Jump to content
Българският форум за музиканти

Полина и Преслав - Оставам без теб


Recommended Posts

Послушайте па после попишете.

За всеки положителен комент черпя уиски. :punk_guitar:

 

Putfile link - http://media.putfile.com/Ostavam-bez-teb

 

Myspace - http://www.myspace.com/polinapreslav

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам е ясно от 'де черпите вдъхновение ;)

лично много си падам по такава музика с такива вокали.

определено е направено с желание .ПОлина яко пее :metalist:

с един як микс же ме тръшнете вече у барабаните от всекъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не, бе, не се впрягам, сериозно нямам идея.

Аааааа... ако имаш пред вид Мейдън - заклевам се, не ми е минало и през акъла да го вземам тоя риф от тях, просто така стана(малко по-късно разбрах, че е подобен на тая тяхна песен, но уви... :metalist: )

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

мен пък ми блъска на evanescence

 

и вокала на моменти, и самото начало.. тва пиано, и самата мелодия

 

вземете да сложите 2 ритъм китари в лево и десно, да ги усилите малко, на места да сложите ехо на вокала, някой партии да се дублират, това пиано... не ми звучи много като истинско, както и дистъра на китарата, ако и по тези въпроси се направи нещо, и накрая се сложи един мултибанд компресор... тогава нещата ще придобият съвсем друга форма

 

като цяло вокала е прекалено силен за останалата част от музиката

 

песента инъче има потенциал, ако се направи като хората ще стане чудно

даже бих се притекъл на помощ :thumbs_up:

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега и аз да напиша малко градивна критика :huh:

 

По аранжимента:

 

- Липсват ми бекове - парче от тоя тип изисква малко по-засилено присъствие на такива, особено на припева.

- Опитай се да го изградиш динамически - малко равно ми върви.

- Партията на пианото некакси не звучи като да е направена от пианист, което го кара да е леко неестествено на моменти.

- Добре би било да сложиш някаква лежаща хармония на припева, щото малко увисва там.

 

По саунда:

 

- Блендите са много General MIDI като звук. Основно барабаните и пианото. Потърси готини семпли.

- Желателно е да ползваш някакво парче за референс по отношение на звука, пък дори и за аранжимента. За конкретния случай бих ти препоръчал The Gathering, понежа мацката има подобен глас.

- Вокала стои като лепнат отгоре. Би било добре да го стереофонизираш, като това разбира се не значи да му дотуриш баня :hysterical:

- Както каза LOE - китарките при всички положения ги дублирай. Трябва да са минимум 2 (ляво и дясно), а ако искаш да звучи като Металика примерно (щото партиите са подобни), тогава трябва да са по-скоро 4

- На барабаните им сложи не много дълъг ривърб с много ниско ниво, който да е над 500 Hz - това ще им даде пространство и ще нацъцка железарията и кордата на соло барабанчето.

- Блендите на китарите гледай да ги сметнеш така, че леко да хлътнат между 1 и 5kHz, за да не пречат на вокала и на клавирите. Освен това китарите задължително ги кътни под 100Hz, и с тясно Q свали малко около 200Hz.

- Баса не е лошо да се компресира и даже му сложи малко драйв.

- Ще повторя LOE за мултибандовия компресор - бих ти препоръчал Izotope Ozone - достатъчно добър уред за финализиране е.

 

И накрая - аз също съм насреща за помощ :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^не знам къде си го видял това за четирите китари, но според мен е доста глупаво като идея

 

защо ли?

 

ами пореди редица причини, като начало китарите се дублират защото малките разминавки които се получават правят нещата да звучат дълбоко, именно за това когато китарите са 2 се слагат в различните канали, за да може да се чуват с различните уши и мозъка да декодира информацията

 

в момента в който сложиш 4 китари разминавките стават прекалено много и в общи линии става манджа с грозде, това което отличава партиите ще се загуби, панорамата ще се натъпче и ще стане една голяма мазаница

 

лично аз не съм чувал група която в студийни записи да има 4 партии за ритъм китари, това, което е по вероятно е да блендват звука от едно изсвирване през различна техника, но повтарям - става въпрос за една партия, която е различно озвучена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOE - и аз това имам предвид, ама явно не съм го написал като хората.

Имах предвид 4 трака с китари, а не 4 отделно изсвирени партии.

 

Става въпрос за две партии (лява и дясна), като всяка е на по 2 трака с различни бленди/усилватели/микрофони, както и с леко различни панорами.

Примерно ако едната лява е на 60% ляво, то другата лява да е на 40% да речем, съответно същото и за десните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така съм съгласен ;)

 

идеята беше някой да не остане с грешно впечатление и да тръгне да прави глупости, и после да се чуди защо на нищо не блъска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Ивънсенси и Темплейшъни ме беше думата де

ако се бутне с некой ремикси (според мен) загърбим некои естрадни забежки у вокалите ше стане на биберон просто.

Радвам се че вече има и такава музика правена от българи :greenball: ,толкова успешна и авторска да доуточня само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.