Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет


Recommended Posts

Здревейте хора.

Значи искам съвет.Ще си продам и електрическата и акустичната.И сега умувам много :) Чудя се дали да си взема нова ел. и нова акустична или една електро-акустична.Ние свирим микс от хип-хоп,реге и Рейдиохед :metalist: и аз предпочитам и до сега така правя-да свиря парчетата на акустична.Та кое е по-добре според вас?така ше имам добра акустична пък когато ми потрябва за по-твордо мога да я включа към дист нали?Дайте съвет плс :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми зависи колко твърдо ще ти трябва, ел.-акустичната китара не се превръща в чисто електрическа, когато я включиш към дист. Т.е., ако очакваш да свириш яко жица с нея, няма да звучи като ел. китара с плътно тяло. Иначе за по-класическо-рокаджийски неща би трябвало да стане. Ел.-акустичните китари се ползват доста в джаза, доколкото съм запознат.

 

А я кажи, какво точно си представяш под "ел.-акустична китара"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://www.youtube.com/watch?v=UAow5Ig5ZRc

 

гледах в xxxx едни Фендерчета...

Редактирано от Комари в Буря
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това си е акустична китара с пиезо-адаптер, аз под ел.-акустична китара разбирам нещо от тоя род: http://www.alisdair.com/gearsoftware/guitars.html. Може да се поспори, че всъщност това се нарича archtop или полуакустична, ама...

 

П.П. сега гледах в уикипедията, че наистина това се нарича електроакустична китара, а това което ти показах е полуакустична ел. китара :metalist: Както и да е :)

Ти сам чуваш как звучи с дисторшън, така че можеш да прецениш дали те устройва звука. Очаквай да се получава микрофония при силен дисторшън.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да то има 1041014014 вида китари,но мисълта ми беше за такава която показах.А микрофонията има ли как да се избегне?значи на мене няма да ми трябва чак толкова дист.Но ако се случиии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре като се начудиш каква китара да си вземеш, да питаш за по-конкретен съвет.

 

Иначе нещата стоят горе долу така:

 

*Електрическата китара звучи като електрическа китара, и е добра за изпълнение на неща, предназначени за електрическа китара.

 

*Класическата китара звучи като класическа китара, и на нея се изпълнява предимно класика.

 

*Акустичната китара с метални струни звучи като акустична китара, и е подходяща за изпълнение на песни, предназначени за акустична китара.

 

*Акустичната китара с активна електроника е подходяща за изпълнение на неща, предназначени за акустична китара, и е особено удобна в случаите, когато не е удачно, или няма възможност китарата за се озвучи качествено с микрофон.

 

*полуакустичната китара(hollow body electric guitar) е подходяща за неща, написани за полуакустина китара.

 

 

Всякакви опити да свириш неща за електрическа на акустична, неща за акустична на класическа, неща за класическа на електрическа, неща за акустична с електрическа и др. в болшинството от случаите(освен ако не говорим за преаранжиране, или инструментално майсторство) не водят до особено блестящи резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, при по-слаб дисторшън и не много надупен усилвател не би трябвало да се появява микрофония.

ами защото ако наравя така няма как да я мъкна с мен и да свиря на места,на които амп-чето ми го няма.идеята ми е вместо д си дам парите за две китари средна класа-да си взема една ел-акустична която да е на едно добро ниво,така ще мога да си свиря на купони и т.н-както и когато сме в студио или репетираме.@Евтим Джеркезов прав си-ама стила който си градим ние(бандата)-аз се опитвам да го пречупа да е акустик-щото звучи по-яко,или поне на мен.регге ритми(акустик) акомпанимент тарамбуки и като се включи и добър вокал(както и др. инструменти ест.) и става трепач!ще видя бюджета който ми се оформя към 600-700 кинта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алеле Евтиме, знаеме че си специалист, ама тука надмина себе си направо :metalist:

то и аз не разбирам какво е питането точно.

Виж имаше една ямаха, сигничър на Уес Борланд дето точно хем е яко с 2 хъмбъкера, хем с някакво пиезо дето докарва доста реалистичен акустичен звук

ама бая хилки ше е тая дъска...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако искаш да вземеш наистина хубава китара - забрави да я мъкнеш по купони.

 

Съвет - има акустични китари по 300 лв, има и по 600-700, като и двата класа са далеч от доброто ниво и качество на тона, присъщо за класните акустични инструметни. В интерес на истината не един или два пъти, се е случвало екземпляр от тези за по 300, да звучи по-добре от тези за по 600 по някакви неясни за мен причини. Затова, без да си сигурен какво искаш, не давай много пари за акустичен инструмент. При акустичните китари има един момент -"характер" на тона, който прави цялата разлика между две китари, макар и на първо чуване близки по звучене.

Просто някои китари "говорят", и ти е страшно приятно да свириш на тях, други звучат "плоско" и са дразнещи.

Тези неща се чуват при свирене, не става само с дрънване по струните.

Затова не се притеснявай да пробваш колкото китари си искаш из магазините.

 

Моят съвет е да си вземеш все пак 2 китари, ако имаш пари за това, като внимателно слушаш какво купуваш.

Особено малко използвани яки китарки падат из форума за по 200-300 лева, така че - не бързай.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре като се начудиш каква китара да си вземеш, да питаш за по-конкретен съвет.

 

Иначе нещата стоят горе долу така:

 

*Електрическата китара звучи като електрическа китара, и е добра за изпълнение на неща, предназначени за електрическа китара.

 

*Класическата китара звучи като класическа китара, и на нея се изпълнява предимно класика.

 

*Акустичната китара с метални струни звучи като акустична китара, и е подходяща за изпълнение на песни, предназначени за акустична китара.

 

*Акустичната китара с активна електроника е подходяща за изпълнение на неща, предназначени за акустична китара, и е особено удобна в случаите, когато не е удачно, или няма възможност китарата за се озвучи качествено с микрофон.

 

*полуакустичната китара(hollow body electric guitar) е подходяща за неща, написани за полуакустина китара.

 

 

Всякакви опити да свириш неща за електрическа на акустична, неща за акустична на класическа, неща за класическа на електрическа, неща за акустична с електрическа и др. в болшинството от случаите(освен ако не говорим за преаранжиране, или инструментално майсторство) не водят до особено блестящи резултати.

 

Абсолютно съм съгласен с колегата!!! Моят съвет е, да си купиш или елекрическа или акустична!!! Там полу електрически, елетро-акустични, .... незнам те са си добри, но за други цели!!! Но както си решиш!!!

 

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре като се начудиш каква китара да си вземеш, да питаш за по-конкретен съвет.

 

Иначе нещата стоят горе долу така:

 

*Електрическата китара звучи като електрическа китара, и е добра за изпълнение на неща, предназначени за електрическа китара.

 

*Класическата китара звучи като класическа китара, и на нея се изпълнява предимно класика.

 

*Акустичната китара с метални струни звучи като акустична китара, и е подходяща за изпълнение на песни, предназначени за акустична китара.

 

*Акустичната китара с активна електроника е подходяща за изпълнение на неща, предназначени за акустична китара, и е особено удобна в случаите, когато не е удачно, или няма възможност китарата за се озвучи качествено с микрофон.

 

*полуакустичната китара(hollow body electric guitar) е подходяща за неща, написани за полуакустина китара.

 

 

Всякакви опити да свириш неща за електрическа на акустична, неща за акустична на класическа, неща за класическа на електрическа, неща за акустична с електрическа и др. в болшинството от случаите(освен ако не говорим за преаранжиране, или инструментално майсторство) не водят до особено блестящи резултати.

 

Абсолютно съм съгласен с колегата!!! Моят съвет е, да си купиш или елекрическа или акустична!!! Там полу-електрически, елетро-акустични, .... незнам те са си добри, но за други цели!!! Но както си решиш!!!

 

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Приятелю Комари в буря, не му мисли много, ами си вземи електрическа китара с тяло от масивно дърво. За тия няколкостотин лева, за които говориш, можеш да вземеш много прилична електрическа китара на старо. А за студио все ще се намери от някъде една акустична китара, ако ти трябва толкова много, а и не вярвам всеки ден да си в студио, щом дори се чудиш каква ктиара да си вземеш. Ако си сравнително начинаещ мисля че няма никакво значение дали партиите за акустична китара ще ги свириш на електрическа, но партиите на електрическа не можеш да ги свириш на акустична :P За да не съм голословен прилагам едно кратичко сампълче, което изкарах с китарата от подписа ми, директно в компютъра, с малко ревърб, на middle+neck комбинация на адаптерчетата. Мисля че е задоволително... А по купони - забрави да носиш китара, особено ако сте някоя по-шумна компания. А и мисля, че на хората няма да им пука как звучи китарата, след определено количество алкохол, примерно :)

 

Ето ти примерчето (свиря с пръсти, че не можах да си намеря тънкото перце):

 

Цъкни ме тук! :)

 

А ако сложиш и един Acoustic Simulator... :greenangel:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.