Jump to content
Българският форум за музиканти

Даунлоад от чужбина...


Recommended Posts

Значи, много бих се радвал да мога да слушам парчетата дето ги пускат разни ентусиасти в секцията за авторска музика, но за жалост не ми възможно да отварям инфодатаком или който и да било от другите фрийта (що ли? :( ) Така че, се чудех дали не може някой да ги качва тия неща на някой сървър дето е аксесибъл и от чужбина. Мисля, че има доста хора, които влизат във форума от извън пределите на татковината и биха искали да знаят какви ги вършат братята по оръжие в България. Пък и това си е една доста по висока публичност за всеки артист, което в никакъв случай не е излишно(освен ако не сте с доста крайно радикални виждания)..никога не знеш откъде може да кацне птичнцето...

Ако не бях така скаран с компютрите, бих се заел с една такава дейност.

Ще се радвам ако има ентусиазъм към тая идея.

Може би не е лошо като за начало да се направи някаква секция в сайта за ъплоад и даунлоад. Ма всъшност на мене кво ми разбира кратуната... :wall:

По добре да кажат хората дето разбират от тия неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз честно да ти кажа не съм пускал много неща. Обаче като ги пуснах jFоg примерно изяви желание да ги чуе и аз му ги пратих. След това се замислих малко (трудничко беше) и с голямо желание реших да си направя акаунт някъде за чужбина. Само дето ударих на камък.... :P С мойте мизерни 5 к към чужди и смахнатите им препратки и попъпи, толкоз много ме издразниха че го зарязах това. Сичко лесно ако си платиш, ама за фрии акаунта минаваш през 300 неща. Дразнещо....

Ако някой има направо линк към "напиши си парола и готово" няма проблеми :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе то за всичко ако беше така....ама не е .....за това малко трябва да се потрудиш и винаги стават нещата.аз също съм заинтересуван от това.ако някой знае къде може да се качват хави,които се виждат в чуждина,да казва:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно предложение по темата:

ХАЙДЕ ВСЕКИ ДА СИ НАПРАВИ FTP НА НЕГОВИЯ СОБСТВЕН КОМПЮТЪР!

Прави се с малки програмки, които не изискват никаква компютърна грамотност.

По този начин няма да се налага да ъплоудвате с часове разни файлчета - просто вашият комп ще бъде сървърът за даунлоуд.

Проблемът е, че не на всеки компа му стои включен 24/7 и от време на време файловете няма да са на разположение, но юзърите, които са нон-стоп онлайн могат да помогнат по въпроса - пращате им атачнат файл и те го слагат на техните FTP-та (разбирай техните собствени компютри)

 

Друг вариант е SoulSeek - споделяте си файловете там, казвате си юзъра и хората ви намират нещата за даунлоуд. Същото може да се направи и с eMule - там дори директно могат да се постват линкове към файловете.

За съжаление, при този метод отново трябва да има комп, който да е включен 24/7, но това, предполагам, може да се реши.

 

Предполагам, че ако някой работи в интернет клуб или във фирма за доставка на интернет, може да окаже съдействие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропускаш един съществен проблем - масата хора тук сме с фиктивни IP-та :arrow: нямаме никаква видимост от Интернет. Иначе е много добра идея да се направи едно фтп, което да се ползва за форума. Трябва само някой с реално IP и по големичък хард. Няма да има нужда дори от изпращане на файловете по имейла до админа(хехех) на фтп-то. Всеки ще си има потребителско име с определено място на сървъра и ще си ъплоудва файловете сам.

 

Има ли желаещ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропускаш един съществен проблем - масата хора тук сме с фиктивни IP-та :arrow: нямаме никаква видимост от Интернет. Иначе е много добра идея да се направи едно фтп, което да се ползва за форума. Трябва само някой с реално IP и по големичък хард. Няма да има нужда дори от изпращане на файловете по имейла до админа(хехех) на фтп-то. Всеки ще си има потребителско име с определено място на сървъра и ще си ъплоудва файловете сам.

 

Има ли желаещ?

Ще се сетите :)

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=663

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има много програми от типа на емуле,примерно WinMX.там също може да се тегли пиър2пиър.иначе съм съгласен ако някой се навие да направи хавата.имам какво да ъплоъдвам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с фиктивно IP, но мисля, че имаше някякъв workaround, за който четох някъде - в крайна сметка хората от p2p програмите теглят от мен, значи има начин. Може би с неква програма, подобна на p2p, която индентифицира машинатат ти в интернет...

Бих се наел да направя FTP на форума, но съм с лимит на връзката, което означава, че като го надвиша, плащам по 8 стотинки на мегабайт. При големи трансфери (какъвто се очаква да има от страна на теглещите авторска музика във форума) ще трябва да плащам двеста-триста лева за интернет :wall: :wall: :wall: :killyou: :):)

Предполагам, че все има някой от членовете на форума, който да е с неограничен достъп до интернет - дали в къщи, дали на работа, това няма значение. Номерът да се издири този човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

It goes without saying че трябва да е някой с неограничен достъп :)

Обаче не съм чувал за начин да пуснеш фтп в интернет без реално IP :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с фиктивно IP, но мисля, че имаше някякъв workaround, за който четох някъде - в крайна сметка хората от p2p програмите теглят от мен, значи има начин. Може би с неква програма, подобна на p2p, която индентифицира машинатат ти в интернет...

Бих се наел да направя FTP на форума, но съм с лимит на връзката, което означава, че като го надвиша, плащам по 8 стотинки на мегабайт. При големи трансфери (какъвто се очаква да има от страна на теглещите авторска музика във форума) ще трябва да плащам двеста-триста лева за интернет :wall: :wall: :wall: :killyou: :):)

Предполагам, че все има някой от членовете на форума, който да е с неограничен достъп до интернет - дали в къщи, дали на работа, това няма значение. Номерът да се издири този човек.

Хмммм. Чакай ве. Те като теглят от тебе не би трябвало да ти зимат пари. Поне ако става дума за даунлоуд - 8ст на мегабайт. (както са повечето фирми) т.е не трансфер. По-добре го провери това точно :D

 

А иначе мисля че оттука поне 50% сме с неограничен достъпо, включително и аз.

 

 

 

Това е 1000 ми пост! Да се похваля :D

Извод: много говори, нищо не казва :):):D Бтв Те по-голямата част с по над 1000 са така. Сега и аз се присъединих. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те като теглят от тебе не би трябвало да ти зимат пари.

Зимат, зимат :) Трафика е сумата от изпратените и получените пакети. А аз за съжаление съм запознат със секирата която ти удрят доставчиците от малките градове за надвишен трафик :killyou:

 

Значи търси се пич/пичка с неограничен достъп до интернет, реално IP и реално желание( :green: ) да си жертва няколко Г-та от твърдодисковото пространство. Предлагаме само слава :) :green:

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велико Търново не е малък град! :)

Засрами се уа, това е столицата на България :read:

Просто аз съм в гаден (макар и аристократичен :) ) квартал, в който има монопол на един интернет доставчик и той гъзи юзърите и за ъплоуднатите пакети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те като теглят от тебе не би трябвало да ти зимат пари.

Зимат, зимат :) Трафика е сумата от изпратените и получените пакети. А аз за съжаление съм запознат със секирата която ти удрят доставчиците от малките градове за надвишен трафик :killyou:

 

Значи търси се пич/пичка с неограничен достъп до интернет, реално IP и реално желание( :green: ) да си жертва няколко Г-та от твърдодисковото пространство. Предлагаме само слава :) :green:

Аз затова казах - да види дали не става дума само за даунлоад. Щото при мене, има разлика. Аз бях на такава оферта по едно време и съм запознат.

 

 

Аве, тя май снежанка е с реално ИП........ :green: :green: :green: :green: :green: :green: :green:

 

едит: сега не почвай да ми обясняваш от физична гледна точка, как по принцип винаги твоя комп праща пакети и другия праща обратно на тебе......

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Аз пък напрайх 500-ият си пост (виж по-горе) в същата тема :)

Има някаква орис в тази дискусия, явно ще стане работата с FTP-то :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.