраст!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моля кажете, не на шега, кой конструира тези дърва!!!

брей, и аз имам едно таковО в нас и пак ми беше подарено. използвах грифа за едно добро дело...тялото е баш дъ сейм, но има струнник от китара, с тези примитивнието подобия на тремоло. сигурно има същата серия китари, а???

иначе мойто беше ъпгрейдвано да е бас уж, уви неуспешно..

(като цяло не си струва, дай я на някое хлапе в квартала, което има желание да дрънка ма нема кинт за бас)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo: Що да не си струва:bravo:...Е зависи колко :bravo: Зависи и за какво ще го ползваш.Има някои стари китари с неподражаем звук.Миро от Сафо има една Йолана дето много китаристи не биха си правили труд да я погледнат дори а тои понякога свири с нея.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооо, дон'т гет ми ронг! аз лично си падам по резтавриране на стари басове, стига да имат някакъв потенциал. направих си така една страхотна орфендерка полуакустик, скоро ще я и дефретвам. ако има желание и т.н.-супер, стига да не хвърлиш сума ти кинти и нерви по 'майстори', яко е сам да я тормозиш.

та, успех. аз просто не харесвам този тип басове (незнам офей ли е кво е).

тва е...

ПС скоро ще постна някое фото на орфейката, ма като и къртим праговете, такоата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хепи е цигания!

Горките Инструменти!

Вярно е че в Хард рок кафе има такива работи но там е по-различно.Там инструментите са във витрина и са на Легендарни музиканти :headbang: а в хепи има само къси поли и пу.......................тки :D:D:D :green: под тях :green: Това е начина да привличат клиенти:green:

Дано на нас музикантите не ни се налага да ползваме прийомите на Хепи.(не говоря за певците :green: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:headbang: аз (къса?!?) пола ще измисля, ама другото...в другото е проблемацията. :D

абе изложих се заради вас. Днеска се правя че работя пред едни клиенти и като го прочетох тва се измях мн яко. Ще ви :killyou: как може да пишете тва. Добре че хората са с чувство за хумор. мале умрех от срам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.