Jump to content
Българският форум за музиканти

песни подходящи за висок женски глас


Recommended Posts

здравейте (:

да се сещате така някои песни подходящи за сопран, които да не са метал или опера (не,че не обичам опера <3 ) .

веднага се сещам за Within Temotation или някои песни на Therion,но се интересувам oт нeщо при което може да се пее поп и да не се налага да се транспонира ;)

4 Non Blonds - What's Up

дори Guano Apes - Pretty In Scarlet става

Skunk Anansie - Hedonism

и дотук ...

просто не слушам групи с фронтмени жени и съм мн неграмотна в това отношение :bravo::)

съветче нещу ;) ?

:bravo::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте (:

да се сещате така някои песни подходящи за сопран, които да не са метал или опера (не,че не обичам опера <3 ) .

веднага се сещам за Within Temotation или някои песни на Therion,но се интересувам oт нeщо при което може да се пее поп и да не се налага да се транспонира :)

4 Non Blonds - What's Up

дори Guano Apes - Pretty In Scarlet става

Skunk Anansie - Hedonism

и дотук ...

просто не слушам групи с фронтмени жени и съм мн неграмотна в това отношение :D;)

съветче нещу :) ?

:D:dance:

 

Пишеш, че искаш поп, а същевременно даваш такива примери... :lol: Както и да е де, в такъв случай защо търсиш групи с жена фронтмен? По-скоро самостоятелни певици ще ти свършат добра работа (ако става въпрос за поп, разбира се.) Селин Дион, Уитни и Марая пеят "височко"... :lol:

 

Лиса Стенсфийлд има готини работи. Ако ти трябва за заведение или живо изпълнение, на Тина Търнър може да подбереш нещо, макар че нейните парчета искат и добри низини.

 

Може да пробваш и с мъжки вокали, които пеят по-високо, като Куин, Бон Джоуви, Тото. Зависи просто на теб какво ти харесва и трябва.

 

За друга група с жена фронтмен се сещам за No Doubt. Гуен Стефани (когато пееше в група де) малко съвпада с това, което ти си дала като примери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами аз под "поп" имах предвид пеене което да не е оперно, а не Селин Дион и тн., не знам по друг начин как да го нарека . Просто не се сещам за група с жена вокал, която да свири алтернативен рок,някфи експериментални работи и тн ;/ иначе No Doubt,май стават, вярно (:, хубаво подсети :greenangel:

Редактирано от radikal_freak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мира, има ли проблем да пееш дори Тина Търнър, вдигната с една октава? Защото с рядко висок глас като твоя, трудно ще намериш нещо, което да показва добре височините ти (а те са тооолкова високи!), освен ако не го вдигнеш с една октава, а именно височините ти ме карат толкова много да те харесвам :)

Във всеки случай, опитай се да си превъзпиташ музикантите (защото подозирам, че там е проблема), да не очакват да пееш песните 1/1 и да се радват че звучат добре макар и една октава по-високо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да не отварям нова тема а да питам направо тук.

Кажете ми песни/групи с женски вокал (но за групи)...

Нашата група има момиче вокал с среден глас (и аз незнам точно какъв е...като пример мога да ви дам че хваща don't speak супер :D )

ДАйте ми идея за група, понеже не можем да се сетим нищо... повечето слушат предимно хеви и затова..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.