Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Отговорено

^ Мисля си ,че тази тема изразява стремежа на лирическия герой да мине Тънко и да премине през топло и студено ,а може би и през скъпо ,за да направи от нулата китара :thumbdown::headbang::);) ;)

 

За това има толкова много фенове :metalist:

 

 

 

 

П.П - Много съм зле по литература ;):girl_witch:

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено

^ :):D :D

 

Имам пет основни задачи пред себе си:

 

1. изтъняване на шперплата докато стане тънък колкото фурнир.

2. залепяне на този новополучен фурнир върху двете страни на китарата

3. фрезоване на гнездата за електрониката и адаптерите

4. правене на скосяванията по ръбовете на китарата

5. боядисване на китарата

Отговорено

Извинявай, ако се изказвам неподготвено, не си спомням какво си писал из темата, нали вече си решил каква ще ти е електорниката? Демек, знаеш колко е нужно да пробиваш/дълбаеш? Визирам собственият си опит, като поне 4- пъти си смених решението и свързването на китарата. Може да оставиш и вариант за "мод" :Р

 

Даже не си спомням с какви адаптори ще си?

 

Сподели информация, тъкмо да те разпалим за проекта :greenangel:

Отговорено

^ Адаптерът ще е само един в бридж позиция.

Английско копие на SD Invader. Произведен e от Wilkinson.

 

aaaas5002177ag0.jpg

 

 

 

Ще оставя гнездо за електрониката - за всеки случай, но електроника засега не предвиждам.

Най-много ключ за превключване на отделните режими на работа на хъмбъкера.

  • 2 weeks later...
Отговорено

По въпроса за напасването на парчета, трябва да се минават на абрихт, който да е центрован. Иначе нито абрихт, още по-малко щрайхмус върши работа.

Отговорено

Какво ще рече центрован абрихт? И откога щрайхмусът е по-различно от абрихт със сменена равнина на движене на материала? :bravo:

 

Поздрави,

Влад

Отговорено

От година съм в една работилница, има няколко абрихта и на нито един не ставаше да се напаснат добре парчета за лепене. Веднъж дойде един човек и цял ден намества главата наедин абрихт, предполагам да е успоредна на плотовете. След няколко месеца груба експлоатация тя се разцентрова. Ножовете също трябва да се поставят успоредно. И да се затегнат! :bravo:

На теория щрайхмусът би трябвало да изкарва парчетата готови за лепене, обаче на практика почти винаги има пролуки. Аз го правя на абрихта, нареждам си парчетата на равно място, и започвам да минавам кант по кант, колкото е необходимо, докато не прилепнат плътно. На ремонтирания абрихт вече не е никакъв проблем да се напасват дъски с дължина по метър и половина.

Отговорено

^Ако минаваш само срещуположни кантове има опасност пак нищо да не направиш. На абрихт се минава "лице и кант". Като минеш канта и го изправиш , ползвйки линиеала на абрихта, минаваш и едно "лице" (което ще рече страната която образува ръб с тази която вече си изправил). По описания начин получаваш прав ъгъл между двете страни(без прав ъгъл ако ги залепиш парчетата ще стане вълнообразна дъска която после ще изтънее много докато я изправяш, а иначе само леко изравняване ще е достатъчно). Едва сега можеш да пускаш на Щрайхмуса , обаче се пуска със необработената страна към ножовете(в противен случай нищо не правиш) .

Ако главата на абрихта ви бие иска сериозно центроване, но ако се получават неравности от ножовете просто трябва да се понагласят така че да вземат всички еднакво. Хубаво е ножовете да са добре заточени

Отговорено

Така се рендосва винаги, та накрая дъската да е еднакво дебела навсякъде и с прави ъгли като излиза от щрайхмуса. Кагота трябва да се лепи нещо, после допълнително ги минавам на абрихт, поне след щрайхмуса остават неравности, който се виждат като прилепиш дъските една към други. Предполагам, че се дължи поне тая машина е затворена и колкото и да е чистена от едно рендосване остават дървесни частици, които като попадат между валовете и материала или се наслагват между главата и ножовете и дават леко отражение. А абрихта е открит и лесно се чисти.

Отговорено

Според някои лютиери, най-добре е напасването на двете парчета за лепене да става с ръчно дърводелско ренде.

Има по-голям контрол върху нещата, а една мощна машина винаги може да осере хубавата работа за секунда.

  • 4 months later...
Отговорено

Проекта пак ли замръзна... айде че от миналото замръзване до това което рпедстои тия месеци нищо не е станало...

Изчетох цялата тема с надеждата да стигна до ултиматния краен резултат и за моя изненада(не чак дотолкова - имах си едно наум) такъв няма...

Успехи!

(:

Отговорено

Светльо, за да работиш с ренде се иска много по-голям опит, отколкото при работа с машини. Колегата е прав - първо се рендосва - фрезова лицето, после се изправя канта и най-накрая се рендосва-фрезова на щтрайхмуса. Успех! Рудолф

  • 1 year later...
Отговорено

Ъъ, колега, темата е от преди близо 2 години?! Явно авторът няма намерение да "почва пак със зверщината", някъде из форума си беше признал, че се отказва от метъла и китарите. :hysterical:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.