Jump to content
Българският форум за музиканти

няколко въпросчета


Recommended Posts

Здравейте!

 

Искам да попитам чували ли сте за марката чинели Headliner ? Върху тях пише Brass. Пробвах ги и не останах много очарован. Виждал съм и върху други марки чинели да пише brass, какво означава това..

 

Никаде из форума не можах да открия нещо по конкретно за това, как сте се научили да свирите с двоен педал (кардан или 2 каси, няма значение). Има ли някакви по специални техники за синхронизиране, за достигане на скорост и пр. Аз съм пробвал няколко пъти, но не се получи. Може би трябва повече практикуване, но аз не бързам. Искам първо да се науча да си служа с един педал добре, пък после да вмъкна и втория. Иначе се справям с тактуването с левия крак. Успявам да ги разгранича.

Ходя при добър учител и смятам, че ще ме насочи когато бъда готов, но искам вашите мнения и опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Здравейте!

 

Искам да попитам чували ли сте за марката чинели Headliner ? Върху тях пише Brass. Пробвах ги и не останах много очарован. Виждал съм и върху други марки чинели да пише brass, какво означава това..

 

Никаде из форума не можах да открия нещо по конкретно за това, как сте се научили да свирите с двоен педал (кардан или 2 каси, няма значение). Има ли някакви по специални техники за синхронизиране, за достигане на скорост и пр. Аз съм пробвал няколко пъти, но не се получи. Може би трябва повече практикуване, но аз не бързам. Искам първо да се науча да си служа с един педал добре, пък после да вмъкна и втория. Иначе се справям с тактуването с левия крак. Успявам да ги разгранича.

Ходя при добър учител и смятам, че ще ме насочи когато бъда готов, но искам вашите мнения и опит.

 

 

аз лично нети препоръчвам тази Headliner чинели тва е супер супер ниска сериа на Meinl.нямът добър звук.лично аз свиря с Meinl.събери си още някои лев като мен и си земи нещо по добро.но да ти кажа чесно фуса обажда доста добре на Headliner.а колкото до двоен педал.доста сложно си е.има доста неща за него.аз лично съм на сингъл педал.

ами пич тва е което мога да ти кажа.ти си решаваш.успех :greenangel:

Редактирано от NeonGod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично нети препоръчвам тази Headliner чинели тва е супер супер ниска сериа на Meinl.нямът добър звук.лично аз свиря с Meinl.събери си още някои лев като мен и си земи нещо по добро.но да ти кажа чесно фуса обажда доста добре на Headliner.а колкото до двоен педал.доста сложно си е.има доста неща за него.аз лично съм на сингъл педал.

ами пич тва е което мога да ти кажа.ти си решаваш.успех :metalist:

Ами да и аз, както казах по-горе не останах доволен от звука. Не знаех, че са Мeinl.. аз имам един Meinl MCS 14" crash и съм доста доволен. А за brass така и не разбрах какво означава. На splash-a ми, пак Meinl Meteor серия, също пише brass, но си звучи супер, също така съм виждал по някои чинели на Paiste, не помня серията, на които пише brass.

 

Да пратиш много поздрави на мистър Енев ;)

tactonfan ме разконспирира :hysterical: Ще му предам поздрави, само кажи как да те представя, за де се сети..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

brass

[bra:s]

 

1. месинг, пиринч

 

2. съд/прибор/украшение и пр. от месинг, духови инструменти

 

3. месингова паметна/надгробна плоча

 

4. sl. пари

 

5. разг. безсрамие, безочливост

 

6. sl. висши чиновници/офицери

 

7. attr месингов, пиринчен, духов

 

to come/get down to BRASS tacks/nails добирам се до съществени факти, идвам до същината на въпроса, говоря по/разглеждам фактите, приемам нещата такива, каквито са, занимавам се с/разглеждам нещата, които са от непосредствена практическа важност

 

as bold as BRASS нахален, нагъл, безсрамен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен добре си се ориантирал първо към единичния педал !

Има няколко основни техники при свиренето с краката, които много наподобяват техниките в ръцете !

Добре е да практикуваш свирене както с петата долу , така и с петата горе ! Като при втория вариант упражняваш два начина - първо пета после пръсти и първо пръсти после пета ! Свири бавно с широки движения последования от всякакви нотни трайности !!! Мога да ти препоръчам и една страшна школа за педал- Bass drum control !

После същите техники се пренасят и в лявиа крак !

И на края - Постигането на добра техника в краката отнема ГОДИНИ целенасочен труд ! Не пренебрегвай и педала ! Той не трябва да е много стегнат !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За Headlainar ти препоръчвам най-много райд... свирил съм с точно тези чинели, които казваш и като цяло не те съветвам да си взимаш. Посъбери си пари по-натам и си вземи нещо по-добро. Съветвам те нещо втора ръка, защото понякога падат много добри оферти... можеш Пепи Славов да посетиш. Аз си взех от него за 200 и нещо лв. "капаци" Paiste 2002 Sound Edge.

 

За кардан или две каси. Моят съвет е да свириш бавно, просто докато свикнеш със самият факт, че левия ти крак произвежда звук на каса :punk_guitar:. После можеш да преминеш към някои лесни упражнения за кординация. Не те съветвам да се закопаваш в школи. Най-добре според мен ще е просто да свириш по музика. Тялото ти постоянно ще те води към по-бързия и лесен път за постигането на целите ти. Техники има, независимо дали някой ще ти ги обясни или не ти ще трябва да ги откриеш сам, когато тръгнеш към по-бързи темпа. За момента редувай бавно двата крака като ги вдигаш и отпускаш целите. Когато се чувстваш по-уверен пробвай с по-бързи темпа, но не се юркай още от самото начало. След време ще видиш как ще трябва да "превключваш" между различните техники като например прибавянето на глезени към свиренето. Или пък друга добра "техника" е като си прилепиш пръстите на педала и си повдигнеш задната част на петата и тогава подаваш движение от целия крак. Наистина е трудно да се обясни, свири и ще стане :D! Можеш да пробваш да свириш нещата, които свириш с десен крак да ги свириш с ляв, когато свириш с музика или с група. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах, ами мерси.. ама райда Headliner също според мене е зле.. аз свиря с Paiste 2002 и....не може на малкия пръст да му стъпи. Просто информативно питам. Интересно ми беше за тази марка да видя какви са ви отзивите, също така и да разбера какво е brass.

 

Мерси много за съветите Danny47 и makedonetsa!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.