Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми какво да купя


Recommended Posts

Търся епоксидно лепило, което да е в ГОЛЯМА разфасовка и да е евтино.

Трябва ми нещо по-големичко, да речем 150-200 грамова разфасовка и да е Тънко.

Не ми се харчат излишни пари, за да не ми излезе текущия проект Златен.

 

Видях в Практикер някакви смешки от по 50 грама, дето и з аполовин китара няма д ами стигнат, а бяха по 8-10 лева.

Разните там "Поксипол" на кви цени се харчат и в какви опаковки (какъв обем)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По магазините (практикер ала бала, магазини за строителни мат'риали и тн) има едно лелпило на бизон с цвят на разтройство в туба около 200мл То е доста твърдо и наподобява поксипол, но не е двукомпонентно. След като изсъхне става бая твърдо. Не мога обаче да ти кажа точното му име. Отзад на него пише, че лепи всичко :greenball: Тубата му е алуминиева.

 

Относно епоксидните смоли. Има български или няви други. Те се състоят от шише с епоксидна смолоа (примерно 300-350 мл.) и малко шишенце с втвърдител. Хавата е, че е бая играчка и много цапа ;(

 

На бизон има и едни лепила които са двукомпонентни в едни спринцовки и пускат от 2те вещества по равно. Не знам колко струват и какво точно лепят.

Иначе лепилото на бизон е малко над 8 лева, а по последни спомени епоксидната смола трябва да е малко по-евтина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих българска епоксидна смола - 5 кинта. Оня в магазина май ме прееба с цената, но аз съм доволен.

Още не съм я разгледал. Ще видим сега как ще я джуркам с втвърдителя, дано да има некфи маркировки и обозначения за съотношението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ само един hint да ти дам. Епоксидната смола е доста гъста и доста трудно се работи с нея, Ако искаш да стане по-рядка преди да бутнеш втвърдителят е нагрей на парна баня (в купичка с вода в която има пласмасова чашка от кафе) и тя ще омекне. После слагаш в твърдителят и докато не е изстинала мацаш с баданарката по струните :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го този трик. Някои дори кипват епоксидната смола на котлона и след това я ползват вряща. По този начин тя слепва и се втвърдява за 30 секунди, но не е готино да се дишат изпарениета. :thumbs_up:

 

Друг трик с епоксидна смола е, ако ти хартисне смес от смола и втвърдител след лепенето, да я сложиш в камерата на хладилника - тя под 8-10 градуса спира да се втвърдява.

Когато ти потрябва отново, вадиш от камерата и на водна баня я загряваш пак.

Но това пак не е добра идея, защото е отровна и не е хубаво да седи в близост до храни.

Дори не е препоръчително да ти попада по кожата, за очите и белите дробове да не говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.