Jump to content
Българският форум за музиканти

Добре ли е да използвам това ?


Recommended Posts

Ами намерих си това в нас и се чудя като свиря дали е хубаво да си го слагам на китката (на лявата където ми е грифа) ? Или на дясната при перцето? Или изобщо да не го слагам ? Вие кажете :greenangel: ?

Ето и какво представлява http://img220.imageshack.us/my.php?image=lastikjx7.jpg

Редактирано от Константин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво загрявай китките и пръстите преди свирене, следи постановката да ти е удобна (т.е. да не усещаш неприятни напрежения в ставите) и от това чудо няма да имаш нужда. В общи линии идеята на тия неща е да ти подсилват мускулатурата в областа на китките ... ако имаш нужда ще го усетиш сама ама мисля че е излишно. Аз ползвах такова като имах тендовагенит на дясната ръка (свиря на бас) за да ми подсилва мускулатурата и напреженията да не отиват на 100% върху китката.

 

... и има една поговорка - ако те е страх от мечката не ходи в гората ... или с 2 думи, ако те е шубе да не фанеш някаква болест по ръцете не свири по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми бяха казали, че е добре да нося такива работи обаче честно казано не само че не ми помагат но даже ми пречат. съгласен съм с колегата, че ако постановката ти е правилна нямаш нужда от подобни приспособления. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
хубаво загрявай китките и пръстите преди свирене, следи постановката да ти е удобна (т.е. да не усещаш неприятни напрежения в ставите) и от това чудо няма да имаш нужда. В общи линии идеята на тия неща е да ти подсилват мускулатурата в областа на китките ... ако имаш нужда ще го усетиш сама ама мисля че е излишно. Аз ползвах такова като имах тендовагенит на дясната ръка (свиря на бас) за да ми подсилва мускулатурата и напреженията да не отиват на 100% върху китката.

 

... и има една поговорка - ако те е страх от мечката не ходи в гората ... или с 2 думи, ако те е шубе да не фанеш някаква болест по ръцете не свири по-добре

 

пич никога не съм загрявал преди да свиря

китките са ми на ръцете още :thumbs_up: почти сам съм се учил и незнам да ли ми е правилна постановката важното е да се научиш да свириш и да се кефиш на себе си :)

Рок Он :hysterical:

Редактирано от Spoocter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, а ти ще демонстрираш ли виртузните си умения които да придадът тежест на мнението ти? не мисля :)

 

загряването е задължително, дали ще става с упражнение или просто със свирене няма особено голямо значение

 

но ако искаш топ перформънс от себе си задължително се загрява

 

всеки спортист загрява, всеки музикант загрява, дори гумите на спортните коли ги загряват...

 

важното било да се кефиш... ми че ти ако си малоумен може да се кефиш и без да можеш да свириш, взимаш китарата, почваш да дрънчиш и си подскачаш - голям кеф

 

 

аз никога не съм носил такива неща докато свиря, но съм ползвал ластичен бинт преди като спортувах, чесно казано ако човек има нужда го усеща, ако те болят китките при продължително натоварване, и ако ластика помага... go for it...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя си вид никаква работа не вършат. Трябва да си вземеш черни и двойно по-широки - добавят +10 skill :)

 

Майтапа настрана - предполагам, че предпазват китката от травми и разтежения, както при тенисистите. Иначе - поне според Джеймс Хетфийлд - предпазват потта от ръцете да не се стича към дланите и пръстите :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в момента ми се налага да нося такива работи и на двете ръце, щото ми се обадиха стари болежки. По принцип никога не съм бил фен на тая екстра - ама ей на - налага се и ги нося. И в случая не става въпрос нито за постановка, нито за кеф или некеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майтапа настрана - предполагам, че предпазват китката от травми и разтежения, както при тенисистите. Иначе - поне според Джеймс Хетфийлд - предпазват потта от ръцете да не се стича към дланите и пръстите :hysterical:

 

+1 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това нещо е хубаво за да можеш да си избършеш потта от челото или да спира потта която се стича по ръката.

 

който е на мнение че тоя ластик има някаква медицинска полза моля да обясни каква точно е тя? да спира кръвотечението в китката ли? не ми е много ясно как този ластик предпазва от травми и разтежения.

 

а че е хубаво човек да загрява китката и пръстите преди свирене - за това спор няма, това определено препазва от травми. ама това няма нищо общо с ластици :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...има специални ластици за китка които се продават в ортопедичните магазини и за тях се предполага че наистина действат...що се отнася до потта...може би става номера...но най-сериозно се потят все пак дланите...аз лично слагам накитници на концерт понеже ми харесва как изглеждат...но по скоро ми пречат до някаква степен на свиренето...както казаха вече някои...правилна постановка е истината...все пак като слягаш такива неща гледай наистина да не спират кръвообръщението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз до сега не съм имал проблеми с китките,само пръстите ми се белят постояно ама вече свикнах. . .ама мисля че може да ти е от полза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога и аз свиря с подобен накитник, но въобще не е от някаква кой знае каква нужда. Просто като го сложа усещам постановката си малко по-стегната (нормално, нали ми стяга китката :thumbs_up: ). Нито ми пречи, нито ми помага особено. А тва за потта +1 и аз :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда потта си е проблем

 

като бях малък се чудих защо рамбо си връзва една вързанка на челото, мислих че го прави за да изглежда по войнствен... пък то било за потта :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.